Jump to content
Tomasz_H

ING Bank Śląski a umowa zlecenie.

Recommended Posts

Tomasz_H

Przeczytałem gdzieś w Internecie, że ING do obliczania zdolności kredytowej bierze tylko 80% wynagrodzenia netto z umów zlecenie.

 

Czy ktoś może to potwierdzić lub temu zaprzeczyć? Czy procedura jest taka sama dla 20% i 50% kosztów uzyskania przychodu? Co w sytuacji, gdy osoba zatrudniona jest studentem (brak ubezpieczeń itp.)?

 

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję!

PlanFinance.pl

Liczy się 80% wpływu na konto.

Tomasz_H

A co z umową, za którą wynagrodzenie wypłacane jest w gotówce?

PlanFinance.pl

Nie wiem jak to ING traktuje. Należałoby się dowiedzieć.

Tomasz_H

Niestety nie mogę tego stwierdzić z całą pewnością, ale po zdolności (wyliczonej przez analityka) mogę wywnioskować, że ING tak samo traktuje wypłaty w gotówce, jak wypłaty na konto.

 

Znaczenie dla mojego przypadku może mieć fakt, że główne źródło dochodu jest wypłacane na konto, a to wypłacane w gotówce ma niewielki udział w sumie wszystkich dochodów.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • evolancer
   By evolancer
   Witam wszystkich.  Sprawa wygląda tak. 
   Od około roku pracuje na umowę zlecenie, umowa jest odnawianaco miesiąc. Zarabiam najniższą krajową. W grudniu ubiegłego roku zostało na mnie nałożone zajęcie komornicze, a 5 stycznia do pracodawcy wysłane dokumenty o zajęciu 100%. Pracodawca mnie o tym poinformował więc dostarczyłem 7.01 do komornika dokumenty z których wynika że jest to moje jedyne źródło utrzymania, ma ono charakter powtarzalny i jest mi niezbędne do egzystencji. Komornik do 20.01 nie odniósł się do tego pisma i 20.01 mój pracodawca był zmuszony przelać mu całość wynagrodzenia wynoszącą około 1700zł. Po rozmowie 23.01 komornik wysłał do pracodawcy ograniczenie dotyczące dostarczonych przez ze mnie dokumentów na temat jedynego źródła utrzymania. Do dnia dzisiejszego komornik twierdzi że tylko jeśli pracodawca odniesie się do pisma ograniczeniu będzie można coś w sytuacji zmienić. Problem jest taki że 20.01 komornik przytrzymuje moja wypłatę zostawiać mnie bez środków podczas gdy prośbę o ograniczenie egzekucji przyjął 07.10 I dopiero 23.01 się do niej ustosunkował zaraz po wpływie z 100% mojego wynagrodzenia. Co mogę i co powinienem w tej sytuacji zrobić? 
  • Krystian95
   By Krystian95
   Witam! 
   Mam pytanie głównie do ekspertów ale jeśli ktoś już miał z tym styczność to proszę mi odpowiedzieć. Jak wyglada sprawa z komornikiem kiedy posiadam umowę zlecenie która jest zmieniana co jakiś czas z racji zmiany pracy co pół roku (jestem kucharzem). Gotówka jest otrzymywana do ręki i nie posiadam żadnego majątku. Co w takim przypadku robi komornik? 
  • 19mati942
   By 19mati942
   Witam.
   Jestem tutaj nowy i potrzebuje pilnej pomocy. 
   Mam 24 lata i nie radze sobie ze spłatą kredytu.
   Jeden kredyt mam w "starym WBK" na kwotę 47000 złotych z ratą +-830 złotych, lecz go spłacam bez problemu (zostało około 24400 złotych). 
   Problem pojawia się z kredytem w ING.. W 2016 roku zaciągnąłem kredyt gotówkowy na kwotę 12958 złotych z ratą +-250 złotych i zaczęły się schody. Urodziło mi się dziecko, płaciłem jak miałem od nich telefony, później przestałem odbierać i spłacać (tak, wiem- można pomyśleć "debil"). Dostałem ostatnio list z "Kaczmarski Inkasso" oraz "Sądu rejonowego w Lublinie", że mam do spłacenia całość w ciągu 7 dni od odebrania listu (list odebrał mój brat, gdzie już nie mieszkam).  Do spłacenia zostało 9166 złotych, lecz nie mam z czego.. Wypłatę jaką dostaje na poczet umowy o prace na czas nieokreślony to 2400 złotych. Nie mam żadnych nieruchomości. Jest jakaś szansa lub opcja, żeby ogarnąć mój problem?  Góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. 
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.