Jump to content
Mariegold

Problem z firmą Get Back - spodziewam się nakazu zapłaty.

Recommended Posts

Mariegold

Otrzymałam pismo od Kancelarii Prawnej Getback, która reprezentuje Debito, który to z kolei odkupił mój dług od firmy Vivus, której byłam klientem od 2013 roku. Wielokrotnie brałam pożyczki oddając w terminie bądź korzystając opcji przedłużenia. Dopiero w maju 2017 roku przestałam spłacać tę pożyczkę. Vivus proponował spłatę zadłużenia na bardzo niekorzystnych warunkach i odmówiłam. W końcu dług został sprzedany.

Kwota zadłużenia na dzień 30.07.2017 r. wyniosła 5500,80 złotych. W sierpniu i wrześniu spłaciłam jeszcze łącznie 540 złotych.Na każdą wpłatę mam potwierdzenie przelewu. Na początku grudnia firma Getback wysłała mi pismo, w którym zachęca żebym spłacała dług po 350,00 złotych miesięcznie. Tak zrobiłam i w dniu 5.12.2017 r przelałam na wskazany numer rachunku 2x350 złotych (łącznie 700 złotych). Kilka dni temu otrzymałam pismo od Getback, że na dzień 21.12.2017 mój dług wynosi: 5301,53 oraz 12,20 naliczonych przez Fundusz odsetek za opóźnienie liczonych od dnia 13.10.2017 r. Wg moich obliczeń dług wynosi: 5500,80-540-700= 4260,80 złotych.W dniu dzisiejszym mija termin kolejnej wpłaty wyznaczony przez Getback (350 złotych) co wg moich wyliczeń zmniejsza dług do 3910,80 zł. Zakładam, że moje wyliczenia mogą się różnić o jakieś odsetki, ale skąd firma Getback wzięła kwotę: 5301,53+12,20 - nie mam pojęcia.

Co istotne firma mimo, że proponuje mi ugodę, której nie podpisałam, ale raty spłacam, to skierowała sprawę do Sądu, o czym informuje mnie w piśmie z dnia 21.12.2017 r. i straszy powiększeniem kwoty długu o kolejne: 1267,00 złotych tytułem uiszczenia opłaty sądowej. Tak, więc w napięciu czekam na nakaz zapłaty, chociaż uważam, że powództwo jest przedwczesne, ponieważ ja wykazuję wolę spłaty.

Nie ukrywam, że jestem załamana bo od lipca 2014 szwankuje mi zdrowie i nie mam stałej pracy. Pieniądze na spłatę zadłużenia daje mi mąż i utrzymujemy się tylko z jego pensji, która nie jest wysoka, staramy się przy tym maksymalnie oszczędzać.

Bardzo proszę o jakąkolwiek radę. Nie chcę prowadzić rozmów telefonicznych z Getback, a moje maile są ignorowane. Czy mogę w tej sytuacji coś zrobić, czy po prostu biernie czekać na nakaz zapłaty, a potem złożyć sprzeciw. I co dalej po sprzeciwie? Rozumiem, że sprawa sądowa, ale jak mogę się bronić? Chcę spłacać dług w sensownych kwotach, jednak ugoda proponowana przez Getback jest niekorzystna dla mnie. Może jakieś sugestie?Proszę.

Linki
lukaszb
Czy mogę w tej sytuacji coś zrobić, czy po prostu biernie czekać na nakaz zapłaty, a potem złożyć sprzeciw. I co dalej po sprzeciwie? Rozumiem, że sprawa sądowa, ale jak mogę się bronić? Chcę spłacać dług w sensownych kwotach, jednak ugoda proponowana przez Getback jest niekorzystna dla mnie. Może jakieś sugestie?Proszę.

 

1. Ile pożyczyłaś z Vivus? Ile spłaciłaś / przedłużałaś / refinansowałaś?

2. Kiedy miałaś spłacić pożyczkę?

Mariegold

Pożyczałam 5000 zł 07.08.2017 roku, potem przedłużałam pożyczkę do 06.05.2017 r.

grabien

Wcześniej przedłużyłaś niż dostałaś pożyczkę, no chyba, że jest błąd w datach?

Mariegold

Tak, jest błąd w datach, to chyba z emocji.Pożyczałam 5000 zł w dniu 07 marca 2017, a potem przedłużałam do 06 maja 2017.

lukaszb
Tak, jest błąd w datach, to chyba z emocji.Pożyczałam 5000 zł w dniu 07 marca 2017, a potem przedłużałam do 06 maja 2017.

 

Na jaką kwotę te przedłużenia?

Mariegold

Ostatnie przedłużenie było na 30 dni i koszt to 715 złotych, ale byłam klientką Vivus od maja 2013 roku i wielokrotnie brałam przedłużałam pożyczki. Na tę chwilę ciężko ustalić kwotę całkowitą przedłużeń, na pewno jest olbrzymia. W tej chwili chyba nie mogę skorzystać z archiwum Vivus, ale mogę spróbować odszukać te wpłaty w historii mojego rachunku.

grabien

Pisałam ostatnio do Vivusa i przesłał mi cała historię moich chwilówek, gdyż na internetowym koncie mojego banku brakowało już historii.

Mariegold

Ja chybę mogę to odszukać w historii. Jeśli Vivus sprzedał mój dług, to czy mogę również prosić o przesłanie historii pożyczek?

lukaszb

Czekaj na sąd. Idę o zakład że sąd oddali powództwo w całości.

Mariegold

Dziękuję, będę czekać.

lukaszb
Dziękuję, będę czekać.

 

Jak coś Ci przyjdzie z sądu daj znać. Podpowiemy Ci co dalej...

Mariegold

Nie często zaglądam na to forum i pewnie to błąd, ale w ramach higieny psychicznej muszę skupić się na tzw. normalnym życiu. Tym bardziej jestem zdumiona, że tu na tym forum firma Getback przesłała mi prywatną wiadomość, co jest dla mnie szokiem, ponieważ tak jak już wcześniej pisałam nigdy nie otrzymałam od nich odpowiedzi nawet na jednego maila wysłanego na adres zaczynający się od "kontakt". A tutaj otrzymuję prośbę o kontakt na e-mail "reklamacje". W tej chwili to już nie ma sensu,Getback złożył pozew do e-Sądu w Lublinie. Kancelaria, do której zwróciłam się o pomoc złożyła Sprzeciw i czekamy, aż sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego. Mam przygotowane wydruki z potwierdzeniami każdej wpłaty, więc mogę udowodnić wysokość moich wpłat w Sądzie bez najmniejszego problemu. Dodam jeszcze, że w skrzynce na listy znalazłam wizytówkę przedstawiciela Getback, czyli wnioskuję,że nachodzi mnie w domu tylko akurat byłam nieobecna. Nie rozumiem jaki jest tego cel, skoro sprawa jest w Sądzie. W moim odczuciu to działania nieetyczne. Noszę się z zamiarem napisania do UOKiK i zrobię to jak tylko samopoczucie mi pozwoli.

Wanda321

A ja uważam, że samopoczucie po tym jak napiszesz powinno Ci się zdecydowanie poprawić. Trzymam kciuki :)

Mariegold

Bardzo dziękuję za te słowa. Serio, zrobiło mi się cieplej gdzieś w okolicy serca i to raczej nie zawał ;)

Wanda321

Trzymaj się ciepło, wielu z nas ma podobnie :), czyli krótko- nie jesteś sama.

mariuszd31

bedzie dobrze zobaczysz

grabien

A co się dzieje w takiej sytuacji jak się zmienia wierzyciel (Getback), a przedłużenia otrzymał na obecną sprzedaną pożyczkę poprzedni wierzyciel (Vivus)?

Czy pożyczkę trzeba spłacić w całości nowemu wierzycielowi lub czy można ją sobie pomniejszyć o kwoty przedłużeń?

Czy spłacamy a dochodzimy w Sądzie swoich przedłużeń od Vivus, czy od Getback?

lukaszb
A co się dzieje w takiej sytuacji jak się zmienia wierzyciel (Getback), a przedłużenia otrzymał na obecną sprzedaną pożyczkę poprzedni wierzyciel (Vivus)?

Czy pożyczkę trzeba spłacić w całości nowemu wierzycielowi lub czy można ją sobie pomniejszyć o kwoty przedłużeń?

Czy spłacamy a dochodzimy w Sądzie swoich przedłużeń od Vivus, czy od Getback?

 

My wzywamy i pozywamy wierzyciela pierwotnego.

grabien
My wzywamy i pozywamy wierzyciela pierwotnego.

Czyli rozumiem, że u Vivusa mam czyste konto skoro mam nowego wierzyciela z ich długiem i na chwilę obecną mogę już pozywać Vivusa?

lukaszb
Czyli rozumiem, że u Vivusa mam czyste konto skoro mam nowego wierzyciela z ich długiem i na chwilę obecną mogę już pozywać Vivusa?

 

Tak.

alisia95

Dobry wieczór ,mama podobny problem.

17.01.2018 dostałam zawiadomienie o cesji wierzytelności GetBack[VIVUS] w imieniu Debito.

kwota 200 zł. Zadzwoniłam do GetBeck dzisiaj chciałam wpłacić zaległość i ewentualne odsetki,jednak poinformowano mnie że kwota się zwiększyła o 100 zł ,są to koszty pozwu do sądu.Pozwu którego nie widziałam.

Więc w takiej sytuacji nie wiem co zrobić???

Dziękuję odpowiedz.

grabien

Jestem na etapie tworzenia dokumentacji z Vivusa do Sądu i się dopatrzyłam, że wykaz który dostałam od Vivusa jest przekłamany, gdyż w pozycji gdzie przedłużałam pożyczkę jest napisane spłata pożyczki. Sprawdzajcie co dostajecie.

Mariegold

Wcześniej pisałam, że znalazłam w skrzynce wizytówkę przedstawiciela z Getback. Taki namolny windykator nazywa się ładnie Mobilny Doradca Klienta i właśnie wczoraj miałam nieprzyjemność spotkać się twarzą w twarz z takim jednym osobnikiem. Otworzyłam całkowicie przypadkiem, czekałam na kuriera z dokumentami firmy ubezpieczeniowej, który akurat zadzwonił kwadrans wcześniej, że za chwilę będzie, więc byłam pewna, że to on. Niestety był to (o ironio) pan B.- Mobilny Doradca, który zapytał czy ja to ja, co oczywiście potwierdziłam. Na moje pytanie: Słucham pana, usłyszałam bezczelne: To ja panią słucham. Jestem na co dzień osobą spokojną, ale po tych słowach wstąpiła we mnie furia. Wrzasnęłam, że nie mam mu nic do powiedzenia i w ogóle dlaczego mnie nachodzi, skoro sprawa jest w Sądzie i to Sąd wyda w niej wyrok. Kiedy wycofywał się do windy podbiegłam i krzyknęłam, że następnym razem jak się tu pojawi, to wezwę policję i przysięgam, że to zrobię. Znam personalia tego Pana, zastanawiam się czy nie pójść do Dzielnicowego i o tym po prostu nie porozmawiać. Osoba, która nie jest urzędnikiem państwowym, nie może mnie bezczelnie nachodzić w moim własnym domu. Czy powinnam zgłosić to zajście Prawnikowi, który reprezentuje mnie w tej sprawie? Nie użyłam żadnego obraźliwego słowa, poza informacją, że wezwę policję w żaden sposób nie groziłam temu panu, ale zastanawia mnie czy tacy ludzie nie nagrywają rozmów. Pytam z czystej ciekawości, ktoś może posiada taką wiedzę?

bieg

Ale poczytaj watek co moze windykator

Mozesz z nim porozmawiac albo poprostu powiedziec grzecznie dowidzenia i tyle taka ich praca pomysl sobie ze jak na 10 osob przestraszy sie takiego pana polowa to jaki ladny zarobek ma

A jak myslisz ile osob trafia tutaj i oczy im sie otwieraja

Jak wiekszosc osob trafila by wczesniej to nikt z nas by u tych lichwairzy z chwilowek zadnych przedluzen i refinasowan nie robil i tyle a tak wiekszosc z nas ma dlugow po uszy a czesto sa posplacane przwdluzeniami albo refinasowaniami i czekaja na sad aby zmniejszyc kapital i poprostu splacic to badziewne zadluzenie u lichwiarzy a i tak widykacja tych poczynan poprostu nie rozumie i dalej nachodzi bo pomysl wystraszysz sie i splacic oni i tak maja to w sadzie przychodzi nalaz zaplaty i znowu musisz placic bp to nakaz a jak wiekszosc dluznikow jest przesytaszonych to nie robi nic i komornik zabiwta znowu kase a wystarczy tylko sie odwolac ale jak podkreslam jest duzo osob ktore sie wstydza i jak zobacza takiego pana to placa raz i potem jeszcze raz i tak az glupie 2000 splaca pewnie zpiec razy a pieniedzy na oczy to nawet czlowiek nie widzial bo splacil inna chwilowke bo go nachodzili a teraz tez nachodza tylko w kazdej bazie jest wpisany i kazda firma lichwiatska odmawia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Która firma zwleka z oddaniem do sądu?

   Witam, posiadam zadłużenie w 16 firmach(1-5tyg), dowiedziałem się z forum żebym spłacał każda do zera(najlepiej zaczynając od największej) i brał się za następną, z tym że wszystkie z nich są o podobnym zadłużeniu.. Moje pytanie brzmi która z tych firm poźno przekierowuje sprawę do sądu, macie jakieś doświadczenia? Wtedy mógłbym sobie rozplanować którą chwilówkę spłacic na samym końcu, z forum dowiedzialem sie ze firma FERRATUM zwleka z oddaniem sprawy do sądu, co z innymi? Albo która z nich naj

   in Dla zadłużonych

  • Moneyman- jaka firma windykacyjna zewnetrzna?

   Witam, komu Moneyman pzekazuje dług ? Jakiej firmie zewnętrznej ? I w jaki sposób ta firma będzie się ze na kontaktować ? Początkowo za pomocą maila?

   in Pożyczki - Opinie

  • Firma odzyskująca spready z zapłaconych rat kredytu w CHF?

   Witam, mam takie pytanie może ktoś się już z czymś takim spotkał. Znalazłem ogłoszenie takiej treści   Skontaktowałem się z osobą z ogłoszenia w celu uzyskania więcej informacji. W skrócie wygląda to tak że podpisuje jakiś wniosek który firma ( nie bank w którym ma się kredyt ) analizuje/zatwierdza w czasie do 1 miesiąca, po akceptacji takiego wniosku trzeba zapłacić 350zł wtedy to firma występuje w naszym imieniu/lub pomaga zwrócić się do banku o wypłatę, potem jeszcze pobiera procent od

   in Dyskusje Ogólne

  • Problem z kredytem na zakup domu

   Witam,  Widziałam, że ktoś tu nie dawno pisał o podobnym problemie. A mianowicie, kupujemy z mężem dom  za 380 tys, wkład własny 200 tys, kredytu potrzebujemy 180. Zdolność wszystko jest na spor większa sumę. Problem w tym. Dom leży na działce. Kupujemy działke z domem, oraz działkę sąsiadującą. Działka z domem jest w jednej księdze wieczystej a działka obok ma osobną księgę. Na początku złożyliśmy papiery do PKO, decyzja była negatywna, powiedzieli ze musimy obie działki przepisać do jedne

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Problem z otrzymaniem kredytu

   Piszę do Was z prośbą o pomoc i ocenę na czym wlasciwie polega moj problem. Na poczatku krotko o mojej wiarygodnosci finansowej. Prowadze dzialnosc od około 7 moesiecy. Wczesniej przez 13 miesiecy umowa o prace (staz po skoncoznej medycynie). Obecnie przychod okolo 13-14k, dochod około 10k miesięcznie. Od 3 mkesiecy splacam leasing 1500 zl. Nie posiadam zadnych kredytow. Otoz ostatnio probowalam wziac kredyt gotowkowy. Odmowa. Santander uzasadnil tp zbyt ktorkim okresem prowadzenia dzialnosci. O

   in Kredyty gotówkowe

 • Similar Content

  • Kasia_32
   By Kasia_32
   Witam potrzebuję pilnie pomocy . Mianowicie zbagatelizowała moja złą sytuację tzn inne sprawy rodzinne przysłoniły mi moje długi i stało się . W kwietniu otrzymała nakaz zapłaty z sądu na rzecz ultimo do dzisiaj nic z tym nie zrobiłam i nie wiem co mogę zrobić czy jest jeszcze jakaś nadzieja ? I druga gorsza sprawa dzisiaj mam sprawę z powództwa firmy która przejęła mnie za hapi wziąłem 3000 spłaciłam 6 rat po 148 zł i teraz chcą jeszcze 5700 . Też nic z tym nie zrobiłam . Czy jest dla mnie jakaś nadzieja na odwołanie się od wyroku czy coś ??? Dzisiaj zrobiłam rachunek sumienia i stwierdziłam że muszę się z tego bagna jakoś wydostać . Proszę o poradę osoby które mają jakieś doświadczenie . 
  • adams1
   By adams1
   Witam, 28.05.2019 wchodzę na epu i widzę, że zostałem pozwany kwota to 265zł . Dziś rano nadal sprawa widniała .Wchodzę teraz(bo dostałem e-mail że mnie ktoś pozwał) na epu i w zakładce "moje sprawy" jej już nie ma i zastanawia mnie co się stało. Listu poleconego nie otrzymałem. W ogóle w żadnej zakładce nic nie ma prócz "moje postanowienia" tam mam coś takiego:
    
   10/06/2019   wydano Postanowienie o umorzeniu 10/06/2019   wydano Zarządzenie o zwrocie opłaty  
   Ale to tyczy się tej sprawy co mi przed chwilą e-mail przyszedł. Ktoś może mi wyjaśnić co się stało ? 
  • kamilka1985
   By kamilka1985
   Czy ktoś się spotkał z nakazem zapłaty z innego miasta? Dziś dostałam nakaz z Sądu z drugiego końca Polski. Ciekawa jestem dlaczego tak się dzieje? Do tej pory wszystko było z Lublina lub z mojego rejonu 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.