Jump to content
malamala

Komu sąd rejonowy doręcza nakaz zapłaty?

Recommended Posts

malamala

Witam.

Chciałabym zapytać czy w przypadku sprawy(nakaz zaplaty wydany w SR) i złożeniu sprzeciwu przez pełnomocnika,kolejny ewentualny nakaz (jeśli SR nie uzna mojego sprzeciwu)dostaje ja i mój pełnomocnik??

Czy może tylko pełnomocnik??

Albo tylko ja??

Uzyskałam od 2 osób dwie sprzeczne informacje.

Pozdrawiam

grabien

Pełnomocnik

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Po to ustalasz Pełnomocnika żeby Ciebie reprezentował w każdym zaznaczam w każdym wydarzeniu, a Pełnomocnik przekaże Tobie nakaz zapłaty lub skonsultuje czy dalej coś wnosicie w sensie złożenia skargi lub kasacji wyroku.

karin555
Pełnomocnik

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Po to ustalasz Pełnomocnika żeby Ciebie reprezentował w każdym zaznaczam w każdym wydarzeniu, a Pełnomocnik przekaże Tobie nakaz zapłaty lub skonsultuje czy dalej coś wnosicie w sensie złożenia skargi lub kasacji wyroku.

Tylko czesto sie zdaza że pelnomocnik daje informacje o wyroku dosc pozno niestety

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • adamos79
   By adamos79
   Witam, moja mama (wraz z rodzeństwem) otrzymała w/w dokument z SR za pożyczkę brata, który najpewniej zmarł ok dwóch lat temu; pożyczka zawarta w 2017r. Nie utrzymywaliśmy żadnych kontaktów z tą częścią rodziny od ponad kilkunastu lat. Nie poinformowano nas o śmierci itd, dziś z USC postaramy się otrzymać przybliżoną datę śmierci jeśli jest to konieczne. Z dokumentów przesłanych przez sąd wynika, że wierzytelność była dwukrotnie cedowana i ostatecznie trafiła do znanej firmy *** (KNF ostrzega przed nimi). Umowa pożyczki została wypowiedziana przed tymi czynnościami. Pismo zostało doręczone wczoraj tj. 01.06.2020 i od tego czasu mamy 14 dni na złożenie sprzeciwu. Z tego co udało mi się ustalić:
   - od 2015 spadki po bliskich przyjmuje się z urzędu z dobrodziejstwem inwentarza.
   - od 2019r nie muszę składać sprzeciwu w formie urzędowej, lecz w formie pisma,

   Moim głównym pytaniem jest co napisać w argumentacji sprzeciwu? Na myśl przychodzi mi podanie podstawy prawnej, która definiuje przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza z wyjaśnieniem, że właśnie w takiej formie się to odbyło oraz, że ten nakaz jest jednocześnie informacją, że "wujkowi" się najpewniej zmarło.

   Czy na tym etapie jestem w stanie samodzielnie sobie poradzić i napisać sprzeciw odrzucający w całości nakaz zapłaty? Przeczytałem dokładnie zalecenia z pisma i raczej samo uzasadnienie sprzeciwu jest dla mnie jedynie problemem. Będę zobowiązany za pomoc.
    
  • 0303Agnes
   By 0303Agnes
   Witam, dostałam z sądu nakaz zapłaty ponad 10 tys kredytu z banku. Nie dostalam wypowiedzenia umowy pożyczki listem. Sąd z którego dostałam nakaz zapłaty nie jest moim sądem rejonowym. Jak napisać sprzeciw? 
  • Probiotyk
   By Probiotyk
   Witam. 
   Posiadam dwa kredyty w których umowa została wypowiedziana i aktualnie w       e-sądzie widnieją jako prawomocny nakaz zapłaty.
   Pomóżcie mi w tej sprawie,  chciałbym się dowiedzieć co z tym fantem mogę teraz zrobić.  Może jest możliwość spłacenia tych zadłużeń w ratach? Lub uniknięcia płacenia wszystkich dodatkowych kosztów związanych z egzekucja. 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X  POBIERZ RAPORT BIK