Jump to content
PlanFinance.pl

Poradnik dla nowego doradcy kredytowego

Recommended Posts

PlanFinance.pl

Witam,

 

W związku z ciągłymi problemami dotyczącymi nowych doradców na forum kolega Maciek86 przygotował poradnik dla nowego doradcy w dziale kredyty gotówkowe. Ja delikatnie przerobiłem na potrzeby kredytów hipotecznych. Wiedza ta powinna pomóc przebrnąć pierwsze tygodnie pobytu na forum bez zbędnych nieprzyjemności, ostrzeżeń i co najgorsze banków :).

 

Pierwszym miejscem, w jakie powinien udać się nowy doradca jest regulamin forum:

http://www.forum-kredytowe.pl/f132/regulamin-forum-kredytowe-pl-38324.html

Regulamin jest prosty i przyswojenie go nie powinno przysparzać zbędnych problemów.

Łamanie regulaminu będzie skutkowało ostrzeżeniem, a jeśli to nie pomoże- banem.

 

Drugim miejscem, z którego korzysta każdy doradca na forum są szablony klienta/ofert:

http://www.forum-kredytowe.pl/f125/zdolnosc-kredytowa-kalkulator-obliczanie-zdolnosci-kredytowej-42722.html

 

Jeśli zobaczycie temat założony przez osobę szukającą pomocy- w pierwszej kolejności prosicie o zapoznanie się z zasadami http://www.forum-kredytowe.pl/f125/poradnik-dla-kredytobiorcy-przeczytaj-zanim-zalozysz-temat-85500.html a później wypełnienie formularza:

 

Kredyt standardowy/Kredyt MdM*

Waluta kredytu.

Pożądana długość okresu kredytowania.

Wysokość kredytu.

Wartość nieruchomości / wkład własny**

Rynek pierwotny/rynek wtórny.***

Rodzaj nieruchomości/rodzaj własności

Metraż nieruchomości.

Lokalizacja nieruchomości (np. województwo lub miasto).

Stan zaawansowania inwestycji.

Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym.

Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców.

Aktualne obciążenia kredytowe.

Historia w BIK.

Umowa o pracę:Średnio miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc.

Umowa zlecenie/o dzieło:Średnio miesięczny dochód netto na rodzinę 6mc/12mc.

Działalność gospodarcza****

Okres trwania umowy/działalności w tył.

Okres trwania umowy/działalności w przód.

Wykonywany zawód

Bank w którym posiadane jest konto/ wpływ z wynagrodzenia Tak/Nie?

Inne istotne informacje:

 

*w przypadku kredytu MdM prosimy założyć temat w odpowiednim dziale i wypełnić schemat

 

Kredyty z dopłatami MdM - Forum-Kredytowe.pl

 

**Dla działalności gospodarczej:

W przypadku działalności gospodarczej KPiR należy podać:dochód za 2015,2016 i rozliczone miesiące 2017 oraz ewentualnie amortyzację

W przypadku działalności gospodarczej ryczałt należy podać stawka podatku i wysokość przychodów za 2015,2016 i rozliczone miesiące 2017

W przypadku działalności gospodarczej karta podatkowa należy podać wysokość stawki.[/b]

 

JEŚLI przypadek który opisał klient wymaga dodatkowych informacji (np. przy działalności gospodarczej) dopisujecie dodatkowe pytania pod formularzem.

 

DOPIERO PO WYPEŁNIENIU przez użytkownika schematu- możecie przystąpić do przedstawiania ofert. Minimalne wymagane dane to :

 

Nazwa banku

Wysokość kredytu

Marża

Koszta startowe(prowizja/ubezpieczenia jednorazowe)

Ubezpieczenie na życie*

Ubezpieczenie niskiego wkładu*

Produkty dodatkowe

Prowizja płatna dla pośrednika i ewentualna wysokość Tak/Nie

 

*jeśli dotyczy

 

Prowizja, koszty startowe, ubezpieczenia itp. muszą być wyrażone w wartościach PLN i %.

 

Każde pole musi być wypełnione, zabrania się modyfikacji szablonu (zmiana kolejności). Jeśli chcecie doprecyzować poszczególne informacje dotyczące oferty- dopisujecie je pod szablonem. Chodzi o to, żeby maksymalnie uprościć użytkownikowi porównanie ofert.

 

Proszę również pamiętać o bardzo istotnej kwestii, jaką jest PROPONOWANIE SWOICH USŁUG. W związku z tym, iż regulamin jasno określa, kto może proponować swoje usługi (punkt 7)- nowi użytkownicy NIE MOGĄ BEZPOŚREDNIO proponować swoich usług dopóki nie zostaną zweryfikowani:

- staż na forum,

- ilość merytorycznych wypowiedzi (ilość kliknięć "Pomógł")

 

Tylko doradcy posiadający odpowiednie uprawnienia mogą proponować pomoc przy załatwieniu formalności, oczywiście dopiero PO WKLEJENIU OFERTY. Zabranie się proponowanie swoich usług bez wklejania konkretnych rozwiązań. Nowi użytkownicy muszą zapracować swoimi merytorycznymi wypowiedziami na uwagę osób szukających pomocy.

 

Zasada funkcjonowania jest prosta i identyczna dla wszystkich doradców (niezależnie od stażu):

Pomagamy merytorycznie. Jeśli klient zechce skorzystać z usług któregoś z doradców- sam pisze do niego wiadomość prywatną.

 

W razie pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu- szczególnie nowych doradców.

 

Pozdrawiam,

Michał

Linki
PlanFinance.pl

Przypominam doradcom hipotecznym o konieczności stosowania zasad z powyższego posta.

 

Niestety część z Was pomimo długiego stażu na forum zaczyna wprowadzać swoje modyfikacje, które powodują różne problemy. Proszę o dostosowanie się do zasad, które zostały ustalone w gronie administracji forum. Jeśli uważacie że mimo wszystko coś należy zmienić proszę zgłoście to do mnie. Przedyskutujemy to z resztą administracji forum i zdecydujemy. Nie jesteśmy zamknięci na uwagi.

 

Pozdrawiam

 

Michał

PlanFinance.pl

Informuję iż obecnie trwają konsultacje wewnątrz administracji na temat nowego schematu odpowiedzi. Ma to związek z ustawą z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Do czasu ustalenia nowych zasad, czasowo zawieszam możliwość publikowania ofert, przez doradców nie posiadających rangi Eksperta Hipotecznego.

 

W razie pytań lub wątpliwości proszę kierować korespondencję na PW.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Windykacja - poradnik jak z nimi rozmawiać.

   Pierwsza podstawowa sprawa, mówimy na samym początku, że rejestrujemy rozmowę celem ewentualnego przedstawienia w odpowiedniej instytucji. nie będą krzyczeć do słuchawki i wręcz będą kulturalni.   Odbieramy telefon, nawet gdy nie chcemy rozmawiać a z ciekawości kto do nas dzwoni. Jeśli nie będziemy zainteresowani rozmową to po prostu mówimy, że nie wyrażamy zgody na nagrywanie. Na 99% pomaga, bo się sami wtedy wyłączają a jeśli nie pomoże to nie weryfikujemy się, nie podajemy daty urodzenia,

   in Komornik, windykacja

  • wycena leasingu nowego auta

   Od kiedy istnieje firma: 1 czerwiec 2018r. Wiek przedsiębiorcy: 36 lat Przedmiot leasingu (rodzaj, marka, model): Citroen Berlingo M Feel osobowy Rok produkcji: 2019r. Wartość brutto przedmiotu leasingu: 69.000 zł. Czy będzie wystawiona faktura z pełnym VATem czy VAT marża: zakup w salonie citroena, nie zależy mi na odliczeniu kosztów bo jestem na ryczałcie, nie odliczam kosztoów. Preferowany okres leasingu: 60m. Preferowana wielkość opłaty wstępnej: 15-20%

   in Leasing

  • mdm sprzedaż i zakup nowego mieszkania

   Dzień dobry.   Skorzystałam z programu dofinansowania zakupu nieruchomosci od dewelopera. Data uruchomienia kredytu to 31.03.2104. Akt notarialny przeniesienie własności podpisany został 20.05.2015. Od której daty ma minąć 5 lat? Mieszkanie chcę sprzedać i kupić większe?   Drugie pytanie w lipcu 2019 będziemy się z mężem starać o kredyt na zakup większego mieszkania. Czy podpisanie nowej umowy z bankiem będzie się wiązać z obowiązkiem zwrotu dofinansowania z mdm? Czy wtedy trzeba oddać c

   in Kredyty z dopłatami MdM

  • Leasing nowego samochodu na 8-9 lat

   Witam potrzebuje informacji czy jest szansa na rynku na sfinansowanie zakupu nowego samochodu osobowego i rozłożyć spłatę na 8 a nawet 9 lat? Wiele firm oferuje się że wiek plus okres nie mogą przekroczyć 10 czy 8 lat wiec idealnie się „łapie” ale Oferty dla nowego nie są wstanie przygotować? Bardzo proszę o informacje. Dziękuje

   in Leasing

  • Kredyt w EUR na zakup nowego mieszkania

   Dzień Dobry,   Planuję sprzedaż obecnej nieruchomości i zakup nowej (mieszkanie na rynku pierwotnym, nadal w budowie). Prowadzę DG i ok. 80% mojego przychodu otrzymuję w EUR. Czy mogę obecnie liczyć w ogóle na kredyt w EUR?   1.Waluta kredytu - EUR 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 25 lub 30 lat 3.Wysokość kredytu - 400000 4.Wkład własny - 300000 5.Wartość nieruchomości - 700000 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - pierwotny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności

   in Kredyty mieszkaniowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.