Jump to content
kojot78

Najniższe marże na kredyty z dopłatami aktualnie ?

Recommended Posts

kojot78

Witam. Czy możecie podzielić się propozycjami jakie otrzymujecie od banków w kwestii wysokości marży w kredytach RNS ? Oraz o ewentualnych warunkach dodatkowych do spełnienia?

Ewentualnych pułapkach ?

Chodzi głównie o aktualność wskaźników ponieważ zmienia się to w szybkim tempie można by pociągnąć taki wątek i podrzucać nowe (niższe lub wyższe) w danym czasie marże :) I ewentualne nowe " :evil: PROMOCJE :evil: "

 

 

Zacznę od siebie i napisania tego co do tej pory wiem :-) (U mnie wkład własny 28 % - bo to czasem ważne, więc piszcie)

 

- BZ WBK - proponują nawet 1,35 - warunek - wpływy na ich konto min.2000 zł. - OD PRACODAWCY!!! - czyli jedno L4 lub opiekuńcze i wchodzimy na najwyższą marżę nieodwracalnie - chyba 3,0 albo lepiej.

-PKO BP - ostatnio oferowali mi chyba 3,13

-Alior - 3,4 %

-BPS - Najtaniej !!! z tych które przeglądałem 1,5 % - niestety nie dla mnie :( Chcą aby umowa o pracę była na czas nieokreślony!

-PEKAO BANK HIPOTECZNY - nie ma w moim mieście ale podobno ok 2 % można wycisnąć.

 

Ode mnie tyle. Podawajcie aktualne dane a będzie nam łatwiej :)

Pozdrawiam.

saxys

Zaciekawiła mnie tu jedna rzecz.

Wiele Banków stosuję taką politykę, że jeśli wynagrodzenie wpływa na konto do danego Banku to marża jest wówczas obniżana do X%. Czy jednak L4, bądź np urlop macierzyński czy wychowawczy, a może zdrowotny rzeczywiście powoduje podwyższenie marży? Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tej kwestii?

kojot78

W BZ WBK poinformowano mnie dokładnie tak, że wystarczy e raz nie wpłynie umówiona kwota. W moim przypadku to istotne gdy dochód mam ledwo ok. 2 tys. bo takie właśnie L4 może z niego zrobić 1975 zł. Na pewno dopytywałem czy chodzi o wysokość wpływu, czy musi to być wpływ od pracodawcy. No i musi być od pracodawcy.

Jeszcze jest jedna ciekawostka. Oprocentowanie standardowego kredytu w PKO wynosi np. 6,86 % a w ramach RNS 7,48. Czyli biorą dodatkową kasę za sam fakt że bierze się kredyt z dopłatami.

 

P.S. Przy okazji poprawię swój błąd z pierwszego postu - w Millenium oczywiści póki co nie ma kredytu z dopłatą.

slimbarti

RnS

 

Nie bardzo rozumię...to marza nie jest ustalana 1 raz ? nie jest stała ? Z tego co piszecie znaczy, ze np w WBK (ta oferta najbardziej mnie interesuje) trzeba miec konto i wpływy przez cały czas trwania kredytu bo wzrośnie koszt kredytu ?

 

w WBK w ogóle mnie o tym nie poinformowali.

dostałem informacje ze 2% przez 8 lat a potem 2,5% + wibor do tego wysoka prowizja 4% (mimo wszystko moim zdaniem jedna z lepszych ofert na rynku pod wzgledem RnS).

Utrzymywanie konta w banku WBK mnie nie interesuje bo oferta jest b. słaba.Kredyt jak najbardziej

kojot78

Dokladnie tak jak piszesz. Dostales 2 proc. A z kontem mozna wycisnac 1,35 wiec na utrzymaniu konta nie stracilbys ;) Oferta jest faktycznie niezla. Te 2 proc. ktore uzyskales to tez promocja bo maja chyba od 1.35 do 3

slimbarti

No i po telefonie juz jestem madrzejszy.

 

BZWBK

to promocyjne 1,35 przy wpływach na konto min 2000 netto to jest oferta BEZ DOPŁAT więc moim zdaniem nie jest to oplacalne ale musiałbym to dokladnie policzyc.

 

co myslicie ? Lepsza oferta z doplatami na wyzszym oprocentowaniu czy to o 1% niższe ale bez doplat.

diaqlo

Jezeli chodzi o RnS to PKO BP zaproponowalo 2.2 % marzy, do wyboru: 0.3% prowizji za udzielenie kredytu lub 3700zł ubezpieczenia od utraty pracy, darmowa wycena, do tego ubezpieczenie niskiego wkładu (okolo 700zl) bo kredytowane jest 100% wartosci nieruchomosci.

kojot78

Co do Wbk to ja napewno pytalem o rns. ;) Ale dzieki za sprostowanie. A oprcentowanie laczne 5.53 moze wyjsc korzystniej niz rns. Ale tak jak piszesz trzeba policzyc i pewnie zalezy od kwoty i czasu kredytowania. A PKO cos ostatnio obnizylo ? Bo mi oferowali lacznie chyba ok. 7.44 czyli ok. 3 proc.

michal_sz

PKO BP na imprezach typu targi mieszkaniowe oferowali klientom interesujące warunki (marża typu 2.2%) w przypadku jeśli złożą wniosek w ciągu miesiąca.

A WBK mimo ciekawej oferty w postaci marży przy kredycie standardowym i tak wyjdzie pewnie nieco gorzej (zależy od metrażu nieruchomości) niż ich oferta z dopłatami.

slimbarti

Liczyłem to(wbk z rns i z promocja 1,35) "na piechote i w przypadku RnS oferta wygląda troszkę korzystniej a same raty tez beda bardziej do przełknięcia nie wiem jak temat prowizji bo w przypadku RnS to jest aż 4%.

 

a co do PKO BP to mi zaproponowali marze ponad 3% bez ubezpieczenia (chyba 1800) i wycena wcale nie byla darmowa.

 

reasumujac temat watku moje typy na kredyt to:

 

1. WBK -2-2,5

2. Pekao SA- 3%

3. PKO BP - ponad 3%

saxys

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o kredyt w PLN to najkorzystniej wypada dziś BPS

- marża 1,5 %

- prowizja 2,5 %

W przypadku skorzystania z RnS marża i prowizja pozostaje na tym samym poziomie.

Po 5 latach kredyt można nadpłacać bez ponoszenia kosztów.

kojot78

Pekao żuber ostatnio 1.10 coś zmienił i ma marżę bliżej 2.5

Właśnie to mi chodziło w wątku abyśmy aktualizowali sobie dane :) Co do typów to u mnie wygrywają spółdzielcze:

GBW - 1.45,

BPS - 1.5,

Mazowiecki Bank Regionalny też chyba 1.5.

Bleble

RnS

 

W PKO BP zaproponowali nam 2,75 marży przy 30% wkładu własnego i kredycie na 200 tyś (jeśli założymy rachunek i weźmiemy kartę kredytową), prowizja 1,9% - zdzierstwo.

 

W BPS jak już pisano powyżej marża 1,5%, prowizja 2,5%, nie wciskali nam karty kredytowej, tylko ROR za 6 zł miesięcznie

W BPS uważajcie jeśli chcecie doliczyć prowizję do kredytu - podobno mają z tym problem, podobno ich system im tego nie chce liczyć, więc jeżeli chcecie podwyższać kwotę kredytu o prowizję to od razu wnioskujcie o wyższą kwotę kredytu a nie o wliczenie prowizji do kredytu

 

W PKO SA zatrzymali procesowanie wniosku do momentu wniesienia opłaty za inspekcję nieruchomości (ok 140 zł) - niech się.... :)

 

W WBK po 3 tyg od złożenia wniosku zdążyli zadzwonić żeby zapytać się... o nasze wykształcenie...Po informacji od nas że zdążyliśmy już podpisać umowę z innym bankiem poinformowali nas że mieli zamiar zaproponować nam promocyjną marże w RnS - 1,35%. Ciekawe czy to prawda.

 

Podpisaliśmy już umowę z BPS, kredyt uruchomili na drugi dzień od dostarczenia od dewelopera podpisanej cesji wierzytelności i wydruków z bankowości internetowej potwierdzających zapłacenie wkładu własnego (czasem podobna żądają faktury) oraz po zapłacie prowizji.

slimbarti

Ciekawa oferta BPS rzeczywiscie. powiedzcie tylko czy oni zadaja wyceny przez rzezoznawce ? tak mnie babeczka na infolini poinformowala.

saxys

Oczywiście wycena musi być zrobiona przez rzeczoznawcę, możesz sam znaleźć rzeczoznawcę i zlecić mu wykonanie wyceny.

feanor

Czy jest szansa na uzyskanie kredytu w BPS z 10% wkładem własnym i umową przedwstępną "nie notarialną"?

 

I jeszcze kalkulacje które otrzymałem:

PKO BP - 7,49% z WIBOREM - mając już kilka lat konto i kartę kredytową .

WBG - marża 1,45% + WIBOR

slimbarti

@feanor

 

Podstawowe parametry kredytu:

min. wkład własny wynosi 20%

 

z tym rzeczoznawca kurcze problem bo koszt ok 500-600 zeta i długi czas oczekiwania.

feanor

W GBW tez było 20% wkładu ale można zapłacić ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego.

 

Co do rzeczoznawcy, to wczoraj otrzymałem wycenę po 4 dniach roboczych (450zł) we Wrocławiu.

kota84

witam. w woj. lodzkim - bank zuberek 2,4%. prowizja 1%

slimbarti

Mam pytanie dot. BPS i rodzina na swoim - czy kredyt moze byc udzielony tylko wtedy gdy przynajmniej 1 kredytobiorca ma umowe na czas nieokreślony ? w tej chwili mam umowe na czas okreslony do 2014 i babeczka powiedziala mi, ze dostane odmowe. Swoja droga fatalna obsluga w BPS.

kojot78

Witam. Zadzwoniłem do swojego oddziału BPS i dowiedziałem się o wymaganej długości umowy. Nie uwierzyłem ;) Wysłałem maila na centralę i proszę :

 

"Uprzejmie informuję, że zgodnie z obowiązującymi zasadami Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. umowa o pracę na czas określony może być zaakceptowana przez Bank wówczas gdy okres umowy będzie równy lub dłuższy niż okres kredytowania.

W przypadku umowy na czas określony krótszy niż okres kredytowania wyłącznie w przypadku zawodów i stanowisk, dla których ukształtowała się praktyka zatrudniania na okresowo odnawialne umowy/kontrakty. "

Nie wiem tylko jak wygląda sprawa małżeństwa - jeśli jedno z nich ma na czas nieokreślony a drugie na parę lat.

pozdrawiam.

slimbarti

wystarczy, ze jedna osoba w małżeństwie ma umowe na czas nieokreślony. Ja niestety sie nie łapie-chociaz patrzac jakie rzeczy wychodza moze to i lepiej.

Bambus
Witam. Zadzwoniłem do swojego oddziału BPS i dowiedziałem się o wymaganej długości umowy. Nie uwierzyłem ;) Wysłałem maila na centralę i proszę :

 

"Uprzejmie informuję, że zgodnie z obowiązującymi zasadami Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. umowa o pracę na czas określony może być zaakceptowana przez Bank wówczas gdy okres umowy będzie równy lub dłuższy niż okres kredytowania.

W przypadku umowy na czas określony krótszy niż okres kredytowania wyłącznie w przypadku zawodów i stanowisk, dla których ukształtowała się praktyka zatrudniania na okresowo odnawialne umowy/kontrakty. "

Nie wiem tylko jak wygląda sprawa małżeństwa - jeśli jedno z nich ma na czas nieokreślony a drugie na parę lat.

pozdrawiam.

trochę niezgodne to z nową ustawą o umowach na czas określony :roll: teraz umowy na czas określony mogą być na maks 2 lata ...

kojot78

trochę niezgodne to z nową ustawą o umowach na czas określony :roll: teraz umowy na czas określony mogą być na maks 2 lata ...

 

Teraz pewnie tak. Ale można mieć trwającą już np. 20 letnią umowę.

maci3k5

byłem w PKO BP i taka oferte dostałem

marża 2,4%

WIBOR 4,18%

prowizja 0%

ubezpieczenie od braku wkładu wlasnego 300 z kawalkiem

kontrola 0zł

ubezpieczenie przejsciowe 75zł

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.