Jump to content
claudia84

Agencja Nieruchomości Rolnych a bezumowne korzystanie.

Recommended Posts

claudia84

Witam mam pytanie.Babcia męża dawno temu kupiła dom i ziemie potem dokupiła jeszcze kawałek.Ale wtedy jeszcze nie było księga więc spisali umowę tylko na papierze.Potem babcia przepisała to na teściów a teście potem na mojego męża.cały czas był płacony podatek za ziemie i za ten dokupiony kawałek też. Teraz okazało się ze ten kawałek nie został przepisany na babcie ,teściów a teraz na mojego męża i agencja chce za "bezumowne użytkowanie " 4,500tyś. bo to jest ponoć ich.Ale rodzina męża płaci za to podatek od "50 roku i nikt wcześniej jakoś tego nie zauważył. Czy jest jakiś przepis żeby to ominąć? Podobno weszło albo miało wejść ze do 2h mieli nie karać za takie coś.Tak mi się obiło o uszy ale nic więcej nie wiem.Ten kawałek to 1,0820h 4 klasy. Nikt w złej wierze tego sobie nie przywłaszczył każdy o to dbał uprawiał i zawsze podatek płacił .

 

Będę wdzięczna za jakąś pomoc.

PlanFinance.pl

1. Postaraj się pisać bardziej składnie.

 

2. Sprawdź temat zasiedzenia nieruchomości.

claudia84

Może tutaj będzie bardziej zrozumiałe :)

 

Pytanie mam do Państwa w sprawie bezumownej dzierżawy gruntu rolnego .Przyszło mi pismo z Agencji Nieruchomosci że jestem winny tejże intytucji 4500 zł z tytułu bezumownego użytkowania gruntu rolnego, o powierzchni 1.08h.Ww grunt rolny jest użytkowany przez naszą rodzine od roku 1955 .Otóż całe prawie 7hektarowe gospodarstwo w tym rownież to pole kupili dziadkowie od poprzedniego własciciela w roku 1955 ,od tego roku jest płacony podatek do dnia dzisiejszego.Problem polega na tym że na powyższą działke nie posiadam aktu notarialnego.a użytkowany był cały czas przez nasza rodzine rownież przezemnie ponieważ całe gospodarstwo zostalo zakupione ,w tym rowniez ta działka o ktorej mowa rownież ,ale jak sie juz dowiedzialem nie wiadomo dlaczego nie zostala powyższa działka wpisana do ksiegi wieczystej prawdopodobnie błąd urzednika który wowczas czyli w roku 1971 robił akty notarialne i nie wiadomo dlaczego pominą tą działke.Cały czas nasza rodzina w tym rowniez ja żyliśmy w przekonaniu że ta działka jest naszą własnoscią .Dopiero kiedy dostałem pismo w sprawie bezumownego użytkowania gruntu rolnego od Agencji Nieruchomosci ku mojemu zdziwieniu okazało sie że ww działka nie widnieje w moim akcie notarialnym.Zwracam sie do Państwa z pytaniem czy możliwe w tej sytacji unikniecie kary 4500zł bądz jej zredukowania lub też wskazanie mozliwie jak najmniej kosztownego rozwiązania sprawy.Dodam tylko że całe gospodarstwo ktore posiadam i z ktorego sie utrzymuje ja i moja rodzina to niecale 9hekarow i suma 4500zł jest dla mnie bardzo

dużą kwotą i pomijam juz sam fakt utraty ww pola.

 

 

 

Pozdrawiam sedecznie i liczę na Państwa pomoc

PlanFinance.pl

Kierunek działania już Tobie wskazałem. Są to na tyle indywidualne kwestie że pomóc może tylko prawnik. Proponuję zgłosić się do jakiejś sensownej kancelarii i uzyskać profesjonalną pomoc.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.