Jump to content
jaune

Restrukturyzacja umowy kredytowej.

Recommended Posts

jaune

Prosze o porade. Znajomi chce restrukturyzowac zadluzenie na kredycie. Z uwagi, iz bank nie moze sie juz posilkowac BTE, to powiedzieli, ze zgadzaja sie na restrukt. ale pod warunkiem podpisania weksla in blanco. Zastanawiam sie czy do dobre rozwiazanie. Czy ktos wie jak wyglada procedurayzyskiwania nakazu zaplaty przy wekslu? Czy dluznik ma mozliwosc wystapienia z wnioskiem przeciwegzekucyjnym?

lukaszb
Czy ktos wie jak wyglada procedurayzyskiwania nakazu zaplaty przy wekslu? Czy dluznik ma mozliwosc wystapienia z wnioskiem przeciwegzekucyjnym?

 

Weksel co do zasady ułatwia i skraca dochodzenie roszczeń na drodze postępowania sądowego, choć oczywiście można się bronić wnosząc zarzuty od nakazu zapłaty. Obrona przed nakazem zapłaty wydanym na podstawie weksla jest trudniejsza niż w przypadku nakazu w postępowaniu upominawczym, gdyż nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym jest tytułem zabezpieczenia i po jego wydaniu wierzyciel może skierować sprawę od razu do komornika. Co więcej, nakaz w postępowaniu nakazowym z weksla po upływie dwóch tygodni od jego doręczenia staje się natychmiast wykonalny, a wierzyciel może prowadzić egzekucję na jego podstawie.

 

Zarzuty podlegają dodatkowo opłacie sądowej co niestety często stanowi przeszkodę dla dłużnika, choć oczywiście można próbować zwolnić dłużnika z opłaty.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • esef1991
   By esef1991
   Na przełomie 2002-2003 roku wystawione zostało na mnie BTE w ramach umowy pożyczki na kwotę około 25k Nie mogąc tego spłacić Bank w ramach zadłużenia wszczynał i umarzał postępowania egzekucyjne aż do 2014-2015 roku. Po tym czasie zapewne sprzedali dług Ultimo. Teraz przyszło pismo od komornika, że zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne w ramach tego starego BTE wraz z postanowieniem o nadania klauzuli wykonalności. Czy ja mogę coś z tym zrobić, czy będę musiał zapłacić całą kwotę wraz z odsetkami ?
  • jarb78
   By jarb78
   Dzień dobry. Jakie są rodzaje weksli i jaki jest średnio okres od trafienia sprawy do sądu działań komornika?
   Może to ktoś w kilku słowach opisać?
  • robertk1974
   By robertk1974
   Witam w 2011 roku miałem kartę debetową, której nie spłaciłem. Teraz komornik wszedł mi na konto i jako, że prowadzę działalność, zajął mi  praktycznie wszystkie co było na koncie + jakiś 60% z konta prywatnego. Informacje o  nakazie spłacenia były wysyłane na adres, pod którym od dawna nie przebywam, w internecie widnieje mój nowy adres, pod którym jest zarejestrowana działalność.  Nie miałem świadomości, że ktoś  wysyła do mnie zawiadomienia. Czy jest szansa, aby złożyć do sądu wniosek o umorzenie chociaż tych odsetek, których jest 20 tysięcy. należność główna to 10 tysięcy, która została już przejęta. czy ktoś był w takiej sytuacji?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.