Jump to content
xDamian95

Odszkodowanie za wypadek przy pracy?

Recommended Posts

xDamian95

Witam.

 

Wiem że to forum od kredytów, ale widzę tu że także są kancelarie prawne.

 

1 września złamałem rękę w pracy. Żadnego protokołu nie spisywałem ponieważ majster nic o tym nie mowił. Pojechałem na własną rękę do szpitala i co sie okazało ręka była złamana.7 września przyjechałem do firmy gdzie z BHpowcem sporządziłem protokół powypadkowy. BHpowiec cały czas mówił o wypadku przy pracy lecz wspominał że to z mojej winy. Podpisałem protokół ponieważ powiedział że należy mi sie 100% płatne L4 i odszkodowanie lecz muszę to załatwiać z agencją która mnie zatrudnia.BHpowiec wysłał to do agencji i tak już czekam prawie 20 dni na mój protokół powypadkowy który miał zostać podpisany przez agencje. Dziś dzwoniłem do Pani z Agencji pracy i dowiedziałem się że nie należy mi sie odszkodowanie ponieważ jest zaznaczone że jest to wypadek z mojej winy. Sytuacja z wypadkiem wyglądała tak że brałem paletę nawózek, a za mną stała pusta paleta która nie powinna leżeć w tym miejscu i w skutek tego upadłem wraz z paletą na ziemię.

 

Teraz pytanie: czy przysługuje mi wogóle jakieś odszkodowanie, czy przysługuje mi 100% L4 i czy mogę jakoś odwołać sie od decyzji agencji i BHpowca który mydlił mi oczy że będę mógł coś dostać?

 

Proszę o pomoc ponieważ mam nieciekawą sytuacje finansową( zadłużenie 30 tys), a te pieniądze mogły mnir troche uratować.

Linki
Maciek86

1. Trafiłeś na forum kredytowe, a powinieneś na ubezpieczeniowe/prawne

2. Dzwoniłeś do PIP zapytać? Takie rzeczy powinno się wyjaśniać u źródła.

3. Pytasz równocześnie o odszkodowanie i o L4, a to dwie różne rzeczy..

xDamian95

Jestem zielonych w tych sprawach więc nie dzwoniłem. Pytam o jedną sprawę bo czytałem że w przypadku wypadku w pracy z mojej winy jedynie co mi przysługuje go 80% wypłaty.

Sentinel75

Wygląda na to, że spec od BHP Cię nieco wkręcił. Szwagier miał analogiczną sytuację, odmówił podpisania protokołu zanim nie będzie zgodny ze stanem faktycznym (też chcieli mu wmówić, że wypadek był z jego winy).

Efekt taki, że koleś od BHP zrobił wszystko jak należy, a szwagier dostał 100% wynagrodzenie za czas choroby i jeszcze odszkodowanie. Na zwolnieniu był ok. 3 m-cy czyli wyszła dość znacząca kwota...

 

Zadzwoń do PIP i tam zapytaj co jeszcze możesz zrobić. Nie ma tutaj speców od prawa pracy i pochodnych.

xDamian95

Dziekuje za normalną odpowiedź.

 

Temat można zamknąć.

Ekspert_Kredytowy

Witam,

 

co prawda forum nie to, ale specjalizuję się w odszkodowaniach, więc może parę słów na ten temat ;)

 

Kiedy był podpisany protokół? Rozumiem, że podpisał go Pan bez czytania, czy został Pan w jakiś sposób "zmuszony" do podpisania?

Trzeba będzie się skutecznie uchylić od złożonego oświadczenia woli.

 

Jeśli ta paleta, na którą Pan wpadł - nie powinna się tam znajdować i nie była prawidłowo zabezpieczona - szanse na odszkodowanie będą.

 

Problemem zaś może być ten podpisany protokół.

 

pozdrawiam

xDamian95

Nie zostałem zmuszony lecz BHPowiec mówił że należy mi się odszkodowanie i 100% płatne L4 po podpisaniu protokołu. Czytał mi coś związanego że doszło do tego z mojej chwilowej nieuwagi, ale myślałem jest to nic znaczącego jak jeszcze mi mówił że mam płatne 100% L4 i moge ubiegać sie o odszkodowanie.

Ekspert_Kredytowy

Witam,

szanse zatem na jakiekolwiek odszkodowanie bardzo niskie, udowodnienie tego, że podpisał Pan oświadczenie wbrew swojej woli będzie bardzo trudne - a jest to warunek do dalszego działania.

Sentinel75

Czy ten gość potwierdzi na piśmie iż obiecał, że przy wypadku (z własnej winy) dostaniesz odszkodowanie i L4 płatne 100%?

 

Podejrzewam, że albo się tego wyprze albo powie, że go źle zrozumiałeś...

 

Następnym razem ZANIM cokolwiek podpiszesz, POMYŚL!

kamaO

analogiczna sytuacje mialam,mowili e szanse niskie, T&W uzyskalo dla mnie odszkodowanie ale walki bylo co nie miara. generalnie lepiej na pcozatku sie skonsultowac zanim sie cokolwiek podpisze.wiem ile to nerwow potem kosztuje..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Ubezpieczenie na wypadek smierci

   Tydzień temu zmarł mój tata byl ubezpieczony od śmierci a osoba która wyznaczał do pobrania świadczenia jest mama mamy wszystkie dokumenty , zostało wysłane ale rzadaja dokumentacji medycznej wiec wyraziliśmy zgodę by ja pobrali z przychodni     ubezpieczenie tata zawarł 2016 roku.  Pisze w umowie ze dał oświadczenie ze 5 lat wstecz nie był diagnozowany ani leczony ani nie miał świadomości o wymienionych chorobach      no i tak między 2011-2016 tata nie by

   in Ubezpieczenia

  • Leasing/kredyt a wypadek

   Witam  Mam pytanie dotyczące leasingu/kredytu a wypadku Wiec na przykladzie  Wykupuje auto za 100 tys posiadam oc ac gap  10 miesięcy splacone powoduje wypadek przykladowo w slupek przy 50kmh auto zniszczone nie nadaje sie do jazdy oc ac wszystko reguluje co robi gap? I co z splaconymi 10 ratami  Prosze o przetłumaczenie na chlopski rozum dziekuje !

   in Leasing

  • Odszkodowanie

   Cześć, od 2/3 lat posiadam w mBanku karte kredytową i przez ostatnie kilka miesięcy miałam problemy finansowe więc nie byłam w stanie jej spłacać w całości. Banky wypowiedział mi karte (nie dostałam ani pisma ani @ ani żadnego info o tym) i tym samym pobrał mi ok 90% środków które były na koncie (zostawiając mi 200zł na życie). Zadzwoniłam i po 30min na infolini Pan powiedział, że nie wie o co chodzi i mnie łączy na wyndykacje. Windykacja nie pracowała bo święto (31.05) więc dopiero 4.06 udało m

   in Karty kredytowe

  • odszkodowanie

   witam :-) czy mogę podać konto córki,żeby przelano mi odszkodowanie za śmierć ojca?

   in Konta bankowe

  • Odszkodowanie za ujawnienie tajemnicy bankowej?

   Witam. Przeczytałem tematy na forum związane z windykacją lecz nic nie pisało o odszkodowaniu dla poszkodowanego.   Czy jeśli windykator ujawnił tajemnice bankową to czy mogę się starać o odszkodowanie np. Z powodu odsunięcia się jakiegoś członka rodziny odemnie lub zrobienie mi złej reputacji u sąsiadów?   Pozdrawiam

   in Komornik, windykacja

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.