Jump to content
pm1223

Windykacja terenowa.

Recommended Posts

pm1223

Witam.

Zalegam ze spłatą pożyczki w " Pożyczka plus " juz 19 dni, lecz nie jest to jedyne miejsce gdzie zwlekam z zapłatą. Jest to kwota łącznie 883zł. Dziś dostałam sms, że po godzine 16:00 mogę spodziewać się windykacji terenowej, na końcu smsa widniał nr własnie do pożyczka plus. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Na dzien dzisiejszy nie mam nawet grosza przy sobie. Od razu po otrzymaniu wynagrodzenia płacę co mogę i gdzie udało mi się dogadać raty. Domownicy nie są poinformowani o tym, że mogę spodziewać się windykatora, nie wiem co robić w takiej sytuacji jeśli na prawde jego wizyta nastąpi. Nigdzie w internecie nie mogłam znaleźć informacji na temat tej ich windykacji terenowej. Od razu po otrzymaniu smsa wykonałam telefon do pozyczka plus, aby poprosić o czas chociażby do końca tygodnia, lecz pani która ze mną rozmawiała, stwierdziła że poczekają i jeśli nie dostaną wpłaty sprawa trafi do windykacji, następnie mówiąc, ze "nie wie czy dzisiejsza windykacja terenowa zostanie wycofana". Po telefonie zostałam tylko zdezorientowana, ze świadomością, że muszę jakimś cudem zdobyć kwotę do końca tygodnia lecz boję się teraz wyjść z domu, kiedy wiem że rzekoma wizyta nie wiadomo, czy w końcu moze się pojawić czy nie... Dodam także że w umowie nie ma niczego na temat windykacji terenowej," Na czynności windykacyjne oraz upominawcze składają się: upomnienia wysyłane poprzez wiadomości sms, powiadomienia wysyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisemne wezwania do zapłaty wysyłane listem poleconym, ewentualnie upomnienia telefoniczne oraz odsetki za nieterminową płatność pożyczki naliczane są w wysokości odsetek maksymalnych określonych w art. 359 § 2 (1) Kodeksu cywilnego, tj. czterokrotnej wysokości kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego." oraz "5. W przypadku, gdy opóźnienie w spłacie Klienta przekroczy 40 (czterdzieści) dni, Pożyczkodawca zastrzega sobie prawo, bez uprzedniego zawiadomienia, do scedowania (przekazania) praw do wierzytelności na osoby trzecie." A przypominam - u mnie dni minęło 19.

Bardzo proszę o pomoc co zrobić w takiej sytuacji?

chwilowy

Też miałem taką sytuację. Przez tydzień nie pojawił się nikt. Potem wysłałem na ten numer smsa że za parę dni spłacę. Otrzymałem odpowiedź : "OK" . Tyle. Po 2 tygodniach spłaciłem.

Jest duża szansa że po prostu blefują. Grunt to się nie denerwować. Windykator ma takie same prawa, jak każdy inny człowiek, którego sobie zaprosisz lub nie do własnego domu.

pm1223

Dziękuję za odpowiedz. Dziś faktycznie nikogo nie było lecz nie wiem jak będzie w kolejnych dniach. W rozmowie telefonicznej z panią z Pożyczka plus zobowiazalam się do spłaty do końca tygodnia więc czy mogę uznać ze spokojnie mam czas na uzbieranie tej kwoty lub kwoty przedłużenia i nikt przy okazji nie będzie mnie nawiedzal , czy faktycznie mam się bać i ciągle kogoś oczekiwac. Z jednej strony faktycznie wygląda mi to na lekki blef, lecz jednak ciężko pozbyć się myśli, że ktoś może mnie odwiedzic, zwłaszcza gdy na głowie jeszcze inne zobowiazania, nerwy szaleją. Zastanawia mnie też, czy mają takiego windykatora w każdym mieście, czy jak to wyglada, ponieważ jeśli dobrze się orientuję ich miasto to Bielsko Biała - jakby nie patrzeć trochę daleko ode mnie.

pm1223
Też miałem taką sytuację. Przez tydzień nie pojawił się nikt. Potem wysłałem na ten numer smsa że za parę dni spłacę. Otrzymałem odpowiedź : "OK" . Tyle. Po 2 tygodniach spłaciłem.

Jest duża szansa że po prostu blefują. Grunt to się nie denerwować. Windykator ma takie same prawa, jak każdy inny człowiek, którego sobie zaprosisz lub nie do własnego domu.

 

Dziś otrzymałam kolejnego sms'a - "windykator terenowy nie zastał dłuznika. ponowna wizyta odbedzie sie dzis po godzinie 16:30. dzial windykacji terenowej" ...i numer telefonu. Dziwne, bo byłam w domu i nikogo nie było, pierwsze pieniądze moge wpłacic dopiero po 19tym marca, nie wiem, czy odpisać cos na ten numer/ dzwonic... nadal bardzo chciałabym uniknąć takiej wizyty. Również wysłałam smsa, że za kilka dni spodziewam się wypłaty i wtedy dokonam płatnosci, zobaczymy, czy odpowiedź będzie podobna.

chwilowy

Dostawałem dokładnie takie same smsy :)

Po prostu chcą jak najbardziej nastraszyć. Uszy do góry. Nie jest kolorowo ale nerwy nic nie dadzą. Zdrowie najważniejsze..

osiek

Poczytajcie sobie wątek: Windykacja terenowa VEX.

chwilowy

Czytałem :) Tutaj taki sam cyrk.

pm1223

Faktycznie ciekawy wątek. Finalnie na dzisiejszego smsa do nich, że wpłata nastąpi za kilka dni nikt mi nie odpisał. Pokładam nadzieje w tym, że faktycznie nikt mnie nie odwiedzi.

julka30

Witam ja tez w czesniej dostalam sms ze po 16 bedzie i nikogo nie bylo.Powiedzialam im ze komornik to moze przyjechac a nie windykator i ze nie zamierzam z nim rozmawiac.Odsetki maj kosmiczne przez miesiac 200zl prawie mi doliczyli.Czy komus moze rozlozyli na raty dlug bo u mnie sie nie zgodzili i powiedzieli ,ze do sadu ida na co ja , ze prosze isc do tego sadu i od kilku dni cisza.Oni sa najgorsi co do negocjacji .

jerry23
Odsetki maj kosmiczne przez miesiac 200zl prawie mi doliczyli.
a niech doliczają o 2 tys dziennie :) powodzenia im w sądzie życzę, trzeba by tylko zerknąć w umowę
pm1223

Dziś taki e-mail:

"W dniu dzisiejszym system wygenerował PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY.

Wzywamy do natychmiastowej zapłaty długu, w innym przypadku sprawa będzie skierowana do Biura Windykacji Terenowej.

Od momentu spłaty lub przedłużenia sprawa zostanie niezwłocznie wycofana z windykacji. "

 

Niestety nadal nie jestem w stanie nic wpłacić, a jeśli będę jakoś za tydzien mogła, to raczej nie całą kwotę (urosła póki co do 931.27 zł ). I tu pojawia się zagwozdka, co dalej z tym robić. Nadużywają tej windykacji terenowej w wypowiedziach, a w umowie coś nic nie widać na ten temat.

ortmezul

Uszy do góry, nie masz obowiązku wpuszczać żadnej windykacji terenowej. Nawet jak staną pod drzwiami, możesz podziękować i zamknąć drzwi. Oczywiście polecam zrobić to w zdecydowany, ale kulturalny sposób.

ale bać się nie trzeba - wejść na siłę nie mogą. Gdy są natarczywi, należy grzecznie poinformować, że jak się nie oddalą zostanie poinformowana policja.

jerry23
Gdy są natarczywi, należy grzecznie poinformować, że jak się nie oddalą zostanie poinformowana policja.
zależy co kryje się pod pojęciem natarczywości. to nie korea północna, by obywatel nie miał prawa po prostu zwyczajnie przebywać w jakimś miejscu publicznym
ortmezul
zależy co kryje się pod pojęciem natarczywości. to nie korea północna, by obywatel nie miał prawa po prostu zwyczajnie przebywać w jakimś miejscu publicznym

 

jasne, ale miejsce zamieszkania (dom, blok mieszkalny) nie jest miejscem publicznym. a juz zupełnie miejscem publicznym nie jest wycieraczka przed drzwiami.

jerry23
jasne, ale miejsce zamieszkania (dom, blok mieszkalny) nie jest miejscem publicznym. a juz zupełnie miejscem publicznym nie jest wycieraczka przed drzwiami.
odróżnij dom jednorodzinny na ogrodzonej posesji od klatki schodowej w bloku czy podwórka przed takowym budynkiem.

 

wzywanie policji bo terenowi sobie stoją przed blokiem czy przy windzie, jest naprawdę bezcelowe. co innego jeśli rozmawiają o twoich sprawach finansowych np. z sąsiadami.

 

to, że windykacje przeginają, nie znaczy że można przeginać w drugą stronę, robiąc z siebie idiotę. w ten sposób nauczki windykacji nie dasz.

ortmezul

moze warto przeczytać przepisy........ klatka nie jest miejscem publicznym. droga przed posesją jest, ale juz ogrodzenie nie. po co straszysz ludzi skoro przepisów nie znasz. Zgodze się, że nie ma co wioski robić, ale co to ma wspolnego z topikiem?

Ale zadałem sobie trud poczytania Twoich postów i widzę że lubisz trolować bez sensu.

jerry23

Ale zadałem sobie trud poczytania Twoich postów i widzę że lubisz trolować bez sensu.

tak sobie tłumacz...

 

zrozum może, że nikogo nie straszę, a chcę temat przedstawić realnie. chcesz dokopać takim natrętom? należy zabrać się do tego z głową. nie gorącą. na razie to myślę, że po prostu za dużo ci się wydaje

Foxy

Czy ktoś w końcu do Was przyszedł? Ja mam ten problem, że mam inny adres zameldowania a inny zamieszkania... Babka przez telefon nie była w stanie stwierdzić na który adres przyjdzie windykator... Nie chce, żeby przyszedł do rodziców, do mnie to sobie może...

pm1223

U mnie do dziś nikt się nie pojawił, a smsy o takiej tresci przyszly chyba jeszcze dwa.

pm1223

Dostał ktoś może takiego smsa ? : " Twój dług Wierzyciel moze upublicznić w formie oferty dane osobowe dłużnika, nie dopusc do tego, przedłuż lub spłać Pożyczke plus " ...

Foxy

Właśnie dostałam ;) tylko nie wiedziałam co to za pożyczka, bo system nie wygenerował nazwy...

iwa11

Cześć, każdy kto tu zagląda zastanawia się, która windykacja przyjdzie, a która tylko straszy. Może wymienimy się informacjami. U mnie w domu byli z: kredyty-chwilówki, mbank i koszmarny-profi credit. Z visset zostawili kartkę w skrzynce pocztowej. Z vex tylko straszą.

agnes123

A z szybkiej gotówki i łatwego kredytu miał ktoś coś ? Łatwy kredyt gdzie sprzedaje dług?

asiula891

Szybka mi do kruka a latwy do infoss

agnes123

Duże masz zadłużenie? Był ktoś z windykacji terenowej?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • agaa34
   By agaa34
   Czy Alior Bank wysyła jednocześnie kilka firm windykacyjnych?
   Zalegam z ratami od marca - złożyłam już 5 wniosków o wakacje kredytowe (pierwszy w marcu) ale alior jakoś nigdy nie może się do mnie dodzwonić.  Na wiele wysłanych maili otrzymałam tylko jedną odpowiedź.  
   I tak czekam na odp (sama gdy dzwoniłam albo nie udało mi się dodzwonić albo Pani z infolinii informowała mnie że za 2 - 3 dni ktoś z odpowiedniego działu do mnie zadzwoni).
   Dziś rano u moich rodziców był jakiś pan Kasprzyk i zostawił karteczkę. Zadzwoniłam do niego i wyjaśniłam wszystko co i jak. 
   Popołudniu tym razem pod mój adres zamieszkania przyszedł inny pan. Powiedział nazwę kancelarii ale nie zapamiętałam bo się wystraszylam (sąsiadki stały obok i było mi wstyd). Zaprosilam go do środka i twierdzi że to nikt od nich był u moich rodziców. Czyli teraz mam się spodziewać dwóch firm windylacyjnych które mnie nachodzą? Ktoś tak miał?
   Panowie byli mili jednak to nie jest komfortowa sytuacja dla nikogo. 
  • IzaL
   By IzaL
   Przedstawiam sprawe: pol roku temu cesja chwilowki do firmy windykacyjnej. Wizyta terenowego, nie bylo mnie w domu, o moim dlugu opowiadal rodzicom, zastraszyl ich ze straca mieszkanie i przyjdzie z komornikiem, chcial zeby zaplacili mu polowe dlugu. Mnie straszyli prokuratorem. Zlozylam skarge do Uokik, cisza przez pol roku. W ubieglyn m-cu zlozyli pozew w epu, epu: brak podstaw do wydania przekazano do sadu rejonowego i na drugi dzien po  postanowieniu epu znowu przyjechal terenowy, teraz zmienili mi na innego, bylam w pracy wiec zostawil wizytowke i jestem po kolejnych odwiedzinach. Tym razem trafil na mnie. Mialam wrazenie ze odwiedzila mnie mafia, zanim zaczal mowic powiedzialam, ze nie bede rozmawiac na zaden temat i prosze mnie wiecej nie nachodzic i zamknelam drzwi, ten wali jak opetany, otwieram i mowie dowidzenia, zamykam, ten wali dalej i wrzeszczy na klatce, dlaczego odmawiam rozmowy skoro on chce mi zaproponowac rozlozenie dlugu na raty, owieram i pytam czy mam drugi raz zlozyc na nich skarge a on "moze se pani skladac", ja na to ze wezwe policje "moze se pani wzywac". Na pomoc ruszyl mi ojciec, ktory byl w domu i mowi do tego zbira wypad, a ten" tylko nie wypad dobra, spadaj dziadku". Ojciec chcial mu przylac, serio ale szybko zamknelam drzwi. Co robic? Przeciez to wyglada jak proba wymuszenia haraczu. Ide o zaklad ze bedzie mnie nachodzil codziennie, gdzie jeszcze zlozyc skarge? Poza tym obrazil mojego tate, ktory, na marginesie,ma raka i to, jak ten cham go potraktowal odebralo mi resztki sil i tacie i mnie. Co  z tym zrobic? Nie podaje nazwy tej "kancelarii" bo sie boje
  • Zosienka
   By Zosienka
   Witam jezeli pisze nie na tym forum co trzeba to prosze mnie pokierowac:) 
   Dnia (wlasciwie nocy) bo o 22:20 do domu moich rodzicow gdzie jestem zameldowana, ale niemieszkam juz od 12 lat zapukal pan(duzy , lysy ubrany w moro i czarna skore), ktory przedstawil sie jako windykator z santander. Pan powiedzial mojej mamie, ze niemoze sie ze mna skontaktowac i zeby ona podala moj nr tel. na co ona ze niema takiej mozliwosci ale moze do mnie zadzwonic ze swojego telefonu i on moze ze mna porozmawiac i tak tez zrobila. Pan przez tel podal wszystkie moje dane, kwote dlugu i ze wypowiedzieli mi umowe. Wszystko to slyszeli moi rodzice, dodam ze mama starsza schorowana kobieta omal niedostala zawalu. Prze tel kazalam mu opuscic dom moich rodzicow i przyjechac do mnie co tez zrobil, byl u mnie w domu ok 22:40 niebyl jakis nachalny czy niemily ale sam wyglad i pora ofwiedzin przerazil mnie. Wiem ze niepowinnam go wpuszczac ale niechcialam aby nachodzil moich rodzicow. Co mam zrobic?? Czy powinnam to gdzies zglosic??
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK