Jump to content
To_Nie_Ja

Kradzież karty mbank

Recommended Posts

To_Nie_Ja

Jaka paranoja. Mojej żonie skradziono kartę do bankomatu z mBanku. Gdy się zorientowała od razu wykonała telefon na infolinię w celu jej zablokowania. Pani na infolinii okazała sie czystym AUTOMATEM (nie no żartuje, była realna, ale w ogóle nie szło się z nią dogadać). okazało się, że bez TELEKODU nic nie zdziałasz, a żona zakładała konto dawno temu i nie pamiętała tego, pfi paranoja, naprawdę. W czasie w którym przebiegała ta "rozmowa" ******** przecież mógł nabić kolejne złote na paypassie, no czysta głupota....

Linki
OlkaBe

procedury bezpieczeństwa, chyba jednak warto troche poczekać zanim potencjalny ********aczek mógłby sie pod nas podszyc :)

talarek

No ale przy blokadzie taka weryfikacja? Że co, mąż może żonie na złość zablokować kartę, żeby nie wydawała? Bo że aktywacja na telekod, to rozumiem... Ale żeby zablokować...

Damian Hyjek

Procedury, procedury, procedury. Pani na infolinii ma przełożonego, który słucha rozmów i rozlicza z ich poziomu pod względem merytorycznym. Nikt z tych osób nie zastanawia się czy to ma sens.

adammo

Dokładnie. Tak musi być i koniec. I wszystkich muszą traktować jednakowo, do wszystkich mówić te same teksty. No i pilnować procedur. A że to głupie? Trudno. Wniosek taki, że trzeba ustawić jakiś banalny (dla nas) telekod. Też zakłądałem konto kilka lat temu, ale go pamiętam. Chyba ;)

OlkaBe

Ja również zastanawiam się czy pamiętam ten swój telekod :p

Gietewu

Ja nie pamiętam swojego telekodu :S

OlkaBe

Chyba najlepiej po prostu zadzwonić i podać się jako nowy klient, wtedy połączysz się z konsultanetem, a ten przekieruje cie juz do właściwego ;)

KierownikFinansowy

To nic w porównaniu do tego, że infolinia BOS Banku działa w dni powszednie do godziny 22 a w weekendy bodajże do 19. Co pozniej? CZekasz az sprawca okradnie Cie prawie do zera w ciągu nocy. Pozniej mozesz zablokować kartę

Damian Hyjek

Zawsze możesz zablokować swoją kartę z poziomu konta internetowego.

Sentinel75
To nic w porównaniu do tego, że infolinia BOS Banku działa w dni powszednie do godziny 22 a w weekendy bodajże do 19.

 

a jakie to ma znaczenie?

wystarczy zadzwonić na specjalny numer (+48) 828 828 828 i zastrzeżesz każdą kartę wydaną przez polski bank

 

 

tutaj macie więcej na ten temat:

ZBP: Utraciłeś kartę? Dzwoń pod jeden numer 828 828 828!

KierownikFinansowy

Nieraz spotkałem się z sytuacją, że pod takim numerem potwierdzili zablokowanie karty, a następnego dnia były kolejne transakcje. Baa....nawet w PKO ostatnio była taka sytuacja. Oczywiście reklamacja i zwrot kasy, ale sam fakt.

 

Lepiej blokować karty w danym banku, z którego jest karta, a nie pod numerem uniwersalnym.

Sentinel75

kiedy się z taką sytuacją spotkałeś? jeżeli bankowa infolinia nie działa to będziesz czekał do rana albo do poniedziałku?

KierownikFinansowy

3 miesiące temu w PKO, kilku krotnie w ING. Nie mów, ze jest to dla Ciebie nowość...dla mnie to standard. Pozniej trzeba czekac na rozpatrzenie reklamacji.

 

Pomijam juz fakt, ze najczęściej po blokadzie karty mozna przeprowadzać płatności zblizeniowe.

Sentinel75

ze 2-3x mi się zdarzyło zastrzegać karty, zawsze nagrywam rozmowę, bo wiem, że to ważne, ale za każdym razem karta była blokowana natychmiast więc nie miałem czego reklamować

KierownikFinansowy

Albo Ty miałeś szczęście, albo ja i rodzina pecha :)

Sentinel75

miałem za to kilka zdarzeń, że obciążono mnie czymś z czego nie korzystałem np. barek w hotelu, ale wystarczył jeden telefon do banku i kasa wracała na konto

 

pod tym względem karty citi są bezkonkurencyjne

KierownikFinansowy

Nigdy nie byłem użytkownikiem kart City, ale zapamiętam tę rekomendację. Dzięki

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.