Jump to content
dkpolaco

Klauzula wykonalności BTE.

Recommended Posts

dkpolaco

Dzien dobry,

Firma Best. S.A poinformowała mnie o sprawie przeciwko mi w SR.

Sprawa odbyla sie w IX.2012 i sad wydal Tytul wykonalnosci do BTE.

 

Sprawa jest przeciwko BRE BANK.

 

Dzis firma windykacyjna BEST probuje dotrzec do tych pieniedzy.

 

Jest szansa, ze mimo tego ze bank wydal tytul wykonalnosci dlug jest przedawniony?

Linki
lukaszb

Jest szansa, ze mimo tego ze bank wydal tytul wykonalnosci dlug jest przedawniony?

 

Ty to nie masz litości. 500 takich samych pytań.

 

Jeżeli bank wystawił BTE to wierzytelność jest przedawniona! W przypadku wniesienia powództwa przez Best należy podnieść conajmniej zarzut przedawnienia. Bieg przedawnienia rozpoczął się z chwilą postawienia kredytu w stan wymagalności (np. wypowiedzenie umowy kredytowej).

dkpolaco

ale Pan ma cierpliwość i zawsze gotowy do odpowiedzi :) Dziekuje bardzo.

 

Firma BEST twierdzi, ze sie przedawni po 10 latach liczac od roku 2012...

lukaszb

Firma BEST twierdzi, ze sie przedawni po 10 latach liczac od roku 2012...

 

BTE nie jest orzeczeniem sądowym i nie korzysta z powagi rzeczy osądzonej. Termin przedawnienia = 3 lata choć w tym przypadku bieg przedawnienia jak wyżej napisałem rozpoczął się jeszcze wcześniej. W ogóle nie wiem po co z nimi wchodzisz w jakąś dyskusję. Robią Ci pianę z mózgu i później siedzisz i kombinujesz. Czekaj na pozew i ciesz się piękną pogodą.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • esef1991
   By esef1991
   Na przełomie 2002-2003 roku wystawione zostało na mnie BTE w ramach umowy pożyczki na kwotę około 25k Nie mogąc tego spłacić Bank w ramach zadłużenia wszczynał i umarzał postępowania egzekucyjne aż do 2014-2015 roku. Po tym czasie zapewne sprzedali dług Ultimo. Teraz przyszło pismo od komornika, że zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne w ramach tego starego BTE wraz z postanowieniem o nadania klauzuli wykonalności. Czy ja mogę coś z tym zrobić, czy będę musiał zapłacić całą kwotę wraz z odsetkami ?
  • robertk1974
   By robertk1974
   Witam w 2011 roku miałem kartę debetową, której nie spłaciłem. Teraz komornik wszedł mi na konto i jako, że prowadzę działalność, zajął mi  praktycznie wszystkie co było na koncie + jakiś 60% z konta prywatnego. Informacje o  nakazie spłacenia były wysyłane na adres, pod którym od dawna nie przebywam, w internecie widnieje mój nowy adres, pod którym jest zarejestrowana działalność.  Nie miałem świadomości, że ktoś  wysyła do mnie zawiadomienia. Czy jest szansa, aby złożyć do sądu wniosek o umorzenie chociaż tych odsetek, których jest 20 tysięcy. należność główna to 10 tysięcy, która została już przejęta. czy ktoś był w takiej sytuacji?
  • Slawek69
   By Slawek69
   Witam serdecznie i proszę o pomoc. W połowie 2008r jak pamiętam zaciągam kredyt konsolidscyjny w GE Money bank na kwotę około 71000 zł kredyt splacalem przez pewien czas po jakimś czasie zaprzestaje spłat, nie pamiętam kiedy ale chyba przed 2010r bank GE Money przejmuje bank BPH, jeszcze w połowie 2010r bank BPH wystawia BTE i chwilę później uzyskuje klauzulę wykonalności, od 2011r na rzecz BPH egzekwuje komornik w tym z wynagrodzenia, a obecnie z emerytury cały czas na rzecz BPH (do dnia dzisiejszego), bank BPH w 2016r zostaje przejęty przez Alior bank, który informuje mnie mailowo (w październiku 2016 r) o Przejeciu banku BPH (więcej maili już niedostalem), w dniu 30.01.2018r następuje cesja z Alior na Ultimo, cesja z Alior na Ultimo jest przesłana na adres na którym nigdy nie mieszkałem ani nie byłem zameldowany (o cesji dowiedziałem się w dniu 12.04.2019r). Od pracownika Pana komornika w dniu wczorajszym dowiedziałem się, że potrącenie cały czas jest dokonywane na rzecz banku BPH! z kolei (po ustaleniach w banku Alior ustaliłem, że Alior bank sprzedał dług Ultimo) w Ultimo dowiedziałem się od pracownika Ultimo, że dług egzekwuje komornik na rzecz banku, a bank odsyła pieniądze do Ultimo. Poprosiłem więc Ultimo o przesłanie na maila Cesji oraz umowy kredytowej z cesji wynika, że kwota kapitału to 44000 zł odsetki 68000 zł. Jaką linie przyjąć ugody czy korzystniej iść w kierunku podwazenia BTE uchylenia klauzuli wykonalności. Proszę o pomoc co lepsze ugoda z Ultimo czy iść w uchylenie BTE i klauzuli wykonalności oraz cesji Pozdrawiam serdecznie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.