Jump to content
Sunisshining

Fundusz Debito NSFIZ a Get Back.

Recommended Posts

Sunisshining

Witam,

W kwietniu br.firma Ferratum sprzedała moją wierzytelność funduszowi Debito, który jest obsługiwany przez firmę Get Back. Kilka dni później sprawa trafiła do EPU, który na początku czerwca br. wydał postanowienie o braku podstaw do wydania nakazu zapłaty i skierował sprawę do sądu właściwego i póki co cisza. Natomiast firma Get back cały czas domaga się spłaty w imieniu Debito. Ostatnio próbowali wcisnąć jakąś ugodę, a teraz przysłali pismo, że jak nie zapłacę to sprawa trafi do sądu. Rozmowy z pracownikami infolinii to jakaś żenada. Jeden wielki chaos. Chodzi mi tylko o to, czy tego typu pismo ma być tylko straszakiem i próbą zdezorientowania klienta? To oczywiste, że wolę dochodzić swoich praw droga sądową, niż im płacić w ciemno kwoty wyssane z płaca. Bo kwota na pozwie była na nie całe 800zł, a oni sobie na dzień dzisiejszy już sobie liczą ponad 1000zl.A o ile mi wiadomo, to nie można być pozwanym 2 razy w tej samej sprawie i sąd wtedy taki pozew odrzuca.

Linki
lukaszb
Chodzi mi tylko o to, czy tego typu pismo ma być tylko straszakiem i próbą zdezorientowania klienta?

 

Ale jak, przecież sprawa jest już w sądzie. Dostałeś jakiegoś straszaka wygenerowanego z systemu. Bez stresu. Czekaj, aż coś przyjdzie z SR.

Sunisshining

Witam,

kontynuuję powyższy temat. Do tej pory nic się nie zmieniło poza tym, że Getback dalej próbuje nakłonić mnie do ugody, spłaty itd. EPU zrobiło swoje i dalej cisza. Natomiast kilka dni temu z Getback otrzymałam listem zwykłym informację o cesji wierzytelności. Otóż fundusz Debito sprzedał mój dług nowemu wierzycielowi- funduszowi Centauris2. Jak w tej sytuacji wygląda to od strony prawnej? Bo domyślam się, że Centauris2 może wnieść pozew do sądu. Tylko jak to sąd wtedy rozpatruje skoro nastąpiła zamiana wierzyciela, a wobec poprzedniego było postanowienie o braku podstaw do wydania nakazu zapłaty i skierowanie sprawy do sądu właściwego?

lukaszb
Otóż fundusz Debito sprzedał mój dług nowemu wierzycielowi- funduszowi Centauris2. Jak w tej sytuacji wygląda to od strony prawnej? Bo domyślam się, że Centauris2 może wnieść pozew do sądu. Tylko jak to sąd wtedy rozpatruje skoro nastąpiła zamiana wierzyciela, a wobec poprzedniego było postanowienie o braku podstaw do wydania nakazu zapłaty i skierowanie sprawy do sądu właściwego?

 

Zasadnicze pytanie, czy postępowanie zainicjowane pozwem Debito NSFIZ zostało umorzone? Dostałeś jakaś informację nt temat? Bo jeżeli nie dostałeś to w zasadzie nic się nie zmienia - czekaj aż coś Ci przyjdzie z SR. Co najwyżej pełnomocnik Centauris 2 zgłosi się do sprawy i albo będziecie się dalej procesować, albo np cofnie pozew / nie uzupełni braków z uwagi na brak papierów... Zobaczymy.

 

Ale generalnie to dobra wiadomość. Nie widziałem jeszcze wyroku zasądzającego na rzecz Debito NSFIZ gdy dłużnik się bronił, a gdy jest kolejna cesja myślę, że szanse dwukrotnie rosną :)

Sunisshining

Żadnej informacji nie było od odnośnie umorzenia. A jest jakiś termin na umorzenie? Bo postanowienie EPU o braku podstaw do wydania nakazu zapłaty uprawomocniło się 06.06.17. Czy SR ma jakiś termin na wydanie postanowienia co dalej?

lukaszb
Żadnej informacji nie było od odnośnie umorzenia. A jest jakiś termin na umorzenie? Bo postanowienie EPU o braku podstaw do wydania nakazu zapłaty uprawomocniło się 06.06.17. Czy SR ma jakiś termin na wydanie postanowienia co dalej?

 

Długo. Zadzwoń do sądu rejonowego i dopytaj jaki status ma sprawa. Może cofnęli pozew a Ty nic o tym nie wiesz.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Od Signi do Eques Debit 2 NSFIZ.

   Signi po super groszu przejęło dług, ale doszło do cesji wierzytelności przez to eques debitum 2. Boje się aż do nich dzwonić, żeby dowiedzieć się jaka kwota figuruje. Na dzień dzisiejszy BIK pokazuje mi niecałe 7 tysięcy. Co mogę zrobić w tej sprawie poza czekaniem na pozew? Kolejne pytanie do jakiego sądu najczęściej kierują pozwy? Bo nie wiem czy przeglądać e-sad, czy kontaktować się ze swoim... Generalnie nie wpłaciłam całości którą jestem dłużna SG i chcę zapłacić to co nie moje, natomiast

   in Komornik, windykacja

  • Pozew Kreos NSFIZ.

   Witam. W dniu dzisiejszym otrzymałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym za niespłaconą pożyczkę SMS Kredyt w kwocie 2156zł wraz z kwotą 642zł tytułem zwrotu kosztów procesu. Nie byłam w stanie tego spłacić ponieważ życie niestety nie ułatwiało mi tego. Popadłam w tarapaty. Ze strony SMS KREDYT długo była cisza aż tu nagle dzisiaj takie pismo z milionem kartek, których treść jest dla mnie niezrozumiała. Jakieś pełnomocnictwa powysyłali, pouczenia, pisma procesowe ogólne substytucyjne

   in Komornik, windykacja

  • Prokura NSFIZ.

   Witam Proszę o poradę,bo nie chcę się pogrążyć. Miałam 2 pozyczki w Takto Finance,każda na 4000zl,w jednej przed wypowiedzeniem spłaciłam 1800zl,w drugiej 2200zl,po wypowiedzeniu nic już nie wpłacałam. Przez jakiś czas po wypowiedzeniu windykowało Ultimo. Pod koniec listopada dostałam listem pisma z Kruka odnośnie propozycji spłaty w ratach i ze dług zakupili od Takto NSFIZ o czym nie miałam pojęcia-kwoty wymagane Ok.7000zl i 6700zl. Mam możliwość dopłaty do wziętego kapitału w obu poż

   in Chwilówki

  • Raport NSFIZ - sprawa w sądzie.

   Mam przesłuchanie/rozprawę z powództwa Raport (przejęli mój dług ale cesji nie widziałam na oczy). Bardzo się denerwuję, chociaż nie jest to moja pierwsza rozprawa w sądzie i ogólnie stwierdzam, że do tej pory nie miałam złych doświadczeń z tą instytucją - wszystko szło po mojej myśli. Tym razem ogarnia mnie niepokój niedopisania:( Czy ktoś z was spotkał się z nimi w Sądzie? Martwię się, że przegram i cały mój plan spłaty szlag trafi:(

   in Dla zadłużonych

  • Prokura NSFIZ i Kruk.

   Mam pytanie,czy ktoś tak miał i o co tu chodzi.Dzisiaj przyszło pismo od Kruka informacja o zakupie wierzytelności przez Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycji Zamkniętych ,wierzytelności zakupiona od Capital Service czyli Kredyt OK.Dlaczego Kruk występuje w imieniu i działa na zlecenie Prokury Oczywiście przyslali też pismo z którego wynika ze mogę się dogadać na raty z Krukiem.Nic z tego nie rozumie,i z kim się dogadywać w końcu,kwota nie jest duża i jestem za ugoda ale

   in Dla zadłużonych

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.