Jump to content
Kasi

Co to jest opłata prolongacyjna?

Recommended Posts

Kasi

Czy opłata prolongacyjna ma zastosowanie w chwilowkach. Wszędzie gdzie tylko możliwe sprawdzałam i opłata o nazwie " opłata prolongacyjna" odnosi się do opłat związanych z podatkami ( rozłożenie na raty lub przesunięcie terminu spłaty podatku). Są to groszowe kwoty, a chwilówka visset ma przedłużenie o nazwie opłata prolongacyjna i na przedłużenie terminu o 30 dni (4000 pożyczki do oddania 5080) trzeba wpłacić 1240 zł.

Opłata prolongacyjna w sferze podatkowej przy tej kwocie wynosi ok 30 zł.

Linki
Bradfordd

Słownik języka polskiego PWN "prolongata":

1. «przedłużenie okresu ważności czegoś»

2. «odroczenie terminu realizacji jakiegoś zobowiązania»

 

To tylko inna nazwa opłaty za przedłużenie.

Kasi

Tyle to wiem co to znaczy, ale jest to opłata która odnosi się do podatków a nie pożyczki.Jej koszt oblicza się na zasadzie ustawy i z acłą pewnością nie wynosi tyle co przedłużenie pożyczki ,ale te ustawy to są ustawami podatkowymi. O pożyczkach nic nie ma że pobierają opłaty prolongacyjne, w pożyczkach jest albo refinansowanie albo przedłużenie

Bradfordd
Tyle to wiem co to znaczy, ale jest to opłata która odnosi się do podatków a nie pożyczki.Jej koszt oblicza się na zasadzie ustawy i z acłą pewnością nie wynosi tyle co przedłużenie pożyczki ,ale te ustawy to są ustawami podatkowymi. O pożyczkach nic nie ma że pobierają opłaty prolongacyjne, w pożyczkach jest albo refinansowanie albo przedłużenie

 

Nie rozumem na czym polega problem. Prolongata to inaczej przedłużenie i na pewno nie jest to termin zastrzeżony dla prawa podatkowego.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • brzechu
   By brzechu
   Witam, mam pytanko co zrobić. 
   Visset sprzedał dług po 7 dniach firmie invesystet. Do 9 marca miałem tej formie wpłacić 3400 (80% mniejsza prowizja) wpłaciłem ta kwote wczoraj czyli 10. 03. 
   Oczywiście nie przyjęli tej wpłaty jako całość spłaty bo do 30.03 miałem według ich planu spłacić 4100. Czy muszę wpłacić resztę żeby zamknąć sprawę czy walczyc i nie płacić?? 
  • Kaska ka
   By Kaska ka
   Wzięłam w visette chwilowke 4000,splacalam ja w ratach po 600,kapital splacilam plus 200 zł. dodatkowo żądają jeszcze 2.600,i informacja, że windykacja terenowa jest uruchomiona. 
  • wietrzyk
   By wietrzyk
   Siedze sobie ze starym wieczorem w chałupiei jemy kolacje,az tu nagle sąsiadka dzwoni i mówi,ze ŁON do mnie jedzie.Poniewaz ta szczwana,stara lisica(moja sąsiadka)nigdy nic dobrego jeszcze mi na chałupe nie skierowała( a wszelakie gady wychodzą nocą na żer😈)to wypędziłam starego samego do bramy😈.Czekam ,czekam nagle stary wlatuje zastrachany do chałupyi krzyczy Ty stara k......policja do Ciebie wypierd......z chałupy😁.Policja? tera ja się zestrachałam i w myślach zrobiła żech rachunek sumienia od poczęcia az do teraz i niczego tak zdroznego nie znalazła.Cos coprawda na końcu łepetyny kołatało z forum ,że prokuratura ,ze wyłudzenie tych srebrników😁.Oby łapy mi wtedy pocięło kiedy żech je brała pomyślałam idąc do bramy.O ja nieszczęsna co dyć  bydzie z dziciakiem i psem dyc to jeszcze malutkie( starego to mi całkiem nie było żal ło Nieba.No więc podchodzę do bramya tam ŁON.Inspektor.Jak Ci już mu dokładnie się przyjrzała w świetle łoslepiajacych reflektorów aucika ,to jak ci ja nie ryknę na Niego i na starego( co struchlały stał łobok) to nie żadna policja.A Łon na poczatku też sie spłoszyłale zaraz na baczność stanął i ryja na mnie drże ,ze on nie policja ale mężny detektyw z  ramienia visset ( nie mylić z przyrodzenia).Coś tam jeszcze krzyczał jakiś paragraf żem usłyszała ale żem już tez się wściekła bom krewka baba tom rykła na niego spierdalaj dziadu .Chwilę poryczelismy na siebie on ,że jeszcze tu wrócą ( ło na Boga rozmnoży się jeszcze)Ja ,że ma mi dać wizytówkę( ło dziwo dał).no zawżdy lubię wiedzieć kto na mnie ryczy(a nuż dzielnicowy da mu niebieską kartę😈).Po powrocie do chałupy poczęstowała starego bez łep coby na przyszłośc głupot nie łopowiadał ( bo przyznał sie biedaczek ,że dojrzał tylko
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.