Jump to content
bassyl

Spłata długów i umorzenie części długów.

Recommended Posts

bassyl

Witam

Jakiś czas temu szukałem porady odnośnie sposobów wyjścia z długów na forum ogólnym. Obecnie jestem na etapie rozmów i dokonywania spłat zobowiązań. Jednak mam pewne obawy odnośnie windykatorów, czy ich działania nie dają im furtki do ponownego dochodzenia wierzytelności - kwot uprzednio umorzonych - w przyszłości. Dlatego też chciałbym, aby bardziej doświadczeni forumowicze zerknęli na pisma od windykatorów i wyrazili swoje zdanie na temat tego, czy uregulowanie zobowiązań, wg ustaleń z pism, definitywnie zakończy sprawy.

W przypadku Intrum Justitia dokonałem już płatności i wg rozmowy z pracownikami, sprawy są zakończone, chociaż jeszcze nie otrzymałem pisemnego potwierdzenia. Jedynie rozmowy, które obecnie prowadzę każdorazowo staram się rejestrować dla ewentualnego dowodu.

Odnośnie Kruk, jeszcze nie dokonałem wpłaty, ponieważ chciałbym jeszcze podjąć dalsze negocjacje, oraz potwierdzić w pełni przelew wierzytelności u wierzyciela pierwotnego.

Poniżej zdjęcia pism od windykatorów po negocjacjach telefonicznych:

img472.jpg

Pozdrawiam

img474.jpg

img473.jpg

lukaszb
Jednak mam pewne obawy odnośnie windykatorów, czy ich działania nie dają im furtki do ponownego dochodzenia wierzytelności - kwot uprzednio umorzonych - w przyszłości. Dlatego też chciałbym, aby bardziej doświadczeni forumowicze zerknęli na pisma od windykatorów i wyrazili swoje zdanie na temat tego, czy uregulowanie zobowiązań, wg ustaleń z pism, definitywnie zakończy sprawy.

W przypadku Intrum Justitia dokonałem już płatności i wg rozmowy z pracownikami, sprawy są zakończone, chociaż jeszcze nie otrzymałem pisemnego potwierdzenia. Jedynie rozmowy, które obecnie prowadzę każdorazowo staram się rejestrować dla ewentualnego dowodu.

 

Chyba najłatwiej byłoby to przegadać przez telefon. Jeżeli sobie życzysz mogę Ci podesłać mój numer na priv. Zdzwonimy się w wolnej chwili i podpowiem Ci na co szczególnie zwrócić uwagę.

 

Natomiast na marginesie, ugód w miesiącu podpisuję kilkanaście, czasem kilkadziesiąt, robię to od wielu lat. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby jakiś Wierzyciel wystartował po takim porozumieniu z ponownym roszczeniem. Choć oczywiście trzeba być czujnym i dobrze że prosisz o zaświadczenia o spłacie długu.

bassyl

Oprócz wcześniej wymienionych, od kolejnego windykatora - Corpus Iuris, otrzymałem propozycję ugody. Moim zdaniem wszystko jest w porządku. Zastanawiam się tylko, czy brak podpisu Zarządu (Windykacji), podczas gdy ja tę ugodę podpisałem i odesłałem, może wpłynąć na brak jej ważności. Chciałbym również otrzymać informację, czy tego typu ugoda pod względem prawnym faktycznie "wyczerpuje roszczenia" Wierzyciela, czyli pozostałą kwotę bezsprzecznie umarza.

Poniżej wspomniana Ugoda.

img477neu.jpg

Chyba najłatwiej byłoby to przegadać przez telefon. Jeżeli sobie życzysz mogę Ci podesłać mój numer na priv. Zdzwonimy się w wolnej chwili i podpowiem Ci na co szczególnie zwrócić uwagę.

Jasne, taka forma kontaktu byłaby na pewno najlepsza i najszybsza. Oczywiście wszystko w miarę Twoich możliwości czasowych. Nie chcę zajmować cennego czasu.

img475neu.jpg

img476neu.jpg

lukaszb

Jasne, taka forma kontaktu byłaby na pewno najlepsza i najszybsza. Oczywiście wszystko w miarę Twoich możliwości czasowych. Nie chcę zajmować cennego czasu.

 

Ok. Zostawię Ci mój numer telefonu na priv. Odezwij się w wolnej chwili.

Krysia1966

Mam problem, z racji tego ze opornie idzie mi szukanie informacji w internecie to przedstawie go tutaj. Mam na imie Krystyna i mam 51 lat, znajduje sie w zwiazku malzenskim. Wzielismy z mezem okolo 10 lat temu kredyt hipoteczny na dom w CHF w wysokosci 380 tysiecy złotych. Maz prowadzil wlasny zaklad pogrzebowy, ktory dobrze prosperowal dlatego tez bylo nas stac na splacanie go. Rok temu maz mial pierwszy zawal, po ktorym czesciowo go sparalizowalo. Zaniedbalismy zaklad, caly interes diabli wzieli i stalismy sie nie wyplacalni. Ja mam orzeczona niepelnosprawnosc drugiego stopnia i utrzymuje sie z renty. Komornik dwa miesiace temu przejal nasz dom ale zadluzenie caly czas rosnie. Nie posiadamy nic, wynajmujemy kawalerke i ledwo zyjemy z miesiaca na miesiac. Toczy sie przeciwko nam postepowanie komornicze, moj stan psychiczny jest na skraju wytrzymalosci. Co chwile jacys dziwni panowie pukaja nam do drzwi, non stop telefony, grozby. Ja juz naprawde nie wiem co mam poczac. Wyczytalam w internecie, ze jest cos takiego jak upadlosc konsumencka ale jest duzo informacji i nie wiem czy to prawda , dlatego tez zwracam sie do was tutaj. Czy ktos moglby mi przyblizyc kwestie tej upadlosci oraz czy mam w ogole jakiekolwiek szanse na nia?

lukaszb
Wyczytalam w internecie, ze jest cos takiego jak upadlosc konsumencka ale jest duzo informacji i nie wiem czy to prawda , dlatego tez zwracam sie do was tutaj. Czy ktos moglby mi przyblizyc kwestie tej upadlosci oraz czy mam w ogole jakiekolwiek szanse na nia?

 

Musielibyśmy się usłyszeć i sprawę omówić. Upadłość konsumencka to bardzo indywidualna sprawa i niestety diabeł tkwi w szczegółach.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Effie30
   By Effie30
   Witam, czy komuś tu na forum udało się pojsc na ugode z Tani Kredyt?
    
   Dostałam pismo od komornika o wykazie majątku za dług od nich i chciałabym załatwić to z nimi polubownie tzn spłacać w ratach.
  • Kicia0311
   By Kicia0311
   dzień dobry
   Czy mogłby mi ktos pomoc i podesłać wzór do napisania ugody z parabankiem....byłabym bardzo wdzięczna 
  • tom223345
   By tom223345
   Witam! Oglądając ostatnio akta jednej ze spraw w e-sadzie zauważyłem, iż do pozwu powód nie dodał umowy pożyczki, która była przedmiotem cesji. Jedynie umowę cesji, ugodę i wypowiedzenie umowy ugody. Sprawa ta została przekazana do Sądu Rejonowego ze względu na brak podstaw do wydania nakazu zapłaty i  03.07 ma być sprawa w Sądzie Rejonowym. Czy ktoś się z tym spotkał, że powód chciał uzyskać nakaz zapłaty tylko na umowie o cesji. Z góry dziękuję za odpowiedź
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X Najczęściej wybierane kredyty konsolidacyjne: