Jump to content
york74

Anulowanie transakcji na kartach kredytowych VISA oraz MASTERCARD w Polsce

Recommended Posts

york74

Dzień dobry,

Mam pytanie: czy w Polsce można zadzwonić do VISA czy MASTERCARD i poprosić o anulowanie danej transakcji ponieważ nie została wykonana przez właściciela karty? Tak jak w USA?

 

Czy jednak zostaje tylko reklamacja w Banku, który wydał kartę? --> to czasami nie działą, bo bank może się nie zgodzić.

 

pzdr,

York74

Linki
Maciej Kobus

Jeśli transakcja nie została dokonana przez właściciela karty to:

1. zgłoś na policji kradzież środków z konta

2. zawiadomienie złożone na policji zanieś do oddziału Banku który Ci wydał kartę, zastrzeż kartę i złóż reklamację na dokonane transakcje jako nieautoryzowane.

 

Jeśli transakcje nie zostały dokonane przez Ciebie możesz co do zasady dochodzić zwrotu środków od Banku, który wydał kartę.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Problem z CITI - podpisana umowa / anulowanie / odmowa

   Cześć. Trochę dałem d... ale może ktoś doradzi?   Dostałem pozytywną decyzję na kg w citi na super warunkach, kwota 144 tys na 7 lat, do oddania niecałe 184 tys. Podpisałem umowę i wtedy się zaczęło: - wróciłem do domu, i z przerażeniem stwierdziłem że wypłata jest na konto do którego ma dostęp bliska mi osoba (która nie może wiedzieć o tym kredycie) zatem szybko zadzwoniłem na infolinię citi, powiedziałem że podałem zły numer, wstrzymali wypłatę. Następnego dnia rano doradca pró

   in Kredyty gotówkowe

  • Vivus - anulowanie pożyczki?

   Witam.   Jestem w Vivusie 100 dni po terminie, przez te 100 dni spłaciłam ok. 3000 z 3 600 zł. Z ciekawości weszłam przed chwilą na moje konto w Vivusie i już nie mam tej pożyczki. Jeszcze kilka dni temu była informacja ile mam do spłaty, a dziś nie ma nic, jest tylko opcja wzięcia następnej.   Ktoś się spotkał z czymś takim?

   in Chwilówki

  • Kredyt mieszkaniowy dla transakcji rodzinnej (zakup od żony).

   Cześć,   Chcę kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny od mojej żony. Z żoną mamy rozdzielność zawartą jeszcze przed ślubem, ponad 7 lat temu.   Moje pytanie brzmi: Które banki bez problemu udzielą mi takiego kredytu na sensownych warunkach?   Możecie coś podpowiedzieć?

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Wniosek o anulowanie odsetek a do komornika o anulowanie opłaty stosunkowej.

   witam nie wiem czy były takie pytania ale przypuszczam że były. Powiem tak mam komornika ale chodzi mi by ktoś z Was pomógł napisać mi pismo do banków by anulować w całości albo częściowo odsetki oraz opłatę stosunkową. moja narzeczona jest w ciąży i chce jak najszybciej to spłacić a jest trochę tego bo około 100tys. będę wdzięczny za każdą pomoc w napisaniu tego pisma ..   i przepraszam jeśli już takie prośby były   pozdrawiam

   in Komornik, windykacja

  • Kredyt hipoteczny - wartość nieruchomości a wartość transakcji

   Witam wszystkich, domyślam się, ze ten temat był poruszany ale potrzebuję mieć najnowsze informacje. Szukam banku (słyszałem, ze sa takie dwa) który akceptuje róznice między wartością wyceny nieruchomości a kwotą sprzedaży (niższą) jako wkład własny.   Dla przykładu - nieruchomość jest wyceniona przez rzeczoznawcę na 100tys PLN a ja mogę ją kupić za 80tys PLN, czyli 20tys to wkład własny.   Proszę o podpowiedzi i z góry dziękuje.

   in Kredyty mieszkaniowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.