Jump to content
danio0709

Wnioski kredytowe przez firmy bez mojej zgody.

Recommended Posts

danio0709

W dniu 26-02-2015 otrzymałem INFO MONIT z firmy BIK.pl o tym, że złożyłem wniosek kredytowy w Alior Banku. Natychmiast pojechałem do banku aby zablokować możliwość wzięcia kredytu – jasna sprawa wystraszyłem się. Siedząc w banku otrzymałem drugie zawiadomienie, że złożyłem wniosek kredytowy w Meritum Banku. Ta sama procedura… Pojechałem zablokować możliwość wzięcia kredytu. W kolejnym kroku pojechałem na policję zgłosić próbę wyłudzenia kredytu na moje dane osobowe….

 

Napisałem reklamację do banków w celu wyjaśnień kto i dlaczego to zrobił. Otrzymałem następujące odpowiedzi:

 

Alior Bank odpisał mi, że wniosek złożyła firma FINES Sp z o.o. z Sopotu na moje dane. Jednocześnie informują mnie, że ze strony banku nie powstał żaden błąd więc nie należy mi się rekompensata za cokolwiek !

 

Meritum Bank odpisał mi, że wniosek złożyła firma PROFITS Sp z o.o. z Sieradza. Jednocześnie informują mnie, że ze strony banku nie powstał żaden błąd więc nie należy mi się rekompensata za cokolwiek !

 

Odwołałem się od reklamacji strasząc różnymi instytucjami, natomiast efekt jest ten sam ponieważ UWAGA wg. Polskiego prawa nie popełniono przestępstwa, nikt nie wziął na mnie kredytu więc nie ma zbrodni !

 

Nie odpuszcze im tego i nie chodzi mi już o rekompensatę lecz o to aby ponieśli karę. W następnym tygodniu jadę zawiadomić o sytuacji GIODO, KNF oraz UOKiK ! A Wam radzę omijać te firmy oraz banki szerokim łukiem ! Będę informował Was na bierząco !

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Z firmą PROFITS rozmawiałem parę razy i proponowali mi ugodę w wysokości 1000 zł jeżeli podpiszę ten wniosek ( śmiech na sali ) natomiast z firmą FINES jestem w kontakcie - jest to pośrednik pośredników więc sądzę, że przez nich złożyła również wniosek firma PROFITS !

Linki
danio0709

Jeżeli macie jakieś pomysły co mogę zrobić aby utrudnić takim instytucjom życie dajcie znać !

Meritum

Jakiś czas temu właśnie z Alior Banku wywalczyłem dla Klienta odszkodowanie w wysokości: 5.000 zł za zapytanie w BIK które zrobiła jakaś firma.

 

Pieniądze wypłacili bez problemu a zapytanie usunęli z BIK-u. Wszystko odbyło się za pomocą dwóch listów.

 

Klient także miał drugie zapytanie - tym razem z Meritum Bank. Tutaj już bank stawiał się i stwierdził, że nic nie będzie płacił. Pozostała tylko sprawa sądowa ale Klient nie chciał tego ciągnąć na wokandę. Zadowoliło go te 5.000 zł z Aliora. Meritum Bank jednak wpis usunął.

 

--

z wyrazami szacunku:

Ireneusz Miler

danio0709

Czy moge prosic o wzor takich pism do AB ? ... Pytania zostały usunięte od razu.

eRzecznikBIK

Dzień dobry,

Rzeczywiście – jest to sytuacja niepokojąca i dobrze, że zareagował Pan na próbę wyłudzenia kredytu. Warto takie sytuacje nagłaśniać, po to by uświadamiać wszystkich o prawdopodobieństwie ich wystąpienia.

Jak widać Alerty BIK mają rzeczywiste zastosowanie w praktyce. Dla tych, którzy nie wiedzą jak działają wyjaśnię tylko, że osoby korzystające z Alertów każdorazowo, otrzymują za pomocą SMS lub e-mail, w sytuacji gdy ktoś próbuje zaciągnąć kredyt, wykorzystując ich dane. Usługę tą można przetestować przez 60 dni korzytając z darmowego Konta Próbnego na stronie BIK.

Pozdrawiam,

eRzecznik

danio0709

Dokładnie tak ... u mnie już pół firmy założyło ALERTY płatne bo kosztuje to grosze w stosunku rocznym a jest to bardzo duże zabezpieczenie w dzisiejszych czasach

jplanta roma

Witam proszę podać adres do kontaktu ws firmy profis = mam info na ten temat ...pilne !!!!!!!!!!!

danio0709

Chetnie przyjme kazda informacje !

 

Banki trzymaja caly czas swoja wersje :) nie ich problem, nic sie nie stalo itd... szkoda, kazda proba kontaktu ulatwila by mi i im zycie :)

 

Musze zawiadomic GIODO KNF oraz UOKiK o nieprawidlowosciach przetwarzania danych i weryfikacji wnioskow !

inga1988

proszę podać adres do kontaktu lub numer tel.

danio0709

W prywatnej korespondencji przeslalem dokladniejsze namiary. Im Nas wiecej poszkodowanych bedzie tym wieksze szanse na rozdmuchanie tego !

inga1988

jak mogę się z PANEM SKONTAKTOWAĆ ???

danio0709

Wysłałem Pani namiary w prywatnej wiadomości na górze w menu powiadomienia i powinna byc wiadomosc odemnie

danio0709

Wczoraj kontaktowałem się z Panią prezes firmy Profits :) Pani "bardzo fajna" 15 sek rozmowy J-ja P-Pani

 

J: Dzień Dobry "Imię i Nazwisko" czy wie Pani w jakiej sprawie dzwonie ?

P: Tak, zobaczymy się w sądzie ! Nie mamy o czym rozmawiać !

 

 

Miło :)

inga1988

TA PANI JEST ZBYT PEWNA SIEBIE .....ale do czasu.............

danio0709

Mamy zwrot akcji :) podobno z Warszawy pojechalem 26.02 do Sieradza gdzie złożyłem kredyt a potem w magiczny sposób w 3 minuty pojawiłem się w banku żeby zgłosić wyłudzenie :) Powiem Wam, że Nasz wymiar sprawiedliwości działa SUPER ! Statystyczny obywatelu czuj się bezpiecznie ...

danio0709

Witam, odp mi Meritum i Alior Bank ... jeden i drugi bank NIE UCHYLA SIĘ OD ODPOWIEDZIALNOŚCI natomiast jedyne co mogą zrobić to przeprosić jeszcze raz za sytuację :)

mariola89

Pytanie skąd te firmy miały wasze dane?

danio0709

To jest bardzo dobre pytanie... najśmieszniejsze jest to że np moje dane zgadzają się w 100% we wnioskach lecz wniosków z moim podpisem nikt nie ma jak i ksero mojego dowodu :) czarna magia ...

mariola89

A w tych bankach miałaś kiedyś konto, kartę kredytową, raty itp.?

ulfinansowa

Wnioski często są wysyłane w celu lepszego zapoznania się z ofertą a nie wzięcia kredytu.

danio0709

W syncu miałem konto więc alior miał dostęp do moich danych natomiast 2 banki nie mają wniosków fizycznie podpisanych przezemnie od tej firmy...

 

A ultrafinansowa proszę o nie przekazywanie fałszywych informacji. Posłużenie się czyimiś danymi w celu sprawdzenia oferty to nadal przestępstwo. Dogłębnie sprawdziłem wszystkie informacje.

danio0709

No i po 4 miesiącach kolejnej walki dostałem pismo z prokuratury, że sprawa jest umożona. Wystarczyło, że Pani zgłosiła się na Policję i powiedziała, że ktoś był z moim dowodem i złożył za mnie wniosek... Policja nie zażądała kopii dokumentów i automatycznie umożyli sprawę

lukaszb
No i po 4 miesiącach kolejnej walki dostałem pismo z prokuratury, że sprawa jest umożona. Wystarczyło, że Pani zgłosiła się na Policję i powiedziała, że ktoś był z moim dowodem i złożył za mnie wniosek... Policja nie zażądała kopii dokumentów i automatycznie umożyli sprawę

 

Art. 306 kpk

 

§ 1. Pokrzywdzonemu oraz instytucji wymienionej w art. 305 § 4 przysługuje zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa, a stronom - na postanowienie o jego umorzeniu. Uprawnionym do złożenia zażalenia przysługuje prawo przejrzenia akt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • VIA SMS sprzedało dług do Inkaso Kredytowe.

   Via Sms sprzedało mój dług do Inkaso Kredytowe. Od Inkaso dostałam maila z załącznikiem pdf o możliwości porozumienia. Adres jednak się nie zgadza, prawidłowa jest tylko kwota i imię i nazwisko, adres jest w ogóle w innym mieście. Czy powinnam ich poinformować o nieprawidłowym adresie? Boję się ,że pod tamten adres doręczą z czasem nakaz i nie będę o tym w żaden sposób poinformowana...Pod tamtym adresem nigdy nie mieszkałam, to miasto oddalone o 300 km ode mnie.

   in Komornik, windykacja

  • Zapytania kredytowe BIK

   Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie zapytań kredytowych w BIK. Starałam się o kredyt gotówkowy w wys.10 tyś w Millenium.  Pracuje, wszystkie swoje dotychczasowe zobowiązania zawsze regulowałam w terminie, a rata nie byłaby dla mnie zbyt dużym obciążeniem. Bardzo się zdziwiłam, ale dostałam negatywną decyzję odnośnie tego kredytu. Pobrałam swój raport BIK , wszystko ok. Ocena punktowa 74.  Jednak Pani w Banku powiedziała , że przyczyną odmowy jest zbyt duża ilość zapytań kr

   in Kredyty gotówkowe

  • Wypowiedziane umowy kredytowe na ponad 75 tys.

   Kredyty gotówkowe: Santander Bank: 20000 - sprawa trafiła do EPU, ale z powodu braku podstaw do wydania nakazu zapłaty została przekazana do Rejonu, póki co nic się nie dzieje mBank: 20000 - w windykacji zewn. Panfil i Wspólnicy mBank: 12000 - jw. mBank: 9000 - jw.   Limit w koncie: mBank: 16000 - w windykacji zewn. Panfil i Wspólnicy   Nie wiem co mam robić, próbowałam dogadać się z bankami na restrukturyzację, jednak banki się nie zgodziły. San

   in Dla zadłużonych

  • ALIOR - restrukturyzacja / wakacje kredytowe

   Siemanko! Szukam porady u specjalistów być może ktoś z Was będzie mógł mi tutaj pomóc 😉   Historia moja wygląda tak, w 2014 roku zaciągnąłem kredyt gotówkowy w wysokości 150k, w Alior Banku. Po 2 latach (2016 roku) ze względu na korzystniejszą ofertę przenieśliśmy zobowiązanie do Banku BPH, chwilę później jak dobrze wiemy bank ten przejął powrotnie Alior - więc mój kredyt jest w Aliorze.   Chciałbym skorzystać z opcji (o ile taka jest) wakacji kredytowych na 3 miesiące, wyczytał

   in Kredyty gotówkowe

  • BIK a karty kredytowe - szansa na kredyt hipoteczny

   W niedługim czasie będę się starał z małżonką o kredyt hipoteczny w związku z czym pobrałem sobie raport BIK. Scoring wynosi 73 punkty. W swojej długiej na ok. 10 lat historii kredytowej miałem 4-5 opóźnień w spłacie karty kredytowej studenckiej (dłużej niż 30 dni) ale miało to miejsce 8-9 lat temu, od tamtej pory wszystko płacę na czas. Pojawiło się kilka kredytów gotówkowych i jakieś raty. Niestety 4 lata temu wpadłem w dołek finansowy - zarobki spadły (kilka chwilówek - bez opóźnień w spłatac

   in BIK i BIG

 • Similar Content

  • przerom
   By przerom
   Witam. Przedstawię w skrócie problemy z kredytami mojej żony może mi ktoś coś doradzi/pomoże. Żona poza moją wiedzą wpadła w poważne problemy finansowe. Nabrała nie zliczoną ilość kredytów, chwilówek i wpadła w pętlę. Podpisała umowę z firmą pośrednictwa kredytowego na 20% (!!!) sumy kredytu żeby jej załatwili konsolidację. W sumie kredytów ma na 87 000 zł plus chciała dobrać gotówkę na tą 20% lichwę bo inaczej tego nie da się nazwać.  Udało się im załatwić konsolidację w jednym z banków z tym że bez dodatkowej gotówki. I w tym momencie o tym dowiaduje się ja. Nie zgadzam się na takie warunki firmy pośredniczej (prowizja) jak i z samym kredytem (również duża prowizja). Wolę spróbować wziąć ten kredyt na siebie może się uda ze zdolnością a wiadomo ze jak sie juz o wszystkim wie i nerwy opadaja to chce sie zonie pomóc. Czy jeżeli nie wywiązała się ta firma z warunków umowy (brak dodatkowej gotówki) to czy żona musi im płacić 4% kary która widnieje w tej umowie? Konsultant tej firmy zaproponował przez telefon, że najwyżej nie zapłaci jednego z konsolidowanych kredytów byle by im zapłaciła prowizje. Przecież takie coś jest skandalem i wpedzeniem w jeszcze większe długi. Umowę z pośrednikiem mogę osobie chętnej do pomocy wysłać na priv/maila. Będę wdzięczny za każdą chęć pomocy.
    
  • Malami28
   By Malami28
   Proszę o pomoc. Czy zus może mi zabrać cała wypłatę na zajęcie egzekucyjne z tytułu składek? Pracuje teraz na umowie o pracę 
  • darek1985
   By darek1985
   Dzień dobry, opiszę po krótce moją  sytuację.
   Mam 34 lata, i od 10 lat stałą pracę,  zarabiam brutto, 7000 zł/m-c, plus co 3 miesiące srednio 15000 brutto dodatek od wyniku. Czyli miesięcznie średnio 12000 zł brutto. Niestety mam zła historię w bik, wziąłem dwa kredyty i kartę kredytową najbliższej osobie w rodzinie gdzie po kilku latach okazało się że sprawa jest u komornika (przypadkiem korespondencja wpadła w moje ręce). Zapłaciłem całość od ręki ok 30000 zł wraz z oplatami sądowymi itd. Spłacam regularnie swoje kredyty w Alior jeszcze ok 60 ze 120 rat po 1181 zł, i w Skok-u też ok 50 rat po 488 zł. Chce kupić obecnie samochód na raty, czy istnieje opcja dostania kredytu w banku czy muszę wziąść kredyt w komisie bez bik-u, czyli zabezpieczeniem banku jest samochód przy pełnych opłatach AC,OC,NW itd 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.