Jump to content
Xeno

Co to są odsetki skapitalizowane? Wypowiedziany kredyt z City Banku

Recommended Posts

Xeno

Witam

 

Mam następujące pytanie. Mam wypowiedziany kredyt z City Banku . Pozostało nam do spłaty 4800 zł kapitał 1400 zł odsetki 4800 odsetki skapitalizowane. Cały koszt kredytu wyniósł około 11000. Co to są odsetki skapitalizowane?. Czy są to np.odsetki od odsetek? Moją umowę przejeła zewnetrzna firma prawniczna . dostałem od tej firmy telefon że muszę natychmiast zapłacić bo inaczej sprawa trafi do sądu. Po trzech dniach Pani zadzwoniła do mnie z informacją że mogę się z nimi dogadać i zapłacić 7000 zł oczywiście jak bank się zgodzi. Pożyczyłem od rodziny taką kwotę i zadzwoniłem do tej firmy że mogę to zapłącić. Dzisiaj otrzymałem wiadomość że Bank nie wyraził zgody i muszę wpłacić wszystko. Jakaś poprostu kpina i robią ze mnie idiotę. Pytam się teraz czy jest szansa że wpłacę tą kwotę główną i odsetki a będę ich dalej męczył o umorzenie tych odsetek skpitalizowanych. Czy wpłacić tak jak mówię i pójść do sądu i próbować tam powalczyć. Przecież on już dawno pobrali sobie tysiace odemnie odsetek. Dziękuje za pomoc bo już nie wiem co mam zrobić.

Linki
kozerus

nie ten dział.

najlepiej napisz do kolegi lukaszb bo on jest tutaj ekspertem od takich spraw.

Xeno

Dziękuje a jak napisać do niego i w jakim dziale ten wątek napisać ?

zero-procent

pewnie jakiś pracownik działu windykacji chce się wykazać, pamiętaj najpierw podpisuj ugodę, a dopiero później wpłata. Do sądu bank nie kieruje spraw tak szybko, więc masz spokojnie trochę czasu. Teraz ważna informacja, bank na twój wymówiony kredyt musi utworzyć rezerwę celową, czyli odłożyć kasę z kapitału własnego, banki bardzo tego nie lubią, bo wolą tą kasę przeznaczyć na kolejne kredyty, dlatego są skore do negocjacji i sporych umorzeń w przypadku jednorazowej wpłaty.

Ekspert_Kredytowy

Bank musi zrobić rezerwę już w chwili nieterminowej spłaty raty, nie są aż tak bardzo skore do niskich wpłat, ale to już kwestia indywidualnego podejścia do sprawy. Pozdrawiam

Xeno

Dziekuje . To co w mojej sytuacji teraz najlepiej zrobić. Pozdrawiam

Ekspert_Kredytowy

Wg powyższych zaleceń - kontaktuj się z ŁukaszemB.

 

Możesz również szukać rozwiązań w postaci pożyczek pozabankowych, którymi spłacisz to zobowiązanie, ale pytanie, czy wówczas będzie Cię na to stać?

 

pozdrawiam

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Daary
   By Daary
   Cześć, Krzysiek na odbiorze. Rok temu zaciągnąłem kredyt na kwotę 10000 złotych. Raty były regulowane zgodnie z zawartą umową z bankiem, do czasu. W maju podczas pracy spowodowałem kolizję kasując szefowi samochód, a więc musiałem pokryć jakieś koszty, co spowodowało poważne zaburzenie płynności finansowej wobec banku oraz pożyczkodawcy (ten drugi nie jest problemem). 1 sierpnia bank przysłał mi wezwanie do zapłaty wraz z wypowiedzeniem umowy kredytu gotówkowego. Mówiąc po prostu, aby próbować ratować, sytuację muszę w ciągu 3-5 pierwszych dni września wpłacić 2000 złotych, aby umowa dalej trwała. Wiem, że umowa zostanie rozwiązana, bo po prostu pensję otrzymam dopiero 10. dnia września. Bank będzie działać dalej aby odzyskać swoje pieniądze (nie wgłębiam się w wiadomy dla wszystkich proces windykacji), a mnie zbiegiem okoliczności pozostanie wolne nieco ponad 500 złotych, które chciałbym przeznaczyć na spłatę zobowiązania, lecz jest już za późno. Jak będzie wyglądała sytuacja kiedy będę dokonywał po ustabilizowaniu się, dobrowolnej wpłaty, nawet nieco ponad wysokości raty (+/- 451 zł), kiedy toczy się proces windykacyjny przeciwko mnie? Powinienem pomyśleć o napisaniu "ugody" lub innego dokumentu w tej sprawie?
  • bm95
   By bm95
   Witam. Mam długi i zaległe raty na około 25 tysięcy. Nie płacilem ich od 7 miesięcy bo nie pracowałem. Po jakim czasie komornik się pojawia? 
  • Mariusz87
   By Mariusz87
   W dniu dzisiejszym dostałem wypowiedzenie umowy kredytu restrukturyzacyjnego w Santanderze dawne BZWBK. Jestem w takiej sytuacji że nie byłem w stanie od 6 miesięcy spłacać rat. Rata była na ponad 900 zł a moje wpłaty były po 100-200 zł. 
   Teraz mam do spłaty ponad 49 tys zł. W ciągu 30 dni. Pytanie czy warto udać się do banku i próbować jakoś się dogadać aby cofnąć to wypowiedzenie i podpisać ugodę? Kiedyś gdy brałem kredyt max okres był na 7 lat stąd taka rata. Teraz wiem że okres jest znacznie dłuższy. Czy jest szansa się dogadać czy też nie warto wogole uderzać do nich? Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej sprawie? Jeśli nie ma sensu lub szans na ugodę to czy jest coś co mogę zrobic aby próbować maksymalnie oddalić w czasie ewentualna egezkucje komornicza? 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.