Jump to content
cangre

Provident - wypowiedzenie umowy a obsługa domowa.

Recommended Posts

cangre

Mam pytanie, mam wypowiedziane pożyczki z obsługą domową czy w takim wypadku, iż nikt do domu nie przychodzi i wpłaty mam dokonywać na konto bankowe mogę wnioskować o mniejszą spłatę tj bez obsługi domowej bo jak policzyłem do wychodzi dużo drożej.

luna1213

Doradca nie będzie do Ciebie już przychodził,zadzwoń na infolinie Prvidenta i próbuj się z nimi dogadać żeby dług rozłożyli Ci na raty

cangre

no wiem,że nie będzie na raty się dogadałem ale później sobie uzmysłowiłem ,że nie ma już obsługi domowej a bez tego będę miał pewnie kilkaset zł mniej albo i więcej.

luna1213

Pożyczkę wziąłeś z obsługą domową nie ma możliwości żeby z tego zrezygnować

cangre

no tak w świetle wypowiedzenia obsługi domowej już nie ma, a taka obsługa kosztuje w cholerę, tak jak ubezpiecznie można odebrać to chyba taką obsługę można w jakiś sposób anulować,źle myślę?

luna1213

niestety ale z obsługi domowej nie ma możliwości rezygnacji

cangre

a tak w ogóle to oni kierują sprawy do sądu czy raczej zawsze chcą się dogadać co do spłaty? bo chcę to spłacić ale nie w takich kosztach, może w sądzie się bronić przed tą obsługą?

luna1213

Jeżeli spłacał będziesz to przez windykację wewnętrzną firmy to koszta wyniosą cię tyle ile miałeś do spłaty przed zerwaniem umowy,jeżeli nie będziesz tego spłacał twój dług sprzedadzą innej firmie i koszta wzrosną Ci podwójnie,więc moim zdaniem nie ma co kombinować i się bronić przed uniknięciem za opłatę obsługi w domu bo i tak nie wygrasz a powiększysz tylko sobie dług.Za nim sprawa trafi do sądu trochę czasu minie więc lepiej dogadaj się z nimi i to spłacaj

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Amino
   By Amino
   Dzień dobry. 
   Dziś myślałam ze bede miec swoje male zwycięstwo. Pierwszy miesiąc zmagam sie z "świadomością" mojego zadłużenia, i nadeszła chwila w której spotkałam się z Panią z Providenta na wpłatę raty. Do tej pory placilam regularnie - w zeszłym miesiącu jednak nie zapłaciłam gdyż straciłam prace. Więc mozna powiedzieć ze jestem opóźniona z jedną ratą. 
   Rata wynosi 760 zl miesięcznie. Ja zawsze wpłacałam po 800 aby miec trochę na górkę. 
   I nagle. Okazuje się ze powinnam zaplacic niecałe 1500! Okej, mialoby to sens biorąc pod uwagę to powinny to być dwie raty a zapłaciłam jedną, znów na górkę bo 900 zł. I pani mi powiedziała ze w przyszłym miesiącu powinnam zapłacić moją ratę x2 aby "wyrównać" miesiące i 500 coś tej reszty. I teraz pytanie. Ja ją źle zrozumiałam i miała na myśli ze powinnam wyrównać z obecną ratą (czyli 760 + 500 zaległości) czy (760+760+500(?)). 
   Bo się juz boje ze te 500 to odestki za ten miesiąc zwłoki 😕 czy to możliwe jest aby te odsetki tak mocno urosly? Obecnie mi zostalo do splaty w providencie 12.000 jeśli to ma jakies znaczenie 
  • ja_margola
   By ja_margola
   W październiku 2019 przegrałam w SR sprawę z Providentem. Od razu napisałam do nich pismo z prośbą o rozłożenie długu na raty, do tej pory nie otrzymałam żadnej wiadomości, było jedynie kilka telefonów, których nie odbierałam - wysłałam prośbę listem poleconym i w takiej formie spodziewałam się jakiejkolwiek odpowiedzi. Wczoraj na Portalu informacyjnym sądu pojawiła się czynność: "Wysłano pismo: zzzPESER i KRS do klauzuli", czy mam jakąś szansę na spłatę tego długu w ratach bez interwencji komornika? Kwota jest dość wysoka, bo około 8000zł + odsetki. Chcę iść na ugodę, znowu powinnam do nich napisać? Czy lepiej zadzwonić? Czy pomocy szukać u prawnika? Czy po prostu już tylko czekać, aż do drzwi zapuka komornik?
    
  • Spinn
   By Spinn
   Witam. Miałem pożyczkę ratalną w Providencie i  w Super grosz i udało mi się spłacić je sporo przed terminem. Jak sprawdzić czy mogę domagać się zwrotu od tych firm? Jeżeli tak to w jakiej formie napisać do nich? 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK