Jump to content
Hyooo

Pisma z sądu - czy ktoś pomoże wyjaśnić?

Recommended Posts

Hyooo

Hej, dolaczam zdjecia dokumentow, slabej jakosci, ale ja sie rozczytuje, wiec chyba tragiedii nie ma, ktore dostalem listem z sadu. Niby zalegam firmie pozyczkowej pieniadze, bardzo dlugo im zalegalem (pozyczkaplus), lecz dawno to splacilem. Niedawno dostalem takie pisma, kompletnie nie rozumiem, jak mam to traktowac, poniewaz jedno mowi, ze sprawa umozona, drugie ze jestem winny ~400 zl za rozprawe (?). Nie mam pojecia co o tym sadzic, mam nadzieje ze eksperci z forum na to zerkna. Moge wyslac zalacznik na maila, lub priv. W zipie.

Linki
lukaszb
Dzieki, poszlo

 

Sorry, ale zdjęcia są kompletnie nieczytelne

 

Zgaduję, ale to z jednego zdjęcia, że powód wnosi o umorzenie postępowania wraz z zrzeczeniem się roszczenia oraz o obciążenie Ciebie kosztami. Oczywiście nie - trzeba to koniecznie zażalać. Ale poproszę o lepszej jakości zdjęcia żeby mieć pewność.

Hyooo

Jutro je zeskanuje. Ale jesli masz racje - odwolywac sie, tak? Nie maja prawa?

lukaszb
Jutro je zeskanuje. Ale jesli masz racje - odwolywac sie, tak? Nie maja prawa?

 

Tak, trzeba się zażalać. Niech oni płacą. I pamiętaj że masz 7 dni od chwili odebrania korespondencji.

Hyooo

Wlasnie tam nie ma zadnego terminu, zadnego numeru konta. NIC. To mnie dziwi.

lukaszb
Wlasnie tam nie ma zadnego terminu, zadnego numeru konta. NIC. To mnie dziwi.

 

Na jednym ze zdjęć masz pouczenie. Przeczytaj je uważnie.

Hyooo

Ok, jutro ci wysle skany, to powiesz mi z wiekszym przekonaniem, o co chodzi, jesli moge prosic oczywiscie :)

lukaszb
Ok, jutro ci wysle skany, to powiesz mi z wiekszym przekonaniem, o co chodzi, jesli moge prosic oczywiscie :)

 

Jasne, podeślij. Zapewne chodzi o to co napisałem. Normalna sprawa, trzeba to skarżyć i niech sobie sami płacą :)

Hyooo

Jesli rozumiem to co mowisz - tzn ze oni jakby zalozyli sprawe, ale ja w miedzyczasie zaplacilem dlug, wiec oni ja wycofali. Ale sad chce kase za rozpoczecie sprawy? I oni chca, zebym to ja ją zaplacil?

lukaszb
Jesli rozumiem to co mowisz - tzn ze oni jakby zalozyli sprawe, ale ja w miedzyczasie zaplacilem dlug, wiec oni ja wycofali. Ale sad chce kase za rozpoczecie sprawy? I oni chca, zebym to ja ją zaplacil?

Nie, oni (chwilówka) chcą od Ciebie kasę, łącznie z kosztami zastępstwa procesowego. I wszystko fajnie, ale cofając pozew to oni powinni płacić koszty procesu bowiem powoda cofającego pozew uznaje się za przegrywającego sprawę, a jak wiesz to stronę przegraną obciąża się kosztami. Jeżeli tego nie zaskarżysz będziesz musiał płacić.

 

Podeślij skany i powiem Ci co z tym dalej zrobić.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Netgotówka nakaz z sadu rejonowego

   Witam dzisiaj odebrałem nakaz zapłaty w postepowaniu upominawczym z sądu rejonowego w sprawie Netgotówka. Niestety aktualnie nie mam wymaganej  kwoty aby spłacić.  Muszę zyskać na czasie aby uzbierać pieniądze. Potrzebuje około pół roku na uzbieranie. Czy wniesienie sprzeciwu coś da? I na co w takim wypadku powinienem napisać sprzeciw.

   in Komornik, windykacja

  • Wzór sprzeciwu do E-sądu.

   …………., dnia …………………….   Sąd Rejonowy Lublin-Zachód VI Wydział Cywilny (e-Sąd) ul. Boczna Lubomelskiej 13 20-070 Lublin   Sygn. akt …………………….   Powód: …………………………………………………. (imię i nazwisko/nazwa, adres, PESEL/NIP)   Pozwany: ……………………………………………… (imię i nazwisko/nazwa, adres, PESEL/NIP)       SPRZECIW OD NAKAZU ZAPŁATY W ELEKTRONICZNYM POSTĘPOWANIU UPOMINAWCZYM       Wnoszę sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez Sąd Rejo

   in Komornik, windykacja

  • Kruk przegrał sprawę i wysyła pisma o ugodę.

   Kruk kupił zadłużenie od Lendona i w toku postępowania przegrał sprawę w sądzie. Ale ponownie wysyła pisma o podpisanie ugody i rozłożenie zadłużenia na raty? Wiadomo mając wyrok sądowy oddalający zadłużenie można wezwać ich do zaprzestania wysyłania takich pism ?  Czy to jest nękanie/wyłudzenie ? Czy oni liczą ze dłużnik podpisze ugodę uzna dług i pójdą ponownie do sądu ?  

   in Komornik, windykacja

  • Odwołanie od wyroku sądu rejonowego w sprawie Aasa.

   Cześć    Czy jest sens odwoływać się od wyroku SR. Niestety sprawa przegrana. Sędzina  na wstępie powiedziała mi że mam unikać takich firm i że nie wygram z ich zapisami. Niestety według niej nic nie przemawia na moją korzyść do zapłaty mam odsetki od 3,5 tyś + 900 zł koszty sądowe + największą niewiadomą Asaa naliczyla sobie dodatkowe 1300 zł z tyłka. Nie wiadomo co to.    Drugie pytanie. Skoro mam wyrok i zapłaciłbym odsetki + koszty sądowe to czy pożyczka z automatu jest z

   in Dla zadłużonych

  • Extraportfel - kiedy sprawa trafi do sądu?

   Chcę się poradzić.. Pożyczka przeterminowana, spłata była do 10.03. do tego czasu wpłaciłam niewielkie kwoty bo ok. 1500 zł , pozostało ok. 6 300zł, Refinansowania na ok. 4.000 zł . Dziś dostałam sms od extraportfel, że w najbliższym czasie zostanie przygotowany pozew do Sądu w imieniu Innovatio Risk Solutions.   Co teraz zrobić? .. wpłacać coś teraz ? Czekać na Sąd ? Jakie macie z nimi doświadczenia? Nie miałam żadnej sprawy w Sądzie jeszcze i jestem przerażona...

   in Komornik, windykacja

 • Similar Content

  • hookah
   By hookah
   Tak krótko: spłata długu przez dłużnika pokryła się w czasie (ten sam dzień) z wniesieniem sprawy przez wierzyciela do rejonowego. Rejonowy zasądził zwrot + koszty.
   Po sprzeciwie dłużnika, rejonowy umorzył sprawę z postanowieniem pokrycia kosztów przez dłużnika.
   Dłużnik nie otrzymuje postanowienia pocztą (moje pierwsze pytanie: czy powinien otrzymać?)
   Dłużnik dowiaduje się o postanowieniu dopiero, gdy widzi komornika siedzącego okrakiem na jego koncie.
   Dłużnik spłaca wszystko u komornika, czyli dochodzi kosztów jakieś +60% .
    
   Pytanie główne: co i w jaki sposób może teraz zrobić dłużnik, aby odzyskać wtopione pieniądze wobec nieotrzymania postanowienia pocztą? (napiszę jeszcze, że po zalogowaniu się na portal informacyjny rejonowego, w zakładce sprawy nie ma Czynności wysyłki postanowienia do pozwanego. Czy nie powinien takiego postanowienia otrzymać?)
    
   Z góry dziękuję za rzeczową odpowiedź!
  • darkaav
   By darkaav
   Witam. Taka trochę nietypowa sprawa...
   Zostałem pozwany w EPU przez firmę Quartz Capital Fund, oczywiście wniosłem sprzeciw i został uwzględniony natomiast co ciekawe już po uprawomocnieniu sprzeciwu dostałem dwa razy takiego sms:
    
    
    
   Teraz mnie tknęło - czy to nie jest przypadkiem próba wyłudzenia pieniędzy przed zakończeniem procesu i wydaniu prawomocnego wyroku? Na jakiej podstawie na tym etapie postępowania firma żąda ode mnie pieniędzy? Nie wiem czy nie powinienem tego zgłosić jako próbę wyłudzenia?
  • rjak
   By rjak
   Witam Państwa

   Proszę o poradę: miałem zadłużenie w Lendon 8200 zł, dług został w całości spłacony wraz z wszystkimi odsetkami, prowizjami itp. w dniu 21.04.2019. W/w pożyczkodawca w dniu 26.03.2019 złożył pozew do SR i w dniu dzisiejszym przyszedł nakaz zapłaty ( nie zdążyłem odebrać z poczty), wiem że wierzyciel nie wycofał ani nie ograniczył dochodzonej należności ale nie w tym sedno, zamierzam również uregulować zasądzone koszty sądowe. Wiem że mam dwie opcje: 1) zapłacić zasądzone koszty i nic nie robić z nakazem zapłaty ( a w przypadku nieuczciwego wierzyciela gdyby chciał egzekwować drugi raz spłaconą należności w odpowiednim momencie wystąpić z pozwem przeciwegzekucyjnym ? oraz 2) złożyć sprzeciw? od nakazu zapłaty co do należności głównej (już spłaconej) załączając dowód spłaty, nie negując zasądzonych kosztów (jak to argumentować i napisać w sprzeciwie lub innej formie odniesienia się do nakazu)
   Która z opcji według Państwa jest właściwa, bezpieczna i nie stwarzająca generowania dalszych kosztów, będę wdzięczny za merytoryczne opinie i praktyczne porady w tej sprawie.( mam 14 dni od 06.05.2019 wtedy będę mógł odebrać z poczty nakaz)
   Z góry dziękuję
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.