Jump to content
lukrecja

Czy Smart Pożyczka ma rację? Proszę o pomoc...

Recommended Posts

lukrecja

Witam, proszę o pomoc - nie wiem jak wygląda sytuacja gdy ma się długi (chwilówki)i kredyt hipoteczny regularnie spłacany. Nie mam jeszcze komornika ale gdy się pojawi to co będzie? Niemiła pani ze smart pożyczki powiedziała mi wczoraj że ujawnią moje dane w internecie jako niesolidnego klienta (chociaż spłacam po trochu jak mogę)i bank w którym mam kredyt hipoteczny natychmiast wypowie mi umowę.To byłby już mój koniec...

pokorska133

Proszę się tym nie przejmować. Windykacja w Smart pożyczce to banda kłamców i używają mnóstwa argumentów, żeby sciągnąć od dłużnika pieniądze. Ile razy dostała Pani od nich sms że windykator terenowy był u Pani w domu i Pani nie zastał? To jest jawne kłamstwo.

Jeżeli ktos opowiada Pni takie bzdury, ze przez zadłużenie w chwilówce Bank wypowie Pani terminowo obsługiwany kredyt hipoteczny , to chyba nie wie co mówi.

lukrecja

Bardzo dziękuję...bardzo! Od tego wszystkiego, chociaż staram się trzymać, sama mam problemy z rozróżnianiem - tak się czuje zaszczuty człowiek. Pozdrawiam

Izab_31

Pokorska ma rację. To tylko straszak. Skoro kredyt jest dobrze obsługiwany, to bank nie będzie miał powodów, żeby Ci wypowiedzieć umowę. Mnie straszono policją, karą więzienia,wyceną majątku przez windykatora, emailami w stylu: "jeszcze nie przyjechaliśmy, ale zaraz przyjedziemy..." i różnymi innymi dziwnymi rzeczami. Pomogła mi obecność na tym forum. Inaczej pewnie bym się załamała...

lukrecja

Pewnego "niepięknego" dnia straciłam pracę i spostrzegłam w jakiej pętli się znajduję. Znalazłam to forum i też dzięki niemu zaczęłam wychodzenie z tej pętli. Ciężko czasami to fakt, chociaż łatwo się zazwyczaj nie poddaję. Ale czasami ogarnia mnie panika. Dziękuję.

pokorska133

Większośc z nas tutaj przechodzi przez ten koszmar. Ja przed chwilą miałam rozmowę z p. z firmy EKSPRES - POŻYCZKA. Wysłałam do nich pismo z prośbą o rozłożenie długu na 3 raty, w związku z tym ich windykatorka zadzwonila do mnie i zwyzywała mnie od oszustów, jako, ze zamiast spłacic zadłuzenie, jeszcze ośmielam się stawiać im wymagania.

Odwdzięczyłam jej się tym samym, nazwałam ja kłamcą, bo dwa dni temu groziła mi że przysle mi do pracy windykatora terenowego, więc zarzuciłam jej jawne kłamstwo, mój dług jest przeterminowany o 10 dni i sama wystąpiłam o polubowne rozwiazanie sprawy, więc nie widze powodów żeby mieszała mnie z błotem, a umowa określa wyraźne zasady kiedy może dojść do windykacji terenowej. Rozłączyła się w połowie zdania.

lukrecja

Zazdroszczę Ci tej odwagi w rozmowach z nimi. Ja tak nie potrafię niestety. Pisałam listy i maile. Niektórzy się zgodzili nawet i spłacam. Smart pożyczka jak czytałam na forum rzeczywiście stosuje różne techniki. Wiedziałam o tym, wiele poznałam z autopsji. Jednak wczoraj udało im się zasiać ziarno grozy - gdyby nie Wasza tutaj pomoc - moja córka nie ujrzałaby dzisiaj mojego uśmiechu. Główkowałam nawet jak by to zrobić aby bank w którym mam kredyt hipoteczny sam ściągałby z mojej pensji kredyt - jak komornik, żeby nikt nie miał do tych pieniędzy dostępu. Ale to chyba niemożliwe?

pokorska133

Ja juz przeszłam chyba wszystkie etapy , najpierw euforia, że tak łatwo można od nich dostać pieniądze , na pewno jakoś dam radę spłacić, a potem coraz większa pętla na szyi, bo jednak nie jest tak łatwo jak się wydawało. Potem zaczynają się opóźnienia w spłatach, telefony , windykatorzy. Też miałam moment załamania, zaszczucia przez nich, ale musiałam się pozbierać. Mamy jedno życie, a ja nie zamierzam umrzeć na zawał przez kilka pozyczek. Musiałam się wziąć w garść, znalazłam dodatkową pracę, do całkowitej spłaty długów mam jeszcze daleko, ale się nie poddaję i w końcu kiedyś będę od tego wolna. I ty na pewno też, pamiętaj, że nie zawsze tak będzie, tym bardziej że masz dziecko, masz dla kogo walczyć.

julka30

Mnie tez smart pozyczka straszyla roznymi rzeczami nawet tym ,ze udostepnia informacje o moim zadluzeniu w prasie i urzedzie miasta.Ja mam 70 dni po terminie.Nie odbieram od nich telefonow ,bo niechce mi sie z nimi gadac.Pisalam o raty to sie niezgodzili.Od ponad tygodnia cisza.Ja tez bylam zalamana ale czytajac to forum jakos sobie z tym wszystkim pomalu radze i splacam po trochu co sie da.

lukrecja

A ja mam 40 dni po terminie i spłacam po trochę ale wcale mi jej nie ubywa. Codziennie doliczają 9 zł za smsy i maile. Oprócz tego dostałam kilka listów płatnych itd.Telefony odbieram jak mogę bo mam więcej pożyczek do spłaty.

Grzegorz

Ludzi sciagnijcie sobie program na.telefon.nie.jaki Fontel rejestrator i nagrywaj swoje rozmowy rozmawiaj grzecznie odpowiadaj na pytania w.razie.jakiejś groźby czy obrazy takze odpowiadaj grzecznie i podkrecaj spokojnie rozmówcę żeby.szła po bandzie jeszcze bardziej a na koniec rozmowy poinformuj Panią ze rozmowa była nagrywana i sprawa trafi na policje czy do uokiku i nie piszcie ze nagrywanie jest nielegalne bo nagrać mozesz kazdego a nie mozesz udostepniac publicznie rozmów i głosu osoby nagranej

AlaK

Witam wszystkich.

ja dwa dni temu dostałam taki oto mail:

ZAWIADOMIENIE O DOKONANIU CESJI WIERZYTELNOŚCI

 

Sz.Pani,

 

Całkowita kwota do spłaty na dzień sporządzenia niniejszego pisma wynosi - 1304,79 PLN z odsetkami ustawowymi za opóźnienie w wysokości 14% w skali roku od kwoty 1274,00 PLN od dnia 2017-01-13 do dnia zapłaty

 

Zawiadamiamy, iż na podstawie Umowy Cesji Wierzytelności 1P/10/2016 z dnia 2016-11-28 r. Pana/Pani wierzytelność wobec Pixo Sp. z o. o., wynikającą z Umowy Pożyczki nr 315291 z dnia 2016-10-12 wraz ze wszelkimi prawami z nimi związanymi została przelana na rzecz DELTAWISE OÜ z siedzibą w Estonii, adres: Narva mnt 7, Kesklinna district, Tallinn city, Harju county, 10117, Estonia, zarejestrowanej zgodnie z prawem estońskim w Tartu County Court Registration Department pod numerem 1292232.

 

W związku z wyżej wskazaną cesją, DELTAWISE OÜ z siedzibą w Estonii, Tallin, stała się wierzycielem, któremu należny jest zwrot nieuregulowanej kwoty.

 

Miał ktoś tak?Bo nie wiem co mam myśleć o tym...

lukaszb

Miał ktoś tak?Bo nie wiem co mam myśleć o tym...

 

No co myśleć, zmienił Ci się wierzyciel.

AlaK

A nie muszą najpierw mi wypowiedzieć umowy??

lukaszb
A nie muszą najpierw mi wypowiedzieć umowy??

 

Nie

lucjanbohme

Te estońskie podmioty są w e-sądzie reprezentowane przez Kruka. Jeśli pozwany wnosi sprzeciw, to cofają pozew

Fgth

Ja mam juz nakaz zaplaty w smart pozyczka..Jeszcze nie mam komornika,ale logujac sie na konto online widze ze doliczyli kwote 100zł ale nie pisze za co doliczyli.Nakaz zaplaty +126zl ,moje wplaty sa ksiegowane i te 100zl niewiadomo za co do dlugu

Agata0326

U mnie smart pożyczka domaga się spłaty 1950 zł mimo, że już 450 zł im splacilam. Również dostałam maila o cesji. Ale mimo to Smart pożyczka nadal dzwoni i pisze maile. Niby cesja, a jednak dalej sie tym zajmują. Podejrzewam, że to ich kolejna zagrywka.

lukaszb
U mnie smart pożyczka domaga się spłaty 1950 zł mimo, że już 450 zł im splacilam. Również dostałam maila o cesji. Ale mimo to Smart pożyczka nadal dzwoni i pisze maile. Niby cesja, a jednak dalej sie tym zajmują. Podejrzewam, że to ich kolejna zagrywka.

 

Taka właśnie cesja :) Ile pożyczyłaś?

Agata0326

1500zl + 411prowizja do spłaty

Odałam im już 450 zł(przedłużenia) a i tak się domagają 1950.

lukaszb
1500zl + 411prowizja do spłaty

Odałam im już 450 zł(przedłużenia) a i tak się domagają 1950.

 

Nie wiedząc czemu wpadli na ciekawy pomysł żeby to 450 zniknęło w próżni zamiast pomniejszyć kwotę do spłaty. Pamiętaj, że masz do spłaty ok 1500 zł.

Agata0326

Tak wiem Panie Łukaszu. Dlatego postanowilam wpłacać po tyle ile mogę, a jak podadzą mnie wcześniej do sądu, to zamierzam skutecznie się bronić. Dziękuję

tomkasz

Mnie Deltawise OU podało do sądu zarówno za pożyczkę SMARTpożyczka jak i za PożyczkaPlus. Gdy tylko e-sąd postanowił skierować sprawę do mojego Sądu Rejonowego to od razu wycofali pozew. Dodam, że w pozwie pisali o skierowanie sprawy do SR w Białymstoku, co jest niezgodne z prawem. W obu pożyczkach miałem po 1 przedłużeniu terminu. Obie tego nie uwzględniły.

Agata0326

17.05.17 ta cała DeltaWise podała mnie do sądu. Widnieje w EPU jako Nowa. Ale oczywiście smart pożyczka dziś wysłała smsa o takiej treści:

Brak splaty Smartpozyczka.pl do 3 dni rozpocznie procedure Egzekucyjna. Dalszy kontakt bedzie odbywal sie za posrednictwem KOMORNIKA SADOWEGO. Tel. 85 8710050"

Oczywiście poczekam co na to sąd. Jak widać oni straszą komornikiem jeszcze zanim zapadnie wyrok.

lukaszb
17.05.17 ta cała DeltaWise podała mnie do sądu. Widnieje w EPU jako Nowa. Ale oczywiście smart pożyczka dziś wysłała smsa o takiej treści:

Brak splaty Smartpozyczka.pl do 3 dni rozpocznie procedure Egzekucyjna. Dalszy kontakt bedzie odbywal sie za posrednictwem KOMORNIKA SADOWEGO. Tel. 85 8710050"

Oczywiście poczekam co na to sąd. Jak widać oni straszą komornikiem jeszcze zanim zapadnie wyrok.

 

Spokojnie. Jeżeli nie ma nakazu (i pewnie nie będzie) to żadna sprawa do komornika nie trafi. Natomiast bardzo często po wniesieniu sprzeciwu, czy też po przekazaniu sprawy do sądu rejonowego - cofają pozew.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Augustg
   By Augustg
   Witam mam przeterminowana pożyczkę w Smart około 78dni, przejęła Deltawise Ou, kwota 800 zł , 230 kary za brak spłaty plus odsetki, całość około 1045 zł. Wczoraj smutny sms i email.,, wierzyciel zakończył etap polubowny...Zostanie sporządzony wniosek do Sądu Rejonowego w Białymstoku, jedynie natychmiastowa spłata nie pociągnie Cie do dodatkowych kosztów procesu." tak w skrócie. Prędzej były przedsadowe wezwania do zapłaty wszystko od Delta.Mam dwa pytania. Kiedyś pisałem do Smart.pozyczka o rozłożenie długu na raty, czy to przekreśla mnie w sądzie? Tak jakby uznałem dług? Drugie pytanie:
   Czy Delta od razu idzie do Rejonu? Nie oddają najpierw do Epu? Mam Epu ale narazie nic nie ma a oni piszą ze idą do Rejonu:( z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 
  • Zagubiona99
   By Zagubiona99
   Dobry wieczór, 
   Mam pytanie bo zalegam, że splata 4 dni ze Smart pożyczka i nie wiem co robić czy po prostu wpłacić im jakąś kwotę i im to zawidnieje czy oni mogą zrobić na częściowe spłaty jak się bardzooo i to bardzo poprosi pójdą na tą ugodę?
   Mam 4911.15 już doliczają odsetki przez te 4 dni.. 
   Jak myślicie co robić, nie dzwonili dzisiaj do mnie bo liczyli ze zapłacę im przedłużenie ale nie mam zamiaru bo wolę te 600 przełożyć na im wpłatę bo to nadal bedzie a ja co miesiąc bym myślała zwłaszcza w tym okresie jak tu zapłacić całość. 
   Proszę o odpowiedź
   Pozdrawiam was wszystkich ciepło i się nie dam nastraszyć 😁😁
  • Angelkaaa
   By Angelkaaa
   Witam ja rowniez mam zaciagniete chwilówki
    
   Smart 2568 po terminie 32 dni
   Finbo 900 po terminie 28 dni
   Lendon 4500 po terminie 14 dni 
   Via sms 2500 po terminie 14 dni  
    
   Codziennie dostaje wiadomosci ze ktos przyjdzie dzwonia pisza meile smsy 
   Wplacilam dzisiaj na smart 100 zl i nawet tego nie zaksiegowali tzn po zalogowaniu na smart nie widac zeby bylo 100 zl mniej wpisalam na poczet splaty kapitalu ale niewiem czy to dobrze bo co w sumiewpisac w tytule przelewu ??
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X Najczęściej wybierane kredyty konsolidacyjne: