Jump to content
inwestorek

Jak bezpiecznie zainwestować w pożyczki prywatne?

Recommended Posts

inwestorek

Witam

 

Jestem osobą prywatną z terenu Małopolski. Noszę się z zamiarem zainwestowania części moich oszczędności w pożyczki prywatne zabezpieczone nieruchomościami lub w wyjątkowych przypadkach ruchomościami typu: samochód, ciągnik, jacht.

Jako nowicjusz w tego typu inwestycjach proszę o pomoc doradców z tego forum, w jaki sposób podejść do realizacji takiego tematu. Jestem uczciwą osobą i tego samego oczekuję od innych. Moim podstawowym celem jest oczywiście osiągnięcie maksymalnie dużego zysku z możliwie bezpiecznej inwestycji, ale cenna byłaby też dla mnie świadomość, że "mój" kredytobiorca dostałby szansę na wyjście z zadłużenia.

Zdaję sobie sprawę, że szczególnie na początku mogę nie poradzić sobie samodzielnie z przygotowaniem umów czy weryfikacją pożyczkobiorców i zabezpieczeń. Rozważam więc możliwość skorzystania z pośrednictwa zaufanych doradców z tego forum. Proszę o informacje na temat warunków takiej ewentualnej współpracy.

Ekspert_Kredytowy

Witam,

 

jakie środki masz do wykorzystania?

 

Banki również oczekują od swoich Klientów, że będą spłacać, a jak wiesz - z tym różnie bywa.

 

Najważniejsze - prawidłowo wycenić nieruchomość i skalkulować dochodowość.

 

W razie pytań - chętnie pomogę.

 

pozdrawiam

Orzechowski Dariusz

Misiekvip

Witam,

 

Również się nad tym zastanawiam. Mam za sobą kilka udzielonych pożyczek na zwykłą umowę bez zabezpieczenia (do 10 000 zł). Na szczęście wszystkie mi się zwróciły w zakładanym terminie. Jednak nerwów, chodzenia i proszenia się o spłatę miałem bardzo wiele. Dlatego teraz mam zamiar zrobić to bardziej profesjonalnie czyli pożyczki zabezpieczone. Brakuje mi jeszcze wiedzy - cały czas się uczę i zgłębiam temat.

inwestorek

Myślę o zainwestowaniu na początek 50 tys zł, może 100 tys. w przypadku bardzo dobrych warunków zabezpieczenia i wysokiej stopy zwrotu. Zdaję sobie sprawę, że samo oczekiwanie na spłatę i liczenie na uczciwość pożyczkobiorcy niczego nie gwarantuje. Przeglądając rożne ogłoszenia na forach pożyczkowych oceniam, że większość oferentów super pożyczek to zwykli oszuści żerujący na ludzkim nieszczęściu. Pewnie wśród pożyczkobiorców oszuści stanowią również liczną grupę. Do tego dochodzą osoby bezmyślnie zadłużające się, które nagle budzą się z "ręką w nocniku" i po prostu nie są w stanie spłacić zadłużenia. Dlatego wiem, że w przypadku pożyczki prywatnej podstawa to pewne i odpowiednio duże zabezpieczenie. W teorii wydaje się to proste, ale nie mam doświadczenia jak się do tego zabrać praktycznie.

Rekomendowani Doradcy, napiszcie proszę w formie krótkiego poradnika , jak wyglądać powinny kolejne kroki takiego jak ja początkującego drobnego inwestora przy udzielaniu pożyczki zabezpieczonej hipoteką lub ruchomością. Jak wyglądać mają umowy, jakie zabezpieczenie wybrać, na co zwracać szczególną uwagę przy jego ocenie/wycenie i wreszcie jak postępować, gdy pożyczkobiorca nie spłaca rat lub spłaca je nieterminowo. Na pewno przerabialiście już mnóstwo "ciężkich" przypadków. Jeżeli to nie tajemnica, lub zbyt cenne know-how to podzielcie się tą wiedzą z takimi jak ja "zielonymi" inwestorami.

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Proszę też o informację od osób znających rynek pożyczek prywatnych jaki jest obecnie średni koszt pożyczki rocznej dobrze zabezpieczonej hipoteką powiedzmy do 50% jej wartości, czyli na jaki uczciwy zysk z takiej pożyczki może liczyć inwestor ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.