Jump to content
kapit

Euro w Polsce.

Recommended Posts

kapit

Zaczęło się wyborcze gadanie na temat euro. Jesteście zwolennikami? W sumie jeśli już wprowadzać to przynajmniej w momencie, kiedy waluta będzie tania, co nie?

Linki
Doradca Lubuskie

Moim skromnym zdaniem długo nie będzie u Nas Euro.

 

Dla zwykłych ludzi najlepiej jak przelicznik będzie najniższy ale dla firm jak największy - trzeba znaleźć kompromis

ulfinansowa

Wspólna waluta dała by Polsce większe bezpieczeństwo co jest ważne widząc to co dzieje się na wschodzie.

Maciek86

Ja nie jestem za szybkim przystąpieniem do Euro. Moim zdaniem w przeciągu kilku lat UE rozpadnie się.

Grecja mimo pomocy cały czas wisi nad przepaścią.. jak poleci to pociągnie za sobą kolejne kraje.. Hiszpania, Portugalia.. Włochy..

 

Jestem rad, że potrafimy tak dużo środków "wyciągnąć" z UE, ale moim zdaniem powinniśmy bardzo ostrożnie podchodzić do dalszego pogłębiania integracji. Moim zdaniem z pięknej idei trzech filarów na których powstała UE robi się urzędniczy moloch, który mówi Ci, jaki kształt ma mieć banan, jaki ma być kąt nachylenia łąk na których pasą się krowy itd.

 

Idee są piękne, ale człowiek nawet najpiękniejsze ideę potrafi zepsuć..

PracownikBanku

W Polsce już Euro było i większość się cieszyła...... Euro 2012:)

 

A tak na poważnie to podzielam zdanie że w Polsce jeszcze długo nie będzie euro, na pewno nie przed 2020 rokiem.

PlanFinance.pl

UE to socjalistyczny związek państw od sasa do lasa, który na dłuższą metę nie ma żadnych szans. Nie ma żadnego sensu przyjmować EUR bo niby co to nam daje?. Mamy swoje PLN a potrafiliśmy oprzeć się w ostatnich latach kilku zachwianiom rynku. EUR ma nam dać bezpieczeństwo?. O jakim bezpieczeństwie mówimy?. Jak Putin będzie chciał wjechać to wjedzie i waluta w spożywczym mu w tym nie przeszkodzi.

Piotrek

Własna waluta = Własna polityka gospodarcza

 

EURO by dało Polsce bardzo niewiele, za to na pewno bylibyśmy bardziej podporządkowani innym krajom, które maja decydujący wpływ na politykę EBC (Niemcy, Francja, Austria).

 

Euro to bardziej twór polityczny a nie ekonomiczny.

 

Kraje europejskie ceniące własną niezależność i mające stabilną gospodarkę mają własną walutę (Szwajcaria, Wielka Brytania, Norwegia).

 

Poza tym na razie strefa euro ma dość problemów z całym zadłużonym południem (na czele z Grecją), więc prędzej spodziewałbym się ograniczenia niż zwiększenia w niej liczby krajów członkowskich.

 

Nasi rządzący powinny myśleć raczej nad tym, co zrobić by wzmocnić PLN a nie debatować nad Euro.

masterczułki

Witam,

Jestem tu nowa. Zwracam się do Forumowiczów w ważnej kwestii dotyczącej Polski w strefie euro i ewentualnych korzyści oraz zagrożeń wynikających z wymiany waluty w kraju. Piszę pracę podyplomową i potrzebuję anonimowych respondentów do wypełnienia ankiety on-line w takowym temacie, prowadzę badania do pracy i liczę po cichu na Waszą pomoc :) dołączam link do ankiety on-line, wszystkim serdecznie dziękuję. i Pozdrawiam> www kropka interankiety kropka pl/interankieta/1f0657864f4d412e46e23817369e0e7b

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt, nowa działalność, wpływy w EURO

   Cześć   Mam pytanie: Aktualnie pracuję na UoP na czas nieokreślony. W ciągu kilku miesięcy zamierzam przejść na działalność (te same stanowisko, ta sama branża) przy czym firma z którą podpiszę umowę będzie miała siedzibę w Belgii, a zarobki będą w EURO. Pracę będę wykonywał zdalnie, faktury miesięcznie na 4500 - 5000 euro, co przy niskich kosztach (wszelkie ew. koszty poza ZUS / podatkiem pokryje firma z którą będę współpracował). W przyszłym roku zamierzam wziąć kredyt hipoteczny i z

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Praca w Niemczech a komornik w Polsce.

   Witam. Mam zamiar przenieść się do Niemiec do pracy. Nie na żadną sezonówke, tylko do normalnej firmy na umowe. W Polsce u mojego aktualnego pracodawcy figuruje nade mną komornik, jak i również na moim koncie bankowym, na które wpływa wynagrodzenie. Moje pytanie brzmi. Jak będzie wyglądała sytuacja, kiedy moje wynagrodzenie będzie wpływało na konto walutowe?

   in Komornik, windykacja

  • Kredyt hipoteczny w euro

   Witam,  Czy przy takich parametrach posiadam zdolność kredytowa?   1.Waluta kredytu - EUR 2.Pożądana długość okresu kredytowania – 180 miesięcy 3.Wysokość kredytu – 170 000 4.Wkład własny- 220 000 5.Wartość nieruchomości – 344 000 + 30 000 garaż indywidualny 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - pierwotny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności –mieszkanie 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości -54,6 9.Lokalizacja nieruchomości (województw

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Leasing Ford Mustang z USA, zarejestrowany w Polsce

   Od kiedy istnieje firma: 03.2018 Wiek przedsiębiorcy: 26 Przedmiot leasingu (rodzaj, marka, model): Ford Mustang Rok produkcji: 2014 Nowy czy używany: używany Kto będzie dostawcą (autoryzowany sprzedawca, komis, inna firma, osoba prywatna): inna firma Wartość netto przedmiotu leasingu: 48 699 PLN Czy będzie wystawiona faktura z pełnym VATem czy VAT marża: pełny vat Preferowany okres leasingu:  48 msc Preferowana wielkość opłaty wstępnej: 0% lub 5 % (p

   in Leasing

  • Zakup domu 670.000PLN zarobki i kredyt w Euro

   Dzień Dobry. Poproszę o symulację krydytu z oparciu o parametry poniżej:   1.Waluta kredytu EUR 2.Pożądana długość okresu kredytowania 240 miesięcy 3.Wysokość kredytu 536.000 PLN 4.Wkład własny 134.000 PLN 5.Wartość nieruchomości 670.000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* WTÓRNY 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności dom/własność 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości 135m.kw. 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) pomorskie

   in Kredyty mieszkaniowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.