Jump to content
RobertW

Getin Bank umorzył egzekucję komorniczą.

Recommended Posts

RobertW

dzien dobry,

 

otrzymałem pismo w którym komornik postanawia na wniosek GetIn umorzył prowadzone postępowanie egzekucyjne (wszczęte w 2013); a jeszcze kilkadziesiat tysięcy pozostało do spłaty. Co to może znaczyć?

 

pozdrawiam Robert

lukaszb
Co to może znaczyć?

 

Najprawdopodobniej bank sprzedał dług. Nie masz żadnej informacji o cesji wierzytelności? Jeżeli nie to przedzwoń jak najszybciej do banku i ustal kto jest aktualnym wierzycielem w tej sprawie.

lucjanbohme

Jeśli postępowanie zostało wszczęte w 2013 - i jeśli na podstawie BTE - to lepszej informacji nie mogłeś otrzymać :)

Bank pewnie sprzedał dług, który w tym momencie jest przedawniony. Mało tego, znając Getin to zazwyczaj egzekucja trwa jeszcze po cesji, więc trzeba wziąć od komornika kartę rozliczeń i przeanalizować co zostało wyegzekwowane po dacie cesji - będzie do zwrotu.

Warunek konieczny: egzekucja na podstawie BTE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • Adam68
   By Adam68
   W Lipcu 2019 r podpisałem umowe (cesję) ws jednego z kredytow z jedną z firm zajmujących sie odzyskiwaniem zwrotow prowizji.W Lutym 2020 bank wypłacicł mi zwroty prowizji wszystkich kredytów ,takze tego na który podpisałem cesje..Byłem w oddziale tego banku w tej sprawie,nic mi nie doradzili..Co robic z tymi pieniędzmi?
  • Strzelinska
   By Strzelinska
   Mam pytanie mąż ma kredy w Getin Banku zmienił  zamieszkania i zgłosił to telefonicznie A trzeba było osobiście nie splacal rat z powodu trudnej sytuacji finansowej i dostał SMS od firmy kosztys że bank wypowiedział umowę i że mam wpłacić całą kwotę dogadalem się i miałem wpłacać po 1000 zł w międzyczasie wysłałem pismo do banku o ugodę i ustalenie nowego harmonogramu spłaty jednak przyszedł nakaz zaplaty w postępowaniu nakazowym z sadu a potem z banku przyszło co mamy zrobic zeby doszło do ugody ale bank napisał że do puki nie zakończy się postępowanie w sądzie do ugody nie moze teraz dojść. Co robić zgłaszać sprzeciw do sadu? Dodam że zgadzam się z tym że jest dług ale nie stać mnie spłacić to w całości.
  • Amino
   By Amino
   Witam. Ostatnio napisałam post o moich zadluzeniach. Dowiedziałam się, ze mam sie wrazie co cieszyć, gdy do cesji dojdzie bo to bedzie problemem tych innych aby mi dlug udowodnic. 
   Mam pożyczkę między innymi w NetCredit.
   W umowie ich numer bankowy to 
    
   Bank Millennium S.A : 29 1160 2202 0000 0003 3850 3801
    
   Pisma otrzymuje jednak z InCredit z totalnie innym numerem banku. 
   Chcąc w necie poczytac o tym InCredit zobaczyłam ze to jest inny bank. Czy to już cesja? 
    
   Wchodząc na NetCredit pojawia sie informacja, ze spłatę należy kierowac do InCredit gdzyż tam sprzedali dlug. 
    
   Dostałam od nich rowniez e mail z propozycją ugody. Odpisałam "Chętnie, ale chciałabym poprosić o numer telefonu do osoby prowadząca moją sprawę". 
   Numeru nie otrzymałam, a jedynie kolejny e mail ze mam wysłać tego i tego taka kwotę. Dziś dostałam e mail ze mimo deklaracji nie odnotowali wpłaty. Czy przez e mail to faktycznie byla ugoda mimo ze nic nie podpisywalam, z nikim nie rozmawiałam? 
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK