Jump to content
tusio

Wypowiedziany kredyt samochodowy.

Recommended Posts

tusio

Witam mam bardzo skomplikowaną sytuacje i nie wiem co robić.W 2009 roku wziąłem kredyt na samochód.W 2011 z powodu zaległości dostałem wypowiedzenie umowy,po czym skontaktował się ze mną pan z getback z propozycją ugody gdy już miało do niej dojść okazało się że tą sprawę skierowano do kancelarii prawa gospodarczego we Wrocławiu.Tam w 2013 napisałem pismo w sprawie ugody ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.W tym samym czasie komornik zajął mi 600zł. miesięcznie z emerytury na poczet długu.W ramach chęci do ugody zadzwoniłem do Wrocławia ale okazało się że sprawę przekazano do firmy Kredyt Inkaso a opiekun długu we Wrocławiu już tam nie pracuje.Zadzwoniłem do firmy Kredyt Inkaso z chęcią ugody podano mi kwotę zadłużenia i okazało się że komornik nie przekazał im żadnej kwoty którą pobierał mi z emerytury.Pani powiedziała że się tym zajmie,po czym nastąpiła cisza.Po jakimś czasie zadzwoniłem do kredyt inkaso ta pani już tam nie pracowała i oni nic nie wiedzą.Trzy dni temu przyszedł do mnie pan windykator po samochód.Znowu zadzwoniłem do Kredyt Inkaso tam mi powiedziano że sprawę przekazali innej firmie dali mi numer telefonu i to wszystko,zadzwoniłem do tej firmy nazwa to vin lub win i powiedzieli że nie interesuje ich żadna ugoda albo wpłacę całą kwotę zadłużenia albo zabierają samochód.A komornik pobrał już 17000tyś. Błagam o pomoc.

lukaszb
Błagam o pomoc.

1. Ile masz do spłaty z podziałem na kapitał / odsetki / koszty?

2. Kto na dziś jest wierzycielem?

3. Na czyj wniisek toczy się egzekucja - zapytaj komornika.

4. Ile miesięcznie możesz przeznaczyć na spłatę?

5. Co się dzieje z tym autem?

tusio

Nie wiem kto na dziś jest wierzycielem bo od kredyt inkaso dostałem tylko telefon a pan który odebrał powiedział że to firma vin lub win i nie chciał nic więcej powiedzieć. Miesięcznie 1000-1300.A samochód mam bo użyczyłem synowi samochód na taxi.

lukaszb
Nie wiem kto na dziś jest wierzycielem bo od kredyt inkaso dostałem tylko telefon a pan który odebrał powiedział że to firma vin lub win i nie chciał nic więcej powiedzieć. Miesięcznie 1000-1300.A samochód mam bo użyczyłem synowi samochód na taxi.

 

Bez ustalenia podstawowych faktów wiemy, że nic nie wiemy.

tusio

Przepraszam że tak na raty nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi i się nie przygotowałem.Egzekucja toczy się na wniosek getin noble bank,kapitał 27000tyś. a odsetki 9000tyś.

lukaszb
Przepraszam że tak na raty nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi i się nie przygotowałem.Egzekucja toczy się na wniosek getin noble bank,kapitał 27000tyś. a odsetki 9000tyś.

 

Kto jest wierzycielem?

tusio

Był kredyt inkaso ale przekazał tę sprawę do firmy vin tylko tyle wiem w kredyt inkaso podano mi tylko numer telefonu do tej firmy a pan który odebrał telefon nie chciał mi udzielić żadnej informacji.

lukaszb
Był kredyt inkaso ale przekazał tę sprawę do firmy vin tylko tyle wiem w kredyt inkaso podano mi tylko numer telefonu do tej firmy a pan który odebrał telefon nie chciał mi udzielić żadnej informacji.

 

Jeżeli egzekucja rzeczywiście nadal toczy się z wniosku Banku, a zapewne jej podstawą jest BTE to powinna zostać natychmiast umorzona. Przeczytaj sobie ten wątek, wszystko będziesz wiedział -> http://www.forum-kredytowe.pl/blogi/lukaszb/bank-sprzedal-kredyt-i-dalej-prowadzi-egzekucje-356/. Jak bank będzie miał z tym problem to szybko daj znać. Pomogę Ci im pomóc szybko zareagować :)

 

Następnie nowy wierzyciel powinien uzyskać tytuł wykonawczy, czyli inaczej mówiąc powinien sprawę skierować do sądu. Wtedy dopiero po zaopatrzeniu w klauzulę orzeczenie może być podstawą nowej egzekucji. Natomiast pozostaje pytanie, kiedy ta sprawa została skierowana do egzekucji? Masz taką wiedzę? Zapytaj komornika. Może się okazać, że będziesz mógł się skutecznie bronić przed tą egzekucją. Należałoby też ustalić ile już dokładnie komornik z Ciebie ściągnął itd.

 

Oczywiście można się też próbować dogadać. Takich porozumień / umów ugód podpisuję po kilkadziesiąt miesięcznie i większość z nich kończy się sporymi umorzeniami :) Wcale bym się nie zdziwił gdybyś spłacił połowę w miesięcznych ratach.

tusio

Czy mogę prosić lukaszb o tel.prv. lub mail

lukaszb
Czy mogę prosić lukaszb o tel.prv. lub mail

 

Zostawię Ci mój nr telefonu na priv. Odezwij się w wolnej chwili.

Damian1980

Witam mam pytanie. W 2013 kredyt na samochód został wypowiedziany. Przez prawie 3 lata bank praktycznie duzo nie robił odsetki urosły sporo itd. Komornik byl,ale jest umorzone ponieważ zawarłem ugodę z getback. Teraz sedno sprawy kedyt byl na auto cesja . W dowodzie jest getinbank o auto sie nie upomniał własność 51% do 49 w razie wypowiedzenia przewłaszczenie tak sądzę bo nie mogę znaleźć umowy,ale nikt ona to się się zwrócił nawet komornik. Dużo warte nie jest. Skoro dług jest sprzedany getinbank jako współwłaściciel nie ma prawa tam.widniec tzn w dowodzie. Jesli getback kupił dług to z zestawem? Nic o tym nie wspominali. Jak sie tego.dowiedzieć chciałbym sprzedać to auto. Mam ugodę spłacam.ja jak ja skończę spłacać auto będzie warte grosze a tak gdybym sprzedal można by cos mądrego z tymi pieniędzmi zrobic. To dziwne dlatego ,ze sprzedają dług i nawet jeśli z zestawem to w dowodzie widnieje dawny wierzyciel. Jak to jest Panie Łukaszu? Wiem ,zr getback i Getin to holding. Ale jest szansa zdjęcia cesji? Skoro jest ugoda. Pozdrawiam

lukaszb
Jak to jest Panie Łukaszu? Wiem ,zr getback i Getin to holding. Ale jest szansa zdjęcia cesji? Skoro jest ugoda. Pozdrawiam

 

Należałoby dotrzeć do umowy cesji i ustalić, czy wraz z przejściem wierzytelności przechodzą zabezpieczenia (prawdopodobnie tak). Wtedy należałoby zaktualizować wpis w dowodzie rejestracyjnym wykreślając Getin Bank, a wpisując nowego wierzyciela - fundusz w imieniu którego działa firma Get Back.

 

Przy okazji możesz spróbować porozumieć się z wierzycielem w kwestii sprzedaży samochodu.

 

Pozdrawiam.

Damian1980

Witam. Dzis dostałem propozycje od Getback ze zewnętrzna firma pożyczkową ureguluje mój dług. Jak dla mnie warunki korzystniejsze bo fakt,ze dłuższy okres spłaty to niższa rata. Wobec Getin bank i getback nie wiem jak to ujac dług mam spłacony. Natomiast pytałem o fakt zabezpieczenia cesji i dostałem taka odpowiedź,ze Getback wystawi takie pismo,ze kredyt jest spłacony i z tym mam się udać do banku. Wtedy zdejmą to zabezpieczenie o ile tego zabezpieczenia juz nie ma bo nigdzie w systemie tego nie widać w Getback. Getback tez działa w imieniu niestandaryzowanego funduszu wiec skoro oni kupili dług a zabezpieczenie przeszło na nich z umowa kupna wierzytelności to ja już nic nie rozumiem bo co ma Getin do zdjęcia zabezpieczenia skoro dług sprzedał. Czytałem artykuł w ktorym jest napisane ,ze bank mogl sprzedać sam dług wtedy zabezpieczenie wygasło,ale tez w to wątpię. Czy faktycznie możliwe jest ,ze jesli Getback wystawi takie pismo bo Getin był pierwotnym zastawcą (cesja) będę mogl przerejestrować auto tylko na siebie i je sprzedać ? Pozdrawiam. P.s. Może byc tak ,ze bank mnie odeśle ,ze to juz nie ich dług? I będę musial po funduszach szukac jak to jest? Pytano mnie w Getback kto wpisał się w zabezpieczenie mówiłem, ze Getin. I taka odpowiedz otrzymałem

lukaszb
Czy faktycznie możliwe jest ,ze jesli Getback wystawi takie pismo bo Getin był pierwotnym zastawcą (cesja) będę mogl przerejestrować auto tylko na siebie i je sprzedać ? Pozdrawiam. P.s. Może byc tak ,ze bank mnie odeśle ,ze to juz nie ich dług?

 

Jeżeli spłacisz kredyt (np. inną pożyczką) i nie ustanowisz zabezpieczenia to wtedy oczywiście nie będzie podstaw żeby dalej w dowodzie rejestracyjnym widniał jakikolwiek wierzyciel. Ponieważ w tej chwili wpisany jest Getin Bank to on powinien wydać Ci zaświadczenie potrzebne do wykreślenia wzmianki z dowodu rejestracyjnego.

Damian1980

Nie w nowym kredycie nie ma zabezpieczenia,aczkolwiek jest to kredyt proponowany przez Getback. Z rozmowy przez Tel z nimi wynika to co napisałem. Jest to calkiem nowy kredyt z nowa umową nie związana z Getback i Getin noble bank. Napisze jak dostanę umowę o ten kredyt na ten dług. Zobaczę jak będzie skonstruowana umowa,ale z tego co pani czytałam w oświadczeniach nie było nic o tym ,ze jest zabezpieczenie. Dziękuję za odpowiedź kiedy dotrze umowa w razie wątpliwości napisze. Pozdrawiam i Wesołego Alleluja życzę.

Damian1980

Mam jeszcze jedno pytanie bo tez zalezy mi na czasie Getback dostanie spłatę w ciągu siedmiu dni. Ja papiery podpisze w poniedziałek bo tak kurier wiec pewnie tez szybko wrócą do 14 dni mogę zrezygnować,ale nie zamierzam i pytanie brzmi czy Pani z Getback mogła wyznaczyć warunek ,ze pismo o całkowitej splacie otrzymam jak wplace pierwsi ratę a to jest dop za mies.za nim wysle takie czy mogę zadać po podpisaniu tej unowybi spłaty dla getback takiego pisma wcześniej?

Damian1980

Witam. Pokrótce powrócę do tematu Getback. Pisałem wcześniej o propozycji Getback w związku z długiem. Zaproponowano mi pożyczkę na spłatę zadłużenia. Warunki i zgody ustalone telefonicznie. Podczas rozmowy o zawarcie umowy po przez telefon nie bylo. Zostało ustalone ,że po 7 dniach Getback otrzyma przelew od tej firmy rzekomo ,która spłaca do. Mialem otrzymać umowę pożyczki i jak poinformowała paninna infolini bede miał 14 dni na odstąpienie od umowy. Umowy sie nie doczekałem ,nie dostałem pisma niczego. Kurier mial sprawdzić dowód itd. W tej chwili powstaje poważny problem ja z tej pożyczki mialem i mam prawo zrezygnować w ciągu 14 dni. Przemyślałem to i wydluza to okres spłaty o kolejny okres co ugoda. Pomimo splaty w Getback nadal.widnieja moje dane... Jezeli daje pożyczkę firma zew.to powinna przyjść umowa . Cos tu jest nie tak dlazego oni nadal to obsluguja. Malo tego dzwonie o o.ta umowę od początku kwietnia nadal jej nie wysłali. Co jesli celowo przetrzymali mnie 14 dni ze bym nie mogl zrezygnować tu cos nie gra. Firma ma.nazywqc sie bo dostałem smsa pożyczki koniczynka i tyle. Dzwoniąc usłyszałem,ze mam termin płatności na dniach,ale ja niczego nie popisałam. Tam każdy mówi inna wersje co robic? Jak sama pani mowila mam możliwość powrotu do ugody. Jezeli mnie nie poinformowali ze czas rezygnacji jest od dnia Tel jak to teraz rozwiązać to jest ich blad bo kolejność byla taka jak pisałem rozmowa Tel. Ustalenie ,ze kurier przywiezie umowę do podpisania i po 14 dniach wejdzie w życie jakby to nazwać co oni wyprawiają w tym Getback. Zeruja na cudzym nieszczęściu. Co jeśli odmowia mi rezygnacji choc niczego nie podpisałem.dodam,chodzi o kwotę pożyczki 65.000 zl proszę o pomoc bo to jest tragiczna sytuacja. Dzwoniłem tlumaczylem co pani X mowila tamtego dnia. Nadal nienwyslali dokumentów. Przypuszczam ,ze cos tu bardzo nie gra. Byle zawiązać petle.na szyi. Skoro maja rzekomo splacony dług a ja dzwonie i pani widzi moje dane i dług to jest nie halo cod bo Getback to windykacja a nie kredytodawca. Przepraszam z literówki,ale pisze w Tel.

INLET

Nie chcę być złym prorokiem, ale wygląda to na niezły przekręt. Udzielono Ci pożyczki pozabankowej z którą nie wiadomo co się stało. U kuriera coś podpisywałeś?

lukaszb
Mialem otrzymać umowę pożyczki i jak poinformowała paninna infolini bede miał 14 dni na odstąpienie od umowy. Umowy sie nie doczekałem ,nie dostałem pisma niczego. Kurier mial sprawdzić dowód itd. W tej chwili powstaje poważny problem ja z tej pożyczki mialem i mam prawo zrezygnować w ciągu 14 dni.

 

Nie rozumiem o czym rozmawiamy. W czym problem jeżeli fizycznie nie zawarłeś umowy? Od czego chcesz odstąpić w terminie 14 dni?

 

PS. I proszę Cię, zacznij pisać zgodnie z zasadami pisowni bo ciężko się połapać w czym problem!!!

Damian1980

Ok. Pytanie jest takie wiec jesli niczego nie podpisałem a umowa miała dotrzeć kurierem. To nie powinna wejść w życie? Na infolinii powiedziała,ze środki sa przelane,ale jaka firma nic nie wiem . Nie ma umowy podpisanej nie ma zobowiązania czy tak jest? Tu chodzi o dość duże pieniądze. Ten Getback to jakas katastrofa.

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Inlet niczego nie podpisywalem. Umowa miała dojść kurierem tak jak pisałem mialem ja podpisać papiery miały do nich wrócić itd. A na info Getback mówią tak-Srodki przelane. Pożyczki koniczynka -sms w dniu zawarcia .Telefonicznie porozumienia zgody na umowę przez Tel nie było. I Malo tego kwota 65.000 do oddania 105.000 pokusilem sie tym ze mniejsza rata i Getback da mi spokój miała być firma koniczynka . A nie ma nic. Chce wrócić do ugody. I tyle. Dokladnie myślę,ze jest pozyczka poza bankową ,ale miały dotrzeć dokumenty. Okazać dowód dane kurierowi. wtedy po powrocie do nich miała wejść w życie. Ja niczego nie podpisywałem ustaliłem warunki do tego skoro spłaciłem Getback itd to widac ze to przekręt bo nie powinni juz mnie weryfikować na infolinii bo to windykacja a nie pożyczkodawca. Jesli odwlekli termin rezygnacji to co dalej gdzie sie z tym zgłosić? Beda wydzwaniać znowu 100x dziennie i mnie gnębić kiedy wpłacę a to jest windykacja a nie firma pożyczkową. Getback....... Nie dokończę zdania. Tak konsultantka mowila,ze dopiero po otrzymaniu papierów. Itd. Mam jej dane robią wszystko by mnie z nią nie połączyć, 24 dni proszę sie o umowę. Firma poza bankowa tez ma jakies dane itd krs kapitał zakładowy itp. A nie ,ze Getback ma spłacony,dług według ich zdania) a do tego obsługują pożyczkę co jest dziwne.

lukaszb
Ok. Pytanie jest takie wiec jesli niczego nie podpisałem a umowa miała dotrzeć kurierem. To nie powinna wejść w życie? Na infolinii powiedziała,ze środki sa przelane,ale jaka firma nic nie wiem . Nie ma umowy podpisanej nie ma zobowiązania czy tak jest? Tu chodzi o dość duże pieniądze. Ten Getback to jakas katastrofa.

 

Jeżeli niczego nie podpisywałeś to moim zdaniem tematu nie ma i nie jesteś w żaden sposób związany. Koniec i kropka. Pomijam, że w myśl ustawy o kredycie konsumenckim umowa pożyczki powinna zostać zawarta na piśmie.

Damian1980

Dziękuję bardzo.

INLET
Jeżeli niczego nie podpisywałeś to tematu nie ma i nie jesteś w żaden sposób związany. Koniec i kropka. W myśl ustawy o kredycie konsumenckim umowa pożyczki powinna zostać zawarta na piśmie.

Przepraszam Łukasz, ale tam jest takie małe... "chyba że odrębne przepisy przewidują inną szczególną formę" ... Wiesz, jestem cholernie wyczulony na te różne firmy pożyczkowe. No i masz: USTAWA z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Na szczęście jest tam informacja że w pewnych przypadkach można odstąpić od umowy w każdym czasie. Ale właściwie zawrzeć ją można nawet telefonicznie.

lukaszb
Przepraszam Łukasz, ale tam jest takie małe... "chyba że odrębne przepisy przewidują inną szczególną formę" ... Wiesz, jestem cholernie wyczulony na te różne firmy pożyczkowe. No i masz: USTAWA z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Na szczęście jest tam informacja że w pewnych przypadkach można odstąpić od umowy w każdym czasie. Ale właściwie zawrzeć ją można nawet telefonicznie.

 

Moim zdaniem umowa powinna być zawarta na piśmie zgodni z treścią przepisu. A dlaczego powinna? Leży to przede wszystkim w interesie pożyczkodawcy, żeby się później nie okazało, że pożyczkobiorca podnosił chociażby sankcję kredytu darmowego, albo że nie miał pojęcia o tym czy tamtym i umowa jest nieważna. Natomiast w tym konkretnym przypadku jest jeszcze jedna rzecz - jeżeli miał przyjechać kurier, a nie przyjechał (o tym jest mowa) i fizycznie do umowy nie doszło - moim zdaniem tematu nie ma.

INLET

Tutaj jest zgoda co do tego. Zwróć uwagę jednak że pytający mówi coś o dokonanym przelewie i zbliżającym się terminie płatności. Raczej chodzi o dmuchanie na zimne i wyjaśnienie sprawy do końca. No i wykorzystanie prawa do ewentualnego odstąpienia od umowy. Dane pytającego potrzebne do zawarcia umowy latają sobie po różnych funduszach, a ludzie dla zarobienia prowizji są dużo w stanie zrobić.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Alekxxx
   By Alekxxx
   moze mi ktos podać w jakim banku sa mozliwe przelewy z komornikiem
  • Alekxxx
   By Alekxxx
   czy komornik moze mi zabrać zwrot z us ktory dostałem na konto mimo nieprzekroczenia kwoty wolnej czy  bede mogł wypłacic pieniadze w banku bo nie moge zrobić np. przelewu bankowego w bgż zrobic mimo ze mam wolna kwote niewykorzystaną
  • Bes2020
   By Bes2020
   Witajcie,
    
   Miałam sprawę ze spółdzielni, całą należność im uregulowała przed wyrokiem. W ten poniedziałek uregulowałam koszta zastępstwa procesowego i procesu, całość na konto wierzycielai wysłałam mu mailem potwierdzenie przelewu. Rozminelo się to z komornikiem, weszłam dzisiaj na konto i okazało się, że mam blokadę. W banku dowiedziałam się kto jest komornikiem, bo żadne pismo nie przyszło do mnie poczta. 
    
   Komornik chce ode mnie teraz 602zl opłaty, a wierzycielowi zapłaciłam 1942zl 
    
   Zgłupiałam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK