Jump to content
Guest monkej

Ekassa.com i Szybka Gotówka.

Recommended Posts

Guest monkej

Witam wszystkich,

 

Mam dwa kredyty w dwóch różnych firmach, które na pierwszy rzut oka nie są powiązane ze sobą w żaden sposób. Pierwszy kredyt to ekassa.com, mimo tego, że aplikacja dotyczyła innego kredytu, to po akceptacji okazało się, że zamienili raty miesięczne na tygodniowe i nie wypłacą całej kwoty, tylko jej część.

 

Chciałem zwrócić, zero kontaktu a na czacie odpowiedzi w stylu „trzeba było myśleć wcześniej”. No nic, po kilku dniach okazało się, że pożyczka sama się spłaciła, po miesiącu spłaciła się spłata poprzedniej spłaty. Wszystko automatyczne na zasadzie „refinansowania”... nie rozpisując się za bardzo z 2500 zł, zrobili 5500 zł zadłużenia i ciągle rośnie.

 

Druga pożyczka to Szybka Gotówka. To samo, 1500 zł, kilka razy została przedłużona, a do spłaty pozostało 4000 zł. Sami sobie refinansowali, wprowadzali dodatkowe opłaty i dziwne koszty. No nic.

 

Całość jest o tyle dziwna, że otrzymuje te same wiadomości co większość forumowiczów „promocja na wiosnę”, „wezwanie do sądu”, „powiadomienie o popełnieniu przestępstwa”, „informacja o wyłudzeniu”. Od obu firm. Zarówno ekassa.com, jak i Szybka Gotówka wysłały mi wiadomość e-mail, że sprawa została przekazana do windykacji. Od tego momentu zaczynam otrzymywać wiadomości z adresu info.ekassa.com (małpa) gmail.com oraz zadluzenie (małpa) szybkagotowka.pl. Wszystkie wiadomości są pisane w tym samym stylu, z tymi samymi błędami językowymi, ale nadal nikt nie chce przedstawić mi dokumentu przekazania mojego zadłużenia do zewnętrznej firmy. Ciągle wypierają się, że nic nie zostało przekazane. Niestety kuleje u nich jedna z najgorszych rzeczy, numer telefonu „działu windykacji”, a mianowicie +22 873 87 83. Oczywiście jedna i druga firma wypiera się, że to dział zewnętrzny, podając kontakt do różnych dyrektorów „departamentu windykacji”. Pod telefonem oczywiście jest osoba ze wschodnim akcentem, w stopkach nikt się nie podpisuje albo wpisują różne nazwy firm dodając do tego informacje „Без вирусов. avast”. W ogólnie jest to podejrzane... Dodam, że ekassa.com zaprzestała odpowiadać na wiadomości e-mail, telefony i wszelkie inne próby kontaktu wliczając listowny jakieś trzy miesiące temu.

 

To jest jedna ze standardowych stopek, wysyłanych w wiadomościach od "windykacji".

 

Inkasso Poland sp. z o.o.(Zewnętrzna Firma Windykacyjna)

tel.22 873 87 83

info.ekassa.com (małpa) gmail.com

 

Nie wspomnę o tym, że wszelkie praktyki, uważane przez UOKiK za nielegalne, które są wręcz przestępstwem to u nich normalna sprawa. Mam wiele wiadomości, w których powołują się na kodeks karny, oskarżając mnie o przestępstwo, próbują wprowadzić w błąd, zastraszyć, nasłać na mnie jakiś „ludzi” i wiele innych nieprawdziwych informacji, na które próbują złowić naiwnych ludzi.

 

Dodam, że nie uchylałem się od spłaty, po prostu sytuacja mnie zmusiła do negocjowania z Szybką Gotówką do rozłożenia rat. Na co się kategorycznie nie zgodzili a ekassa.com to od samego początku jedno wielkie oszustwo, którego oni się wypierają, ale dzięki bogu mam screeny, zapisy rozmów z czatu, zrzuty ich starej strony i wiele innych materiałów w tym setki wiadomości e-mail od obu firm.

 

Pytanie jest następujące, czy ktoś ma podobne spostrzeżenia, dodatkowe dowody na ich oszustwa, próby wyłudzenia, groźby i zastraszenia, tak aby podjąć pozew zbiorowy i uciąć im raz na zawsze łeb.

 

Nie wspomnę nawet o tym, że niepochlebne komentarze na chwilowo.pl poparte dowodami i cytatami są kasowane przez moderacje. Nie chcę snuć głęboko idących wniosków, ale zbieżność sama się nasuwa i można pokusić się o stwierdzenie, że jest to jakiś rodzaj mafii finansowej, która do nas napłynęła prosto z Ukrainy. Nie wspomnę o tym, że właścicielami ekassa.com, jak i Szybka Gotówka są obywatele Ukrainy.

marek31

Jak czytam o firmie ekassa to dziękuje losowi, że znalazłem ich jak juz byłem na dnie. Gdyby nie to to też mialbym z nimi Sajgon.

 

Rok temu jak ich znalazłem to strona była pisana łamanym polskim /jakby tłumaczyli z google/. Teraz też tak mają?

 

A co do mafii... To też tak myślałem. Ale wątpie w to. To raczej zwyczajne cwaniaki.

Guest monkej
Jak czytam o firmie ekassa to dziękuje losowi, że znalazłem ich jak juz byłem na dnie. Gdyby nie to to też mialbym z nimi Sajgon.

 

Najgorsze jest to, że i ekassa jak i szybka gotówka są ze sobą*powiązane, stąd podobne praktyki, ten sam język i "formułki".

 

Rok temu jak ich znalazłem to strona była pisana łamanym polskim /jakby tłumaczyli z google/. Teraz też tak mają?

 

Jest trochę lepiej, ale i tak nie porywa. Szybka Gotówka ma stronę*na tym samym systemie, więc widać podobieństwa.

 

A co do mafii... To też tak myślałem. Ale wątpie w to. To raczej zwyczajne cwaniaki.

 

Tylko jak sama nazwa wskazuje "cwaniaki" powinny być cwane a tutaj mamy pokaz niesamowitej wręcz głupoty. Chyba że przez cwaniactwo nazywamy wykorzystywanie ludzkiej niewiedzy i strachu. Co w przypadku takich firm jest zabronione i karane w naszym kraju.

ja_margola

W którymś z poprzednich wątków pisałam, że za pożyczkę w SZG mam Kaczmarskiego, który wzywa mnie do spłaty należności za umowę od której odstąpiłam, a po drugie po refinansowaniu według umowy mam CRK a nie SZG.

Również dostaję różnego typu maile od "zadluzenie... " pisane łamaną polszczyzną, bez podpisu z imienia i nazwiska oraz wiadomości zakończone wykrzyknikami "!!!!".

Chcą ode mnie ponad 3800, gdzie pożyczyłam 2500, tak czy siak spłacę tylko kapitał (minus refinansowania jakie miałam przez wszystkie pożyczki), z resztą poczekam na sąd.

mariuszd31

Ekassa nic nie robi wg mnie

Guest monkej
Ekassa nic nie robi wg mnie

 

Pytanie brzmi, co można zrobić im, a nie oni nam. Od razu do sądu czy iść na Policje tak jak radzi Federacja Konsumentów? Szkoda, że nikt tego nie monitoruje, tego typu firmy nie powinny mieć szansy bytu na Polskim rynku. Jak już to powinny być bardzo skrupulatnie monitorowane i rozliczane z każdego słowa i papierka.

 

Już nie wspomnę o portalach typu chwilowo itd. :)

Mande

Mi wypłacili 1400 a do oddania 2500...I ciągle rośnie, nie można się z nimi skontaktować....

Kola7

Mnie oddali do firmy windykacyjnej Credireform i dostałem propozycje spłaty w ratach.

MałgośW
Mnie oddali do firmy windykacyjnej Credireform i dostałem propozycje spłaty w ratach.

 

Po jakim czasie oddali do tej windykacji ? Bo ja co tydzień dostaję info, że do tej windykacji sprawa zostanie przekazana..

mariuszd31

A wogóle miał ktoś sprawę w sądzie? Jak tak, to ma znaczenie że firma jest poza granicami kraju.

Kola7
Po jakim czasie oddali do tej windykacji ? Bo ja co tydzień dostaję info, że do tej windykacji sprawa zostanie przekazana..

 

Po jakiś około 7 miesiącach.

Guest monkej
A wogóle miał ktoś sprawę w sądzie? Jak tak, to ma znaczenie że firma jest poza granicami kraju.

 

Firma jest zarejestrowana w Polsce, więc mają możliwość pójścia do sądu, ale stosują tak beznadziejne praktyki, że ciężko im będzie wygrać z kimkolwiek. Zakładam, że zarabiają na tych, co się zgadzają na wszystko lub nie mają żadnych problemów w życiu ani wypadków losowych. Bardziej skłaniam się ku pierwszej opcji, że zastraszając, odzyskują dwa a czasami trzy raz więcej pieniędzy od ludzi, którzy się panicznie boją wszystkiego. :)

 

EKASSA SP Z O O (KRS: 0000637673, NIP: 5272780167, REGON: 365426420)

Khytra Oleg - Prezes Zarządu

Data wpisu do rejestru przedsiebiorców: 2016-09-19

Poczta: Warszawa

Kod pocztowy: 00-105

Ulica: Twarda 18

 

Szkoda tylko, że mieszkam daleko i nie mam jak ich odwiedzić na miejscu, aby się przekonać, czy mają normalne biuro, czy wirtualne. Stawiam na wirtualne: city-office.pl "PRESTIŻOWY ADRES DLA FIRMY – „Spektrum Tower” | Twarda 18".

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Dodam tylko, że firma podana na stronie: Colorfull Management Ltd, z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych pod adresem Quijano Chambers, P.O. Box 3159, Road Town, Tortola, VG1110, British Virgin Islands, wpisaną do Rejestru Spółek pod numerem 1881841

 

To tylko spółka offshore. Pod tym adresem jest mnóstwo zarejestrowanych firm.

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Dodatkowo nie muszę dodawać, że Szybka Gotówka też jest zarejestrowana pod tym samym adresem. :)

 

Tribution Consult Ltd. z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych pod adresem: Quijano Chambers, P.O. Box 3159, Road Town, Tortola, VG1110, wpisaną do Rejestru Spółek pod numerem 1856750

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Tylko dla odmiany, Szybka Gotówka została w Polsce wcześniej zarejestrowana i jej adres znajduje się w prywatnym mieszkaniu.

 

SZYBKA GOTÓWKA SP Z O O (KRS: 0000461830, NIP: 5252554232, REGON: 146670865)

Shliun Oleksandr - Prezes Zarządu

Data wpisu do rejestru przedsiebiorców: 2013-05-11

Poczta: Warszawa

Kod pocztowy: 00-116

Ulica: Świętokrzyska 30/63

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Aby nie było, dodam, że tych firm jest dużo i to w Polsce i za granicą. Wszystkie mają wspólne osoby i adresy. Innymi słowy, wszystko łączy się w jedną firmę, która działa dla tych samych osób i oferuje w Polsce mnóstwo chwilówek, wliczając to „firmy”, które refinansują nam kredyty. ;)

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Dla przykładu:

 

SGOTOWKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000703801)

28 listopada 2017 - MSiG nr 230/2017 - WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO - Pierwsze - Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

OLEKSANDR SHLIUN został(a) wpisany(a) w rubryce Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu drugiego działu KRS.

 

GWARANT24 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000610279)

31 października 2017 - MSiG nr 211/2017 - WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO - Kolejne - Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

OLEKSANDR SHLIUN został(a) wpisany(a) w rubryce Prokurenci drugiego działu KRS.

 

EKASSA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000637673)

29 marca 2017 - MSiG nr 62/2017 - WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO - Kolejne - Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

OLEKSANDR SHLIUN został(a) wpisany(a) w rubryce Prokurenci drugiego działu KRS.

 

CENTRUM ROZWIĄZAŃ KREDYTOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000586553)

28 marca 2017 - MSiG nr 61/2017 - WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO - Kolejne - Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

OLEKSANDR SHLIUN został(a) wpisany(a) w rubryce Prokurenci drugiego działu KRS.

 

PAYDAYLEND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000637996)

21 marca 2017 - MSiG nr 56/2017 - WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO - Kolejne - Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

OLEKSANDR SHLIUN został(a) wpisany(a) w rubryce Prokurenci drugiego działu KRS.

 

PROSTYKREDYT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000637693)

16 marca 2017 - MSiG nr 53/2017 - WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO - Kolejne - Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

OLEKSANDR SHLIUN został(a) wpisany(a) w rubryce Prokurenci drugiego działu KRS.

 

SZYBKA GOTÓWKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS 0000461830)

16 lutego 2017 - MSiG nr 33/2017 - WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO - Kolejne - Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

OLEKSANDR SHLIUN został(a) wpisany(a) w rubryce Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu drugiego działu KRS.

NOWYJESTEM

Ja  pożyczyłem  w  szybkiej  gotówce  700zł  spłaciłem  200zł  a  oni  chcą  ode mnie  1200zł   i  jeszcze  ciąglę  mnie  straszą.

To  chyba  jest  drugie  dziadostwo  po  Profi  kredyt.

KiwiNielot

z Ekassa nie mam żadnych złych skojarzeń, natomiast trzeba u nich bardzo uważać, w co się klika. Maja kilka różnych typów pożyczek, i są to  finansowe upiorki- opcja "chwilówki"- płatna do 30 dni, opcja "chwilówka z dodatkiem"- umowa na kwotę x, z czego wypłacają 1/3, po 3 terminowych spłatach dosyłają kolejną transzę, po iluś tam spłatach dosyłają kolejną, i trzecia opcja-  kwiatek boski po prostu- konsolidacja chwilówek, oparta na takich samych zasadach co w 2gim przypadku. Z tego co wiem, nie oferują w ogóle spłat miesięcznych przy opcjach 2 i 3, tylko przy pierwszej. 

 

Samo zarejestrowanie spółek raczej do ugryzienia tylko rządowo, natomiast automatyczne refinansowania według mnie powinno się zgłosić do RF chociażby, pisałam już, że taki automat to według mnie jest po prostu kradzież pieniędzy i tyle.

mariuszd31

Ekasa wpisze do krd ale sąd omija

Kamilaiza

Powiecie mi gdzie jest nr pożyczki?  Nie dostałam na emaila umowy z numerem pożyczki. Jak mam odstąpić od umowy bez numeru pożyczki? 


------------------------------- dodano 5 minut później -------------------------------

Czy pod napisem pożyczka jest nr tej pożyczki? 

IMG_20191023_084012.png


------------------------------- dodano 6 minut później -------------------------------

IMG_20191023_084012.png

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • noxen
   By noxen
   Witam. 
   Czy miał ktoś przyjemność z windykacją od szybkiej gotówki.
  • Michal74
   By Michal74
   Witam. Jak wyglada windykacja w Szybka Gotowka, czy da radę się z nimi dogadać i rozłożyć dług na raty.
   Mam 3400zl długu, nie mam zamiaru ściemniać lecz chcę to spłacić. Ostatnio mialem problemy zdrowotne i pesja nie pozwala spłacić w calosci, refinansowac też nie chcę bo zauważyłem że dług rosnie.
   Jakieś porady ????
  • Paula527
   By Paula527
   Witam mam pytanie odnośnie ekassy. Wzięłam pożyczkę na 3 miesiące. Dopiero zaczynam spłacać. Po spłacie 3 rat mam dostać druga transze pożyczki czy można z tego zrezygnować i zamknąć pożyczkę? Miał ktoś taka sytuację? 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.