Jump to content
kasztanowy

Wypowiedziane umowy kredytowe. Co robić?

Recommended Posts

kasztanowy

Witam.

Na wstępie dziękuję za wszelkie podpowiedzi i...

...propozycję kolejnych kredytów...

Znalazłem się w kiepskiej sytuacji prowadząc działalność gosp. Przestałem spłacać swoje kredyty. Umowy zostały wypowiedziane przez bank w listopadzie 2015. Dwa kredyty gotówkowe, jeden samochodowy i jedna karta kredytowa. Wszystko w Cradit Agricole. Kredyty gotówkowe były ubezpieczone. Po wypowiedzeniu umów kredytów gotówkowych zwrot kwot za dalsze niewykorzystane okresy ubezp. został przekazany na rachunki kredytów. Co do jednego kredytu otrzymałem sądowy nakaz zapłaty. Razem pozostało do spłaty około 60.000,00 . Moje raty kształtowały się na poziomie 1.800,00. Obecnie pracuje za granicą i nie byłoby dla mnie problemem spłacanie tych zobowiązań, a nawet systematyczne wpłacanie wyższej kwoty w każdym miesiącu. Czy jest możliwość dogadania się z bankiem, aby ustalić jakiś nowy harmonogram spłat albo konsolidacji tych zobowiązań i ustalenia jednej raty? Chciałbym uniknąć dalszych nieprzyjemnych działań i wizyt komornika...

Linki
lukaszb
Czy jest możliwość dogadania się z bankiem, aby ustalić jakiś nowy harmonogram spłat albo konsolidacji tych zobowiązań i ustalenia jednej raty? Chciałbym uniknąć dalszych nieprzyjemnych działań i wizyt komornika...

 

No dobrze, a ile jesteś w stanie zadeklarować na spłatę tych zobowiązań? Czy jesteś w stanie położyć na stół jednorazowo ok 10 000 zł?

kasztanowy

10 000 zł może by się udało... ale wolałbym mówić o kwocie 8 000 zł

miesięcznie przyjmijmy ze około 2 500 zł a jeśli byłaby taka możliwość to mógłbym wpłacać więcej, wszystko zależy od tego jakie dostanę wynagrodzenie w konkretnym miesiącu

lukaszb
10 000 zł może by się udało... ale wolałbym mówić o kwocie 8 000 zł

miesięcznie przyjmijmy ze około 2 500 zł a jeśli byłaby taka możliwość to mógłbym wpłacać więcej, wszystko zależy od tego jakie dostanę wynagrodzenie w konkretnym miesiącu

 

O wpłacie tych 10 000 zł rozmawiamy raczej w perspektywie 2 - 3 miesięcy. Nie wcześniej. Natomiast uważam, że popełniłeś błąd odbierając składki ubezpieczeniowe przed zawarciem umowy ugody. Kolejność powinna być odwrotna, najpierw dogadujesz szczegóły porozumienia, a później ew. odbierasz składki. Gdy pojawia się z Banku warunek w postaci dokonania wpłaty uwierzytelniającej, wtedy składasz wniosek o zwrot składek i zaksięgowanie ich na poczet tejże wpłaty. Stąd teraz moim zdaniem bank może wymagać od Ciebie większej wpłaty.

 

Myślę, że należałoby Bank wezwać do zawarcia umowy ugody i zwyczajnie podjąć rozmowy w celu jej wypracowania na jak najlepszych warunkach. Nawet jeżeli początkowo będą na nie i tak masz mocnego asa w rękawie - przebywasz za granicą. No chyba, że masz jakiś majątek w Polsce, z którego można prowadzić skuteczną egzekucję.

 

Alternatywą dla ugody jest próba skonsolidowania zobowiązań i ich spłata, choć tu musiałbyś wskazać jakieś zabezpieczenie. Wtedy temat można skutecznie zamknąć w kilka dni. Można pomyśleć o wykupie Twoich zobowiązań, a polega to w skrócie na tym, że negocjujemy jak najniższą cenę zakupu wierzytelności od Banku, dokonujemy cesji, a Ty już dalej spłacasz nowemu wierzycielowi. Można jeszcze grać na czas... Pewnie jeszcze coś by się wymyśliło ;) Możliwości jest sporo i jedno nie wyklucza drugiego ;)

 

Pozdrowienia.

kasztanowy

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Ciesze ze jest kilka wyjść z tej sytuacji.

 

Co do składek ubezpieczeniowych. Nic w tym celu nie robiłem. Dostałem korespondencje z banku z informacją ze pozostałe składki przekazują na rachunki kredytów.

 

Majątku żadnego nie mam ;)

Tzn. mam samochód który jest zabezpieczeniem kredytu.

 

Więc jak myślisz od czego najlepiej zacząć rozmowy z bankiem?

Pozdrawiam

lukaszb
Więc jak myślisz od czego najlepiej zacząć rozmowy z bankiem?

 

Tak jak wyżej napisałem, w pierwszej kolejności wyślij do banku wniosek o zawarcie umowy ugody i zadeklaruj spłatę w określonej wysokości. Wniosek dobrze uzasadnij, napisz że przebywasz za granicą i że chcesz podjąć spłatę na drodze polubownej. Jeżeli będą na nie, a pewnie będą, negocjuj. Jeżeli to nie przyniesie efektów poczekaj trochę i znów...

 

Samochód jak się domyślam w udziałach stanowi Twoją własność i może się okazać, że egzekucja będzie prowadzona właśnie z tych udziałów.

kasztanowy

Rozumiem. Wniosek wysyłać tylko standardową pocztą? Czy może lepiej za zwrotnym potwierdzeniem? Jakiś specjalny wzór takiego wniosku o umowę ugody można gdzieś znaleźć?

Jeśli nie będą chcieli pójść na ugodę to po jakim czasie próbować ponownie?

lukaszb
Rozumiem. Wniosek wysyłać tylko standardową pocztą? Czy może lepiej za zwrotnym potwierdzeniem? Jakiś specjalny wzór takiego wniosku o umowę ugody można gdzieś znaleźć?

Jeśli nie będą chcieli pójść na ugodę to po jakim czasie próbować ponownie?

 

Napisałeś do mnie email. W odpowiedzi zostawiłem Ci mój numer telefonu. Zadzwoń do mnie jutro to wszystko przegadamy.

 

Pozdrawiam.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • VIA SMS sprzedało dług do Inkaso Kredytowe.

   Via Sms sprzedało mój dług do Inkaso Kredytowe. Od Inkaso dostałam maila z załącznikiem pdf o możliwości porozumienia. Adres jednak się nie zgadza, prawidłowa jest tylko kwota i imię i nazwisko, adres jest w ogóle w innym mieście. Czy powinnam ich poinformować o nieprawidłowym adresie? Boję się ,że pod tamten adres doręczą z czasem nakaz i nie będę o tym w żaden sposób poinformowana...Pod tamtym adresem nigdy nie mieszkałam, to miasto oddalone o 300 km ode mnie.

   in Komornik, windykacja

  • Wypowiedzenie umowy LoanMe.

   Otrzymałam dzis listem poleconym wypowiedzenie umowy przez Loan me Pożyczyłam u nich w sumie 9 tys zlotych w czterech różnych kwotach Kazda następująca po sobie pożyczka była niejako refinansowaniem poprzedniej Kapitału powinnam oddać 9 tys Oddałam w sumie 11 tys a oni chą jeszcze 16500!!!!! Szaleństwo Kilka dni temu dzwonił miły pan z Loan me z propozycja wpłaty chociaz 150 zł ale nie wpłaciłam jeszcze i dzis przyszedł list o wypowiedzeniu umowy Zalegam im 8 tygodniowych rat kazda po 160 zl Co

   in Chwilówki

  • Moneyman wypowiedzenie umowy

   Czesc,  dostałam dziś takiego maila. Czy oznacza to ze moneyman przekaze mój dług firmie zewnętrznej ? Jak to będzie wyglądało ? Otrzymam wezwania od firmy windykacyjnej ?  Szanowna Pani/Szanowny Panie,   informujemy, że od 2019.06.12 nie będzie już możliwości spłaty na etapie polubownym. Kolejnym etapem windykacji jest wypowiedzenie umowy oraz przekazanie sprawy do Działu Prawnego celem skierowania pozwu o zapłatę od sądu.   Na dobrowolną wpłatę czekamy do 2019.06.

   in Pożyczki prywatne

  • Kredyt konsolidacyjny - odstąpienie od umowy

   Witam, chciałabym się poradzić w jednej sprawie.. Od razu dodam, że nie za bardzo orientuję się jak to dokładnie wygląda. W maju 2018 r. zaciągnęłam kredyt gotówkowy w Alior Bank na kwotę 15 tys. na okres 42 miesięcy. W dniu wczorajszym chciałam dobrać kolejne pieniążki, podczas wizyty w oddziale Pani miała poszukać mi najkorzystniejszego rozwiązania (kwota 4 tys).. Stwierdziła, że najkorzystniejszym będzie kredyt konsolidacyjny, a nie oddzielny kredyt. Jednak w chwili przeds

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Profi Credit - wypowiedzenie umowy pożyczki.

   Dzień dobry proszę o informację prawną, mam pozyczkę w proficrdit wzięłam 9 tys. zostawili mi kartke w drzwiach z moim imieniem i nazwiskiem i wpisali że mam prawie 23 tys do spłaty!!! straszą prokuratorem co mam zrobić, czy działanie ich jest poprawne oraz czy jest możliwe żeby takie były odsetki?

   in Dla zadłużonych

 • Similar Content

  • karolcia84
   By karolcia84
   Witam doradźcie co robić. Chcą mi wypowiedziec umowę w CA . Mam niesplacone 2 raty i dziś tel.ze jak do 16.00 nie wplace tych rat tj. 1200 zł to wysyłają wypowiedzenie i komornik. Co robić? Jeśli wplace połowę tzn.1 ratę to będą mieli  podstawę żeby wypowiedzieć umowę? 
  • Mod
   By Mod
   PYTANIA i OPINIE: Kredyt gotówkowy w Credit agricole
    

   Wysokość: do 120 000 zł.
   Maks. okres kredytowania: do 6 lat.
   Atuty oferty: pożyczki na spłatę innych kredytów; bez zaświadczenia o zarobkach; niższa cena dla posiadaczy konta osobistego.
    
    
    
    
    
   Czy warto wziąć pożyczkę w Credit Agricole? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o banku Credit Agricol . Zadaj pytanie.
   Przeczytaj zdania i opinie o CA (dawnym Lukas Banku) innych kredytobiorców i zdecyduj sam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.