Jump to content
pat123

Wypowiedziana umowa kredytu.

Recommended Posts

pat123

Witam ponownie, mój kryzys się poglebia. Getinbank 5 pazdziernika wypowiedzial mi umowę kredytu i nie chcą jej restrukturyzować.

Moje pytanie i prosba o pomoc, co dalej się dzieje? Wiem, ze nikt nie jest wrozka i nie poda mi dokładnych dat, ale proszę o przybliżone, szacunkowe dane.

Rozumiem, ze 5 listopada calosc będzie wymagalna. Ja jej nie zaplace, wiec bank przejdzie do egzekucji należności. I o to pytam, jak to działa w przypadku banku? Ile mam czasu? I czy po 5 listopada mogę dalej negocjować z bankiem?

Dodatkowy problem, ze zona nie wie o moich problemach. I to jest jest kolekny problem, bo zaraz umowę wypowie mi bank pocztowy, oni chcą się zgodzić na restrukturyzacje, ale wymagają „zgody wspolmalzonka”- kwota około 80 tys do restrukturyzacji

I ostatnie pytanie. Wszystkie dlugi sa moje, wynikają glownie z głupoty i hazardu. Gdy komornik zajmie mi pensje strace całkowicie plnnosc i już wszystko się posypie. Abym mogl się przygotować, jak chronić rodzine?

Mam kredyt hipoteczny razem z zona (na mieszkanie) spłacamy go regularnie, samochod bez obciazen i jakies inne ruchomości.

Jeżeli zona wezmie ze mna rozwod, czy będzie mogla probowac przenieść kredyt na siebie? I przejąć mieszkanie?

Z góry dziekuje za wasze odpowiedzi, bardzo potrzebuje tej wiedzy,

Linki
bieg

Napisz moze jaka kwota kredytu ile zostalo splacone i czy kredyt byl ubezpieczony

Moze masz mozliwosc rezygnacji z ubezpieczenia i pokryje zaleglosc

Wypisz te dane ro pewnie Pan Lukasz sie odezwie i cos podpowie

pat123

kredyt wziety 17 miesiecy temu na 96 rat, wiec nie wchodzi to wgre

 

powiedzcie prosze czy bank musi uzyskac nakaz zaplaty, od ktorego moge zlozyc sprzeciw itd

czy ma jakas krotsza droge?

lukaszb

powiedzcie prosze czy bank musi uzyskac nakaz zaplaty, od ktorego moge zlozyc sprzeciw itd

czy ma jakas krotsza droge?

 

Musi być nakaz zapłaty. Możesz od niego złożyć sprzeciw. Dopiero po uprawomocnieniu się wyroku sprawa może trafić do komornika. W sądzie możesz spędzić jak się postarasz rok czy 1,5 więc spokojnie.

 

W zasadzie Getin pozywa nie wcześniej jak po 6 miesiącach, a spotykam też pozwy po roku, czy dwóch.

 

Na każdym etapie możesz negocjować ugodę.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Wzięcie kredytu konsolidacyjnego

   Mam pytanie. Biorę kredyt konsolidacyjny.Pieniądze będą na innym koncie. Dwa kredyty będą konsolidowane. Czy jak spłacę jeden kredyt a drugi zostawię i wezmę gotówkę na swoje potrzeby to czy bank tam gdzie będzie konsolidacja będzie chciał potwierdzenie spłaty kredytów? Czy w razie nie dostarczenia pisma bank może wypowiedzieć umowę?

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Odmowa kredytu

   Witam,  Chciałem uzyskać kredyt na kwotę 2 tys, otrzymałem odmowę, w Bik mam 70pkt, wszystkie zobowiązania splacona, w jednej spłacie raty miałem dwa dni opóźnienia, tak to wszystko opłacone terminowo co może być powodem, dziękuję za pomoc 

   in Kredyty gotówkowe

  • Kredyt hipoteczny a umowa o pracę

   Witam serdecznie, proszę o opinię, który z banków udzieli mi kredytu na następujących warunkach. Kluczowy jest dla mnie fakt, posiadania umowy na czas określony, której okres trwania jest krótszy niż 12 miesięcy w przód. Mam już podpisaną umowę przedwstępną, dlatego zależy mi na czasie.    1.Waluta kredytu - PLN   2.Pożądana długość okresu kredytowania - 240 miesięcy   3.Wysokość kredytu -  133400 PLN   4.Wkład własny - 29 600 PLN   5.Wartość nie

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Spłata kredytu w ipko - pytanie

   Cześć. Mam problem, ponieważ jestem lekko niedoinformowany, a sprawa dotyczy spłaty kredytu w aplikacji IPKO; mianowicie. Wziąłem kredyt poprzez aplikacje, połowę spłaciłem po kilku dniach poprzez dyspozycję i reszta kwoty (rozłozonej na 3 raty) zmniejszyła się o wpłaconą część, jednak nie wiem w jaki sposób spłacić te raty. Gdzieś słyszałem, że bank automatycznie pobiera środki z konta danego dnia i taka opcja by mi pasowała, jednak w szczegółach znajduje się nr. rachunku do spłaty kredytu (nie

   in Kredyty gotówkowe

  • Wniosek o restrukturyzację zadłużenia a wypowiedzenie umowy kredytu

   Na początku lutego 2016 r. wraz z ostatecznym wezwaniem do zapłaty ( pismo z dn. 30 stycznia 2016 r.) otrzymałem od pełnomocnika  Syndyka Skoku Wspólnota pouczenie, że ,,istnieje możliwość ubiegania się o restrukturyzację zadłużenia" w terminie 14 dni od otrzymania pisma o ostatecznym wezwaniu do zapłaty lub wypowiedzeniu umowy. W przepisowym terminie,  12  lutego 2016 r. wysłałem do Skoku Wspólnota wniosek o restrukturyzację zobowiązania  wynikającego z umowy kredytowej. Ku mojemu

   in Forum prawne

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.