Jump to content
Tomasz_H

ING Bank Śląski a umowa zlecenie.

Recommended Posts

Tomasz_H

Przeczytałem gdzieś w Internecie, że ING do obliczania zdolności kredytowej bierze tylko 80% wynagrodzenia netto z umów zlecenie.

 

Czy ktoś może to potwierdzić lub temu zaprzeczyć? Czy procedura jest taka sama dla 20% i 50% kosztów uzyskania przychodu? Co w sytuacji, gdy osoba zatrudniona jest studentem (brak ubezpieczeń itp.)?

 

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję!

PlanFinance.pl

Liczy się 80% wpływu na konto.

Tomasz_H

A co z umową, za którą wynagrodzenie wypłacane jest w gotówce?

PlanFinance.pl

Nie wiem jak to ING traktuje. Należałoby się dowiedzieć.

Tomasz_H

Niestety nie mogę tego stwierdzić z całą pewnością, ale po zdolności (wyliczonej przez analityka) mogę wywnioskować, że ING tak samo traktuje wypłaty w gotówce, jak wypłaty na konto.

 

Znaczenie dla mojego przypadku może mieć fakt, że główne źródło dochodu jest wypłacane na konto, a to wypłacane w gotówce ma niewielki udział w sumie wszystkich dochodów.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Marcingw18
   By Marcingw18
   Witam 
   sad ogłosił moja upadłość Konsumecka 
   pracuje na podstawie umowy o prace i mam dodatkowo zawarta umowę zlecenie lecz od marca nie wykonuje zlecenia i nie będę przez dłuższy czas mógł wykonywać z powodów zdrowotnych czy mogę bez problemu rozwiązać umowę zlecenie ?
  • evolancer
   By evolancer
   Witam wszystkich.  Sprawa wygląda tak. 
   Od około roku pracuje na umowę zlecenie, umowa jest odnawianaco miesiąc. Zarabiam najniższą krajową. W grudniu ubiegłego roku zostało na mnie nałożone zajęcie komornicze, a 5 stycznia do pracodawcy wysłane dokumenty o zajęciu 100%. Pracodawca mnie o tym poinformował więc dostarczyłem 7.01 do komornika dokumenty z których wynika że jest to moje jedyne źródło utrzymania, ma ono charakter powtarzalny i jest mi niezbędne do egzystencji. Komornik do 20.01 nie odniósł się do tego pisma i 20.01 mój pracodawca był zmuszony przelać mu całość wynagrodzenia wynoszącą około 1700zł. Po rozmowie 23.01 komornik wysłał do pracodawcy ograniczenie dotyczące dostarczonych przez ze mnie dokumentów na temat jedynego źródła utrzymania. Do dnia dzisiejszego komornik twierdzi że tylko jeśli pracodawca odniesie się do pisma ograniczeniu będzie można coś w sytuacji zmienić. Problem jest taki że 20.01 komornik przytrzymuje moja wypłatę zostawiać mnie bez środków podczas gdy prośbę o ograniczenie egzekucji przyjął 07.10 I dopiero 23.01 się do niej ustosunkował zaraz po wpływie z 100% mojego wynagrodzenia. Co mogę i co powinienem w tej sytuacji zrobić? 
  • Krystian95
   By Krystian95
   Witam! 
   Mam pytanie głównie do ekspertów ale jeśli ktoś już miał z tym styczność to proszę mi odpowiedzieć. Jak wyglada sprawa z komornikiem kiedy posiadam umowę zlecenie która jest zmieniana co jakiś czas z racji zmiany pracy co pół roku (jestem kucharzem). Gotówka jest otrzymywana do ręki i nie posiadam żadnego majątku. Co w takim przypadku robi komornik? 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.