Jump to content
tiomek

Idea leasing - czy warto?

Recommended Posts

tiomek

Uważajcie na Idea leasing. Ja wziąłem kilka samochodów pod wynajem, i niestety w październiku zaczęło się kiepsko dziać. jak pewna firma o... mnie na 8 000 zł i po 2 nie wpłaconych pełnych ratach zamknięto mi leasingi i zaproponowano wznowienie ale musiałem zapłacić po dodatkowym czynszu leasingowym.

 

Płaciłem ile mogłem, ale i tak w połowie stycznia zabrano mi samochody wszystkie bez możliwości zrezygnowania z 1,2,lub 3 leasingów. zabrali wszystko zostawiając mnie na lodzie bez środków do życia.

 

Okazuje się że jeżeli masz kilka umów u nich to i tak wrzucają do wspólnego kociołka i jak przypadkiem masz chwilowe kłopoty to nawet z Tobą nie chcą gadać tylko niemiła pani straszy cię konsekwencjami i paragrafami w umowie. ( zadeklarowałem uregulowanie całego zadłużenia do połowy lutego).

 

Jednym słowem idea leasing o... mnie na tą chwilę na kilkadziesiąt tysięcy zł. A poskarżyć się tyko mogę panu Bogu bo ksiądz to ma też z tyłu.

 

Poza tym Fakturę inicjacyjną otrzymałem od nich dopiero po 3 miesiącach gdzie kosztowało mnie zapłacenie niesłusznie podatku Vat, Po za tym naliczyli sobie dodatkowy czynsz za wszystkie auta za to że dostawca spóźnił się jeden dzień z dostawą pojazdów.

 

Czyli jednym słowem w ciągu 6 miesięcy o... mnie na 3 raty leasingowe na wszystkie auta.

 

Ale to jeszcze nic za przerejestrowanie auta życzą sobie 500 zł lub więcej. za monit o opóźnieniem ze spłatą życzą sobie już po tygodniu opóźnienia 73 zł czyli przeliczając to na odsetki karne to w skali miesiąca jest to więcej niż pobiera sobie prowident za kredyt. Jeżeli już macie moi drodzy wziąć ten leasing to dobrze przeczytajcie umowę. Pozdrawiam. Ofiara Idea Leasingu

Linki
PatrolZG

Uważam że trochę nieobiektywnie podchodzisz do sprawy. Piszesz że pewna firma cię okradła na jakieś pieniądze, ale sam sądzisz że masz pełne prawo do odraczania rat leasingowych. A Idea leasing to też jest jakaś firma która dba o swój interes. Nie znam tematu, ale trzeba się liczyć z tym, że będąc niewypłacalnym nie można wymagać od leasingodawcy specjalnych przywilejów. Uważasz że ta firma cię położyła, ale nie zauważasz winy w sobie. Biorąc kilka samochodów pod wynajem być może przeinwestowałeś swoją firmę, być może za bardzo zaryzykowałeś. Może wcale nie jesteś ofiarą Idea leasing, tylko zbyt pochopnych decyzji ? Pozdrawiam -obiektywny obserwator, nie mający nic wspólnego z firmą leasingową.

Carlo.mana

Pisałem już - sam jesteś sobie winny, jak to podpisywać nie czytając umowy (odsetki, spóźnienia NAWET to że każda umowa traktowana jest jako jedna - wszystko jest przy podpisywaniu i to nie jakoś specjalnie ukryte!) ?! Było oddać jedno auto przy problemach, i tak - przy każdym biznesplanie wliczasz ryzyko.... Z dnia na dzień w skutek takich działań możesz zostać bez niczego i ty tego nie przemyślałeś ? Mało roztropnie i tyle.

tiomek

Może macie racje państwo że trochę przeceniłem możliwości na zamiary, Ale pomijając to rozliczenie leasingu to już totalne ********stwo. Wyliczono mi że mam jeszcze do zapłaty za te auta po 20 tyś zł. Leasing sprzedał je poniżej 1/3 ceny wartości czyli po 12800 zł zaokrąglając. auta nie miały przejechane 5000 km. do tego koszty egzekucji po 6 tyś zł. i po 1600 zł niby za opóźnienie w zwrocie aut, gdzie auta oddałem bez problemu. Czyli jednym słowem.nie mam aut i jeszcze muszę dopłacić po 20000 zł. czy to nie jest oszustwo?

Może jakiś prawnik pomoże mi rozwikłać ten problem. Bo ja już mam pozamiatane do końca życia.

kupa

Nie polecam tego leasingu, dla kogoś kto ma możliwość wybrać inny.

Ja nie miałem.

Tak jak powyżej pisał twórca tematu, tabela prowizji jest śmieszna.

 

Nie mam porównania ale napiszę tutaj koszty które mnie szokują:

 

Rejestracja pojazdu możliwa tylko za pomocą pośrednika z leasingu,

w rzeczywistości jest to zwykły koleś który jest na "Ty" z urzędnikami z urzędu miasta.

Taka przyjemność która rzecz jasna jest obowiązkowa kosztuje 500 złotych i

oczywiście zapłacisz ją ty.

 

Dostałem mandat za przekroczenie prędkości. Jechałem 70 w miejscu gdzie przez całą ulicę jest 70 ludzie w większości grzeją ponad 100, ale w jednym miejscu są pasy i ograniczenie do 50 (w krzakach).

Dostałem mandat 100 złotych, ale tak naprawdę dostałem 150. 50 musiałem wpłacić do leasingu za ujawnianie

danych osobowych kierującego (czyli na to, że leasing na mnie nakapował) i te 50 złotych będę musiał płacić za każdym razem, paranoja.

 

A jakiś czas temu jakiś idiota wjechał mi w tylni zderzak na rondzie (jakiś szczyl). Szkoda wyceniona na 560 przez PZU. Gdzie lakierować trzeba cały zderzak i to lakierem metalik, koszt ponad 1000 złotych. Mój kochany leasing po miesiącu przysłał mi prezent. 180 złoty mam zapłacić w nagrodę za wyrażenie zgody na naprawę bardzo się cieszę na to, że nie mogę zarabiać moim pojazdem, obniżyła się jego wartość i zostałem pozbawiony środka lokomocji. Po prostu rewelacja.

 

I te wszystkie koszta są za każdym razem i zgadzasz się na to podpisując umowę.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Leasing starego samochodu

   Witam    zastanawiam się nad zakupem samochodu osobowego chciałbym wziąć je w leasing na firmę czy jest to możliwe gdy samochód jest z 2011 roku ? Jeśli tak na jak długo ? Czy jest przez to jakieś ograniczenia wyższe oprocentowanie ? 

   in Leasing

  • Leasing na Ładowarkę

   Witam chciałbym poznać szacowane oferty lisingowe na dwie opcje :     Od kiedy istnieje firma:  2017-03-06 Wiek przedsiębiorcy: 27 Przedmiot leasingu (rodzaj, marka, model): Ładowarka Kramer 5095 / ładowarka kramer 680  Rok produkcji: 2016/2008 Nowy czy używany: używany / używany Kto będzie dostawcą (autoryzowany sprzedawca, komis, inna firma, osoba prywatna): autoryzowany sprzedawca lub inna firma Wartość netto przedmiotu leasingu: 185 tys/ 95 tys

   in Leasing

  • Leasing na 2 x Fiat Tipo

   d kiedy istnieje firma: 03.2019 Wiek przedsiębiorcy: 26 Przedmiot leasingu (rodzaj, marka, model): Fiat Tipo Rok produkcji: 2019 Nowy czy używany: Nowy Kto będzie dostawcą (autoryzowany sprzedawca, komis, inna firma, osoba prywatna): Salon Wartość netto przedmiotu leasingu: brutto 46500 brutto Czy będzie wystawiona faktura z pełnym VATem czy VAT marża: pelny vat Preferowany okres leasingu: 36msc Preferowana wielkość opłaty wstępnej: 1% Preferowan

   in Leasing

  • [leasing] Ford mustang 2018 5tys przebieg

   Od kiedy istnieje firma: 4 miesiące Wiek przedsiębiorcy: 32 Przedmiot leasingu (rodzaj, marka, model): Ford mustang Rok produkcji: 2018 Nowy czy używany: 5tys przebiegu Kto będzie dostawcą: osoba prywatna Wartość netto przedmiotu leasingu: 155000 Czy będzie wystawiona faktura z pełnym VATem czy VAT marża: pełny VAT Preferowany okres leasingu: 60 Preferowana wielkość opłaty wstępnej: jak najniższa Preferowana wielkość wykupu: jak najwyższ

   in Leasing

  • Leasing Citroen C5 AIRCROSS

   Szukam najlepszej oferty na leasingowanie nowego Citroena C5 AIRCROSS.   Od kiedy istnieje firma: 03.2018 r. (dochód za 2018r. = 79 tyś zł) Wiek przedsiębiorcy: 29 lat / żonaty Przedmiot leasingu: Citroen C5 AIRCROSS Rok produkcji: 2019r. Nowy czy używany: (samochód nowy) Kto będzie dostawcą (autoryzowany sprzedawca, komis, inna firma, osoba prywatna): Salon Citroen Avanti Wartość netto przedmiotu leasingu: 88 716 tys. PLN Czy będzie wystawiona faktur

   in Leasing

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.