Jump to content
Mod

PKO BP - Kredyt Hipoteczny - Opinie 2020

Recommended Posts

Mod

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny w PKO BP? Jakie są warunki, oprocentowanie? Jak długo czeka się na decyzję w PKO? Zobacz opinie klientów.

 

 

Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w PKO ? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o PKO Banku Polskim. Zadaj pytanie. Uzyskaj symulację warunków przez kalkulator kredytu hipotecznego pko.

Przeczytaj zdania i opinie o PKO innych kredytobiorców i zdecyduj sam.

Provokator86

Witam.

 

Jestem dosyć zielony jeżeli chodzi o kredyty mieszkaniowe PKO BP ale w tym roku chce kupić swoje pierwsze mieszkanie więc ostatnio zacząłem się trochę interesować, generalnie bez żadnego problemu spełniam warunki otrzymania dopłaty z MDM ale ja szukam kredytu mieszkaniowego z dodatkową kwotą na remont-wyposażenie mieszkania a MDM tego nie oferuje i otrzymałem z PKO BP coś takiego jak kredyt mieszkaniowy ''własny kąt''

Koszt mieszkania 150 tyś+ 50 tyś na remont-wyposażenie miasto Łódź i rata kredytu wyliczona poprzez kalkulator kredytu hipotecznego pko bp mi wychodziła niecałe 900zł. Co tym myślicie? może inne banki coś lepszego oferuje? z góry dziękuje rady

 

Rynek wtórny. Wkład własny 15%, prowizje dostałem 4% niby najwyższa bo powiedziała że nie mam konta ani nie chcę żadnego ubezpieczenia.

Generalnie najbardziej by mi pasował mdm ale muszę mieć pieniądze na remont i umeblować to.

Wyposażenie czyli kupno sprzętu agd i meble no i remont

 

Dlaczego kredyt hipoteczny PKO BP?

 

No Ja generalnie jestem totalnie zielony w kredytach ale PKO Bp wydawał Mi się ciekawy bo tam dają środki na jakiś cel mieszkaniowy. Chcę kupić mieszkanie w Łodzi na 150 tyś i chciałbym jeszcze 50 tyś na remont tego mieszkania i wyposażyć w meble, sprzęt RTV/AGD ale żeby to był jeden wniosek kredytowy i jedna rata i fajnie by było że bank sfinansował 90% nieruchomości.

kasandra

Jest to zakładka dotycząca opinii o kredytach mieszkaniowych PKO BP zatem śpieszę by zapisać swoją opinię.

 

Tak jak piszecie czasem na forum, że opinię wystawiają tylko ci niezadowoleni. A zadowolonym nie chce się chwalić. Ja chcę pochwalić. Dwa tygodnie temu podpisałam umowę z PKO BP - kredyt na zakup domu, prawie 100% wartości nieruchomości.

 

Do kredytu podchodziłam sama. Umowa jeszcze w promocji dni otwartych. Na decyzję czekałam równo miesiąc. Oczywiście nie obyło się bez problemów, na koniec już myślałam, że do umowy nie dojdzie. Ale finalnie doszło i kredyt został uruchomiony nawet dwa dni przed terminem.

 

W tym miejscu chciałam podziękować Panu Arturowi Woźniakowi - kierownikowi zespołu doradców oraz doradczyni Pani Jolancie Stasiorowskiej z II oddziału PKO w Toruniu. Zrobili wiele by umowa została podpisana i za to im dziękuje. Nie bez znaczenia pozstaje tu także rola Łukasza Zalewskiego (lzalewski) - aktywnego na tym forum, który poprowadził moj kredyt od początku do końca.

 

Miło czasem spotkać ludzi, którzy mają chęci wesprzeć Twoje marzenia.

Aneta Patro

Witam, chciałabym dowiedzieć się, jak długo czeka się na decyzję kredytową w PKO BP?

 

Kredyt hipoteczny z dofinansowaniem MDM.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

luken80

Witam ,

Dostałem dzisiaj warunki kredytu hipotecznego z PKO BP chciałbym uzyskać od Was opinie. Co sadzicie o nich :

 

Kredyt hipoteczny: Wlasny kat hipoteczny

Waluta PLN

Okres 35 lat

Wysokość kredytu 220000 pln

Wartość nieruchomości po rozbudowie 500000 pln

Wkład własny - działka 0,11 ha wartosc 150000 pln

Rynek pierwotny

Rodzaj nieruchomości : rozbudowa domu, dom jednorodzinny 200 m2 uzytkowych po rozbudowie plus działka 0,11ha. Aktualny dom ma 130 m2 uzytkowych, po rozbudowie bedzie 200m2 uzytkowych

 

Oferta kredytu hipotecznego banku PKO BP:

Kwota kredytu: 220000 pln

Prowizja - 0%

Razem Kredyty wnioskowany - 220000 pln

Oprocentowanie kredytu:

2,80% (WIBOR 3M = 1,70 p.p, Marża = 1,10 p.p - raty 1-12

3,31 (WIBOR 3M = 1,70 p.p, Marża = 1,61 p.p - raty 13 - 420

Licza lat splaty - 35

Karencja w splacie kredytu - 0 miesiecy

Dodatkowe produkty: ROR, Karta Kredytowa

Ubezpieczenie od skutkow utraty pracy: Ubezpieczenie Hestia (4 lata) Indywidualna umowa 3,2500%

Ubezpieczenie na zycie: 0,0000%

Suma rat; 370000pln

Suma odsetek: 150000 pln

 

Bardzo proszę o opinie na temat warunków kredytu.

Z góry dziękuję

LEONARD

PKO BP niby nie daje najgorszych warunków na kredyt hipoteczny na rynku, ale z własnego doświadczenia wiem i jak tu czytam to się to potwierdza stosują dziwną zasadę wmuszania ubezpieczenia od utraty pracy i to nie małego.

 

W sporej liczbie banków bardziej opłaca się zapłacić prowizję której tutaj nie ma niż to ubezpieczenie - tym bardziej jeśli ma się umowę na czas określony, tak było w moim przypadku.

 

W PKO chcieli ode mnie około 5,5 tyś ubezpieczenia które na nic byłoby warte jeśli pracodawca nie będzie chciał podpisać ze mną następnej umowy! + wymagali promesy właśnie od pracodawcy że zamierza ze mną kontynuować współprace za te parę lat jak mi się umowa skończy.

 

Kto w dzisiejszych czasach jest w stanie powiedzieć co będzie za miesiąc dwa a co dopiero za kilka lat - jakby chcieli mi taki papier wystawić to by mi zwyczajnie umowę zrobili na czas nieokreślony a tak tylko narazić się mogłem na wykorzystywanie przez pracodawcę informacji że mam kredyt na mieszkanie ..

 

W związku z czym moja opinia na temat warunków kredytowych w PKO BP jest negatywna - beznadziejne i naciągane ubezpieczenie + niczemu nie służące papiery które trzeba im dostarczać

marrr

Co do dostarczania dziwnych papierków do PKO to znam to z swojego doświadczenia ;)

 

Mam takie pytanie odnośnie rzeczoznawcy.

 

U mnie był w czwartek (11.02.15).

 

Ile czeka się na decyzje z PKO po wizycie uf rzeczoznawcy ?

 

Drugie pytanie dotyczy ceny za operat.

 

Doradca w PKO mówił o kwocie 700 zł zaś niezależny doradca że do kwoty 400 tyś jest 400 zł.

 

Trzecie pytanie dotyczy foto inspekcji z banku PKO BP w cenie 200 zł.

 

Podobno można zrobić sobie samemu zdjęcia budowy, dziennika budowy a następnie udać się do oddziału i samemu przedstawić stan budowy aby można było wypłacić następną transzę.

m1000

Czy jeśli dokonam nadpłaty jeśli chodzi kredyt mieszkaniowy pko bp to czy przysługuje mi częściowy zwrot z ubezpieczenia od utraty pracy?

 

Druga sprawa jest taka, że złożyłem w banku wniosek o dokonanie nadpłaty wysokości 50.000, bank jedynie pobrał z konta kolejną ratę i tyle, a na koncie ciągle wisi 50960 zł.

 

okazało się że bank najpierw pobrał ratę w normalnej wysokości a dopiero po kilku godzinach pobrał nadpłatę, zamiast najpierw pobrać nadpłatę a potem niższą ratę

PlanFinance.pl

Zwrot z ubezpieczenia przysługuje jeśli zrezygnujesz z ubezpieczenia. Oczywiście składka za niewykorzystany okres.

 

Co do drugiej sprawy PKO BP postąpił prawidłowo. Odsetki naliczają się przez cały miesiąc więc niby dlaczego bank miałby rezygnować z tych odsetek?.

motylek_60

Witam, bardzo proszę o radę, gdyż już nie wiem z mężem co robić.

 

Staramy się o PKO BP kredyt hipoteczny na zakup domu w stanie deweloperskim, decyzja finansowa pozytywna, w grudniu złożyliśmy dokumenty, w styczniu uzupełniliśmy wniosek o rzuty pomieszczeń. gdyż brakowało go w dokumentach, w połowie lutego w domu pojawił się rzeczoznawca z banku - i na tym sprawa "utkneła".

 

Umowę przedwstępną mieliśmy z datą do 29.02.2016.

 

Po wielu próbach kontaktu z Doradcą, dzisiaj otrzymaliśmy informację, że... ze względu na wysokie wskaźniki... i zaostrzone wymogi dla kredytobiorców od stycznia 2016, analiza wniosku idzie dwutorowo - przez pko oraz przez drugą ich komórkę ... b

 

ankowość hipoteczną (JAK MAM TO ROZUMIEŃ???) w związku z czym może to jeszcze potrwać nawet 2 miesiące!!! niestety Pani nie potrafiła mi wytłumaczyć o co konkretnie chodzi, albo ja nie mogę tego zrozumieć?

 

jesteśmy już po terminie, właściciele domu nie będą czekać kolejnych dwóch miesięcy...

 

czy tak to działa w każdym banku, proszę o pomoc, z kim rozmawiać by to przyśpieszyć, czytam posty od wczoraj, ale nie mogę się doczytać czy ktoś był w takiej samej sytuacji jak my?

 

wniosek o kredyt mieszkaniowy złożyliśmy sami: tylko do PKO BP, gdyż warunki wydały nam się najkorzystniejsze ;/

lzalewski

Po pierwsze śmiem twierdzić, że warunki kredytu hipotecznego PKO BP niekoniecznie najkorzystniejsze były. Po drugie popełniliście kolosalny błąd - nigdy nie składa się wniosku tylko do jednego banku, bo nigdy nie ma pewności, że ten bank da decyzję pozytywną. Pewność ma zwykle doradca w banku, który nie ryzykuje swoich pieniędzy.

Sentinel75

O tym co się dzieje z wnioskiem możecie rozmawiać tylko z osobą, u której go złożyliście. Gdyby to był pośrednik to praktycznie nie pozwoliłby na złożenie tylko jednego wniosku! Składamy zwykle 3, aby nie było stresu jak w jakimś banku pojawi się problem.

PlanFinance.pl

Rzeczoznawca w PKO BP jest na początku. To czy umowa będzie przez PKO BP czy przez PKO BP Bank Hipoteczny dla klienta nie ma żadnego znaczenia. Nie ma czegoś takiego jak decyzja finansowa. Jest decyzja wstępna, ale to zwyczajny scoring robiony przez doradcę. Bardzo wstępna i mało ważna ocena.

motylek_60

Dziękuje, tak teraz już wiem, że popełniliśmy błąd, musimy prosić o przedłużenie umowy wstępnej...

 

Mam jeszcze pytanie w jakiej sytuacji (dla Klienta) dzieje się tak, że wniosek rozpatrywany jest i przez PKO BP i przez PKO BP Bank Hipoteczny? i co mogą oznaczać "wysokie wskaźniki?"

Sentinel75

O tym, w którym banku będzie procesowany wniosek decyduje sam bank. Dla klienta nie ma to znaczenia.

 

Fioletowego pojęcia nie ma kto i co rozumiał pod pojęciem tych "wskaźników". Pewnie to jakaś ściema. Doradca z banku być może czegoś nie chce Wam powiedzieć (może popełnił jakiś błąd, o czymś zapomniał?) co miało wpływ na proces kredytowy i teraz używa niejednoznacznego określenia, aby się wytłumaczyć...

 

Pytajcie u źródła.

Calka

Witam mam pytanie, jak długo czekaliście na decyzje w PKO BP?

 

Generalnie złożyliśmy zapytanie o kredyt z MDM i wczoraj dostałem SMS od BIK, że Bank PKO zapytał o moje dane.

 

Jaki jest średni czas oczekiwania na decyzję w PKO BP?

 

Wniosek raczej kompletny.

Czy jest groźba, że nie załapie się na kredyt MDM w PKO BP? Słyszałem, że już mało pieniędzy zostało.

PlanFinance.pl

3/4 tygodnie pod warunkiem że wniosek jest kompletny.

 

Liczy się kompletność w wniosku i prawidłowość danych. Z tym jest bardzo różnie. Jest niestety potencjał że się nie załapiesz.

Rudolf

W następnym roku w granicach marca/kwietnia chcę się ubiegać o kredyt na budowę domu. Byłem już w banku i Pani powiedziała że jak się będę starał w tych miesiącach to będą dochody brane z pitu za 2016.

 

Mam teraz rozliczony Pit36 za rok 2015 i chciałem spytać kwotę z której rubryki bank bierze pod uwagę do kredytu licząc zdolność?

 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz.

Doradca Lubuskie

Liczy z Twojego dochodu odejmując podatki, ZUS itp

 

Najlepiej jakbyś założył oddzielny temat, wypełnił schemat to dostaniesz odpowiedź czy z obecnymi dochodami masz, na obecną chwilę, szansę na kredyt. Lub co musisz zrobić żeby ona była

pivko19

8 marca minął miesiąc od kiedy PKO BP sprawdzało mi historię w BIK. Od dwóch tygodni wniosek czeka na ostateczną opinię analityka ... i doczekać się nie może. Wczoraj musiałem już dosłać zgodę na przetwarzanie danych bo minęło 30 dni. Aż tak to opornie w tym banku teraz idzie ?

Robin77

Jak PKOBP podchodzi do zadatku?

Przy składaniu wniosku kredytowego doradca nie informował mnie jak kwota zadatku wpływa na wysokość kredytu..

 

Czy to znaczy, ze bank przeleje sprzedającemu pełną kwotę wartości mieszkania, natomiast ja mam sam pilnować, żeby sprzedający zwrócił mi zadatek?

 

Mamy umowę przedwstępną

Mój wkład to 20%

 

Dziękuję z góry

Doradca Lubuskie

PKO BP jest zawalone wnioskami. Teraz okres oczekiwania jest bardzo długi.

 

Wypełniając wniosek w PKO BP wszystko tam się znajduję.

Sądzę że kwota zakupu - Twój wkład własny = da kwotę którą PKO BP przeleje na konto sprzedającego

 

Zadatek to część Twojego wkładu własnego

Doradca Lubuskie

Zadatek będzie kwotą odliczoną od kwoty za którą kupujesz nieruchomość

 

Czyli np. kupujesz za 200tys zadatek to 10tys (to już jest Twój wkład własny)

Bank finansuje Ci 160tys (bo masz 20% czyli 40tys). Resztę, czyli 30tys, dopłacasz sprzedającemu po otrzymaniu finansowania

 

- - - Uaktualniono - - -

 

8 marca minął miesiąc od kiedy PKO BP sprawdzało mi historię w BIK. Od dwóch tygodni wniosek czeka na ostateczną opinię analityka ... i doczekać się nie może. Wczoraj musiałem już dosłać zgodę na przetwarzanie danych bo minęło 30 dni. Aż tak to opornie w tym banku teraz idzie ?

 

To teraz jest standard w PKO BP. Jeżeli wysłałeś jeszcze raz zgodę na przetwarzanie danych to już jest decyzja bądź będzie w poniedziałek

dajmos

Witam,

 

Dostaliśmy odpowiedz od banku PKO BP z warunkami na zakup mieszkania z MDM:

 

Kwota kredytu: 264 000 zl

Wkład własny: 60 830 zl

Dopłata MDM: 29 170 zł

Wartość mieszkania: 354 000 zl

Prowizja: 1,80%

Marża: 2,07%

Wibor: 1,67%

Oprocentowanie: 3,74%

RRSO: 4,42%

Rata: 1224,12 zl

Do czasu wpisu hipoteki: 0,9%

rzeczoznawca: 400 zl

Bez dodatkowych kart kredytowych, ubezpieczen na zycie

Ubezpieczenie mieszkania rocznie: 211zl

 

 

Czy to dobra oferta?

Doradca Lubuskie

Nie jest zła - moje zdanie bierzcie bo jak może już słyszeliście limit środków na ten rok już się skończył

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Michał313
   By Michał313
   Witam,
   Chciałbym zrezygnować z ubezpieczenia kredytu w PKO (mam taką możliwość zgodnie z umowa). Jak wygląda teraz kwestia zwrotów niewykorzystanych składek? Nie ma problemów żeby trafiły one do mnie na konto?
  • bartello88
   By bartello88
   Kiedy można się spodziewać aktualizacji WIBOR 3M w banku PKO a zarazem nowej wyceny raty?
  • grzesiekpko
   By grzesiekpko
   Witam. Niecały miesiąc temu czytając forum, wysłałem do PKO wezwanie do zapłaty dotyczące rozliczeń prowizji. Według moich obliczeń z 5 konsolidowanych kredytów powinni mi zwrócić około 33 tys. złotych. Natomiast dzisiaj dostałem 5 dziwnych przelewów - razem na około 2400 zł. Czy jest możliwe, że ich zwroty są prawidłowe? Czy ktoś miał taki problem z PKO, że przelewali zaniżone kwoty? Tutaj różnica nie jest mała, bo aż ponad 30 000 zł...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.