Jump to content
baran

konto bankowe dla nierezydenta (Polaka)

Recommended Posts

baran

Dzień dobry wszystkim

 

Z powodu zamknięcia przez VW Bank rachunków bankowych dla osób fizycznych z końcem listopada szukam innego konta. Szkod mi VW Bank, bo mimo nieco topornego interfejsu, to był darmowy, działał sprawnie i miał fantastyczną komunikację z obsługą bankową przez wewnętrzną pocztę. Proponują przenisienie do Eurobanku ale jakoś mi to nie pasuje...

Nie mieszkam w Polsce i stąd szukam czegoś dla nierezydenta (oficjalnie).

Wymagania mam znikome:

- darmowość (konto używam sporadycznie),

- nie potrzebuję karty i stąd jeśli operacje nią mają dać darmowość posiadania konta to taka oferta odpada

- bankomaty nie muszą być gratis (rzadko korzystam).

 

Teoretycznie mogę otworzyc konto uwiarygodnione przelewem z obecnego banku, np. NEST.

Tylko zastanawiam się czy jakieś kłopoty nie wynikną z tego, że taka operacje pociągnie za sobą adres, który już jest nieaktualny.

Musiałbym wpisać jako adres zamieszkania ten adres, który jest w obecnym banku.

Nie chcę po prostu kłopotów z dostępem do rachunku w razie czego.

 

Założenie przelewem ma takie plusy, że konto zakładam online.

Ew. może skorzystać z opcji jaką daje VW Bank i przenieść ten rachunek do Eurobanku?

Macie jakieś propozycje?

 

Z pozdrowieniami

baran

Linki
ikonostas

Raczej nie powinno być żadnych kłopotów. Co do Nest Bank: to mają ogromne opłaty jeśli chodzi właśnie o zagraniczne wypłaty w bankomatach itd. Nie zdecydowałbym się na nich.

baran

Konto w Polsce używam wyłącznie do płatności krajowych. Nie jest mi ono zupełnie potrzebne za granicą. Dodatkowo mogę nie mieć karty płatniczej.

Spróbuję chyba tego Nest Bank.

zanzi

obecnie kilka banków na ofertę dla obywateli Ukrainy

jonybravo

Moja znajoma z Ukrainy otwierała ostatnio konto w Millennium Banku. Nie jest rezydentką. Wszystko zajęło 10 minut. Konto za darmo, przelewy i karta za darmo.

zorza

Chyba PKO i BZ WBK mają oferty specjalnie dedykowane Ukraińcom.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Jak założyć konto w portalu informacyjnym sądu danej apelacji?

   Za zgodą kolegi karol123 wklejam ten tekst.   "Każdy może złożyć pozew przeciwko nam. Nieodebrany nakaz zapłaty stwarza problem. Jak się zabezpieczyć?   1) Najlepiej przeprowadzić się. WIERZYCIEL MA OBOWIĄZEK POZWAĆ NAS TAM GDZIE MIESZKAMY. Jak udowodnimy, że tam nie mieszkamy to jesteśmy w stanie to odkręcić. Gorzej jak pod tym adresem mieszkamy i przegapimy awizo. Lub jakiś listonosz go nie wrzuci do skrzynki. Wtedy możemy mieć poważny problem.   2) założyć sobie konto w e-sądzie i we

   in Komornik, windykacja

  • Comiesięczne wpływy na konto, a niższa marża

   Witam, Banki oferują niższą marżę w zamian za comiesięczne wpływy na konto. Np. mój bank, czyli Santander wymaga comiesięcznych wpływów w kwocie 2000zł. Jednak nie dopytałam czy muszą być to wpływy z wynagrodzenia czy ogólny "ruch" na koncie w kwocie 2000zł wpływu miesięcznie, np: wpłata oszczędności. Czy któryś z Państwa ekspertów wie jak to jest? I czy np. jednorazowy brak takiego wpływu podwyższa marże? 

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyty bankowe, chwilówki krótkie i ratalne - za duże obciążenia.

   Dzień dobry.   Sytuacja beznadziejna i pisząc tą wiadomość spoglądam za okno i sam do siebie mówię : "idiota!". Jeszcze o tyle dobrze, ze z opóźnieniem, ale póki co opłacam internet i telefon, więc mam kontakt ze światem. Wpadłem w nic innego jak "klasyczną pętlę". Nie wiem co sobie myślałem, chcąc spłacić poprzednią pożyczkę następną. Sposób w jaki doprowadziłem do tego, że na dzień dzisiejszy mniej zarabiam niż mam należności miesięcznych to m.in. - branie pożyczek pozabankowych rat

   in Dla zadłużonych

  • Konto bankowe dla dziecka poniżej 13 lat

   Interesuje mnie gdzie można założyć konto dla dziecka poniżej 13 lat aby wpłacać tam 500 plus. Jakie należy spełnić warunki? Czy posiadaczem takiego konta jest dziecko czy rodzic?

   in Konta bankowe

  • Wynagrodzenie za pracę na konto żony.

   Witam. Mam pytanie odnośnie przesyłania wypłaty na konto żony. Mam jednego komornika i teraz doszedł drugi na kwotę nie całe 2000 zł, więc nie ma tragedii. Mam zajecie przez jednego i drugiego komornika rachunku bankowego.  Zmieniłem pracę i w chwili obecnej pierwsza wypłata pójdzie na konto żony. Wiem, że komornik nie może ruszyć tych pieniędzy ale czy grozi za to kara, więzienie itd? Czy w późniejszym czasie po prostu wystosuje pismo o zajęciu wynagrodzenia zarówno jeden jak i drugi? Na chwilę

   in Komornik, windykacja

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.