Jump to content
MartaW87

Idea Bank kredyt na firmę a ubezpieczenie od utraconego zysku

Recommended Posts

MartaW87

Witam,

Zaczynając od początku - mam w Idea Bank nich wzięty kredyt na firmę z (rzekomo) obowiązkowym ubezpieczeniem, które wynosi prawie 30% miesięcznej raty. Zagłebiając się w umowę tego ubezpieczenia -> nie obejmuje ono np. ubezpieczenia na wypadek śmierci kredytobiorcy. Obejmuje ono tylko i wyłącznie ubezpieczenie lokalu, w którym wykonywana jest działalność (prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną na dom rodzinny, w którym nie wykonuję fizycznie pracy, pracuję w innym miejscu). Istota tego ubezpieczenia polega na tym, iż w razie np. pożaru niby nie będę miała możliwości wykonywania swojej działalności pod adresem firmowym a co za tym idzie teoretycznie stracę dochody, i wtedy z ubezpieczenia pokryte zostaną ewentualne straty, utracone zyski.

Ogólnie rzecz biorąc w mojej opinii ubezpieczenie to nie ma żadnego sensu, bowiem jak wspomniałam wcześniej pracuję w różnych innych miejscach, więc wychodzi na to że wyrzucoane są pieniądze w błoto, bo ani ja z tego w razie czego nie będę nic miała ani Idea Bank nie ma zabezpieczenia.

Pytanie moje brzmi - czy w ogóle zaczynać z bankiem rozmowy na ten temat? Czy ktoś miał już podobną sytuację? Chętnie płaciłabym prawie 30% mniej miesięcznie ;)

W razie czego ubezpieczenie to nazywa się: "Ubezpieczenie od utraconego zysku 10 plus".

 

Będę wdzięczna za wskazówki co robić

Linki
slawek2802

Chyba nie ma doradcy z tego banku. Proszę opisać sytuację może będziemy w stanie pomóc.

delfinka

Spokojnie :) Jest weekend:) Koledzy na pewno odpowiedzą :) Pozdrawiam

DawidAZ

ile jest do spłaty tego kredytu w Idea Banku? bo z tego co się orientuję ten kredyt robiony był na prognozę i bez tego ubezpieczenia nie wyrażonoby zgody (bank musi zarobić na czymś skoro oprocentowanie to tylko 12% ;)) i od kiedy trwa DG ?

MartaW87

Ok 82 tys kapitału, kredyt udzielony przy pomocy tzw. Obrotomierza, bez prognoz. DG od października 2012 wiec prawie 2,5 roku...

DawidAZ

to z czym jest obecnie problem? z wynikami finansowymi czy z niezaleganiami ?

 

bo getin to realnie nawet 45 tys można wyciągnąć, ponad chcą dużo więcej dokumentów.

 

ale jest jeszcze kilka banków, które zrobią sensowniejszy kredyt niż idea bez urzędów itd

Doradca Lubuskie

A nie możesz spłacić tego kredytu innym kredytem?

 

Odpowiedz na wcześniejsze pytania i będzie można coś Ci poradzić.

 

A jeżeli chodzi o ubezpieczenie to w umowie kredytowej musi być zapis co będzie jeżeli będziesz chciała zrezygnować z ubezpieczenia w trakcie

MartaW87

Właśnie problem w tym ze nie ma tam info co w przypadku rezygnacji z ubezpieczenia, piszą tylko ze niby jest taka możliwość, o czym należy poinformować zarówno ubezpieczyciela jak i kredytodawce, ale juz nie na informacji jakie są tego skutki, nie znalazłam tez info w internecie nt. podobnych przypadków...

piotruscom

W necie po linkiem:

 

http://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/Warunki_Ubezpieczenia_od_Utraty_Zysku_10_plus.pdf

 

jest regulamin tego produktu i w par.7 jest zapis:

 

Rezygnacja z ubezpieczenia

§ 7

Ubezpieczony może zrezygnować z ubezpieczenia składając Ubezpieczającemu oświadczenie o rezygnacji z ubezpieczenia. Rezygnacja z ubezpieczenia

nastąpi z ostatnim dniem miesiąca w którym została doręczone Ubezpieczającemu oświadczenie o rezygnacji z ubezpieczenia.

 

Druga propozycja to kontakt z BOK

801 500 300 • 71 36 92 887

Od poniedziałku do niedzieli 7.00-22.00

 

Pozdrawiam

DawidAZ

Jutro dopytam jakie są konsekwencje rezygnacji z ubezpieczenia, bo mogą zażądać dodatkowego zabezpieczenia pod rygorem wypowiedzenia umowy a to mógłby być problem. Może lepiej spłacić kredyt czymś tańszym?

MartaW87

Posiadając juz kredyt na tą kwotę mogę mieć problem z otrzymaniem kolejnego na podobną sumę :/

DawidAZ

nie do końca tak jest, ponieważ to zapewne kredyt firmowy, którego nie widać w BIKu prywatnym, natomiast np getin przy analizie wniosku sprawdza tylko BIK prywatny, a więc tego kredytu nie widzi. i podobnie jest z większością produktów kredytowych prywatnych.

MartaW87

Tak, jest to jest firmowy i nie widać go w prywatnym biku. Czyli teoretycznie składając wniosek w getinie jako osoba pracująca na własnej działalności, bez żadnych dodatkowych umów o pracę czy zlecenie, mogę podać tylko zobowiązania prywatne? Skoro sprawdzają tylko prywatny BIK to na to by wychodziło, pytanie czy nie będzie to w pewnym sensie poświadczenie nieprawdy?

pomocwkredycie
Tak, jest to jest firmowy i nie widać go w prywatnym biku. Czyli teoretycznie składając wniosek w getinie jako osoba pracująca na własnej działalności, bez żadnych dodatkowych umów o pracę czy zlecenie, mogę podać tylko zobowiązania prywatne? Skoro sprawdzają tylko prywatny BIK to na to by wychodziło, pytanie czy nie będzie to w pewnym sensie poświadczenie nieprawdy?

 

Zgadza się będzie to poświadczenie nie prawdy.

 

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

DawidAZ

No cóż, zawsze są dwie strony medalu, ale każda opcja na oświadczenie może być swego rodzaju poświadczaniem nieprawdy. Kredyty na oświadczenie o dochodzie czy bez zus i us klient oświadcza jaki dochód ma oraz że nie zalega z urzędami (np w Idea Banku), a jeśli jest inaczej to poświadcza nieprawdę. Banki zdają sobie sprawę z tego, więc za większe ryzyko jest i większa cena ( np drogie ubezpieczenia od utraty płynności finansowej). Ale to kredytobiorca podpisuje się pod wnioskami oraz umową, więc decyzja należy do niego co i jak zrobi.

PWFinanse

Proszę założyć temat w dziale kredytów firmowych

 

Poszukamy tańszego rozwiązania- spłatę Idea Banku innym kredytem firmowym

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • kredyt na dom w zabudowie szeregowej

   1.Waluta kredytu - Euro 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 20 lat 3.Wysokość kredytu - 232000 4.Wkład własny - 58000 (minimalny jaki jest mozliwy) 5.Wartość nieruchomości - 290000 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - pierwotny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - dom w zabudowie szeregowej / wlasnosc 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 120m2 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - dolnoslaskie/powiat strzelinski 10.Obecny

   in Kredyty mieszkaniowe

  • kredyt mieszkaniowy 600k

   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 25-30 lat 3.Wysokość kredytu - 600 000 zł 4.Wkład własny - 250 000 zł 5.Wartość nieruchomości - 600 000 zł 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - rynek pierwotny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - użytkowanie wieczyste 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 65m 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - Warszawa 10.Obecny stan zaawansowania inwestycji - stan surowy zamkni

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w Wieliczce

   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 20-25 lat 3.Wysokość kredytu - 185 000 PLN 4.Wkład własny - 50 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 235 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - rynek pierwotny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 37 m2 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - małopolska / Wieliczka 10.Obecny stan zaawansowania inwestycji - w budowie (

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt na Dom 520 tys

   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 180 miesięcy 3.Wysokość kredytu - 400 000 PLN 4.Wkład własny - 120 000 5.Wartość nieruchomości - 520 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - budowa przez firme pod klucz cena za dom z działka  7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - dom/własność 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 136mkw 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - pomorskie/pruszcz gdański  10.Obecn

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt

   Dzień dobry.   Mam pytanie odnosnie kredytu gotowkowego . Prowadze dzialalnosc gospodarcza moje przychody to srednio ponad 3 tyś zlotych netto miesiecznie. Posiadam kilka zobowiazac kredytowych chce je wszystkie splacic i posiadac jeden kredyt. 

   in Kredyty gotówkowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.