Jump to content
AndreKacz90

3 miesiące oczekiwania na decyzję kredytową - BZ WBK

Recommended Posts

AndreKacz90

Witam wszystkich,

 

Chciałem się zapytać bardziej kompetentne osoby, co mogę zrobić dalej:

 

2 stycznia, jak wiele osób w Polsce, przez pośrednika złożyłem z małżonką wniosek w 3 bankach z wnioskiem o dofinansowanie z programu MDM. Dwa banki, Pekao SA i PKO BP odrzuciły nasz wniosek, z banku BZ WBK w połowie stycznia dostaliśmy pozytywną wstępną decyzję kredytową.

 

Bank PKO BP zarejestrował nasz wniosek MDM w systemie BGK 2 stycznia i środki dla nas zostały zarezerwowane na 60 dni.

 

Początkiem lutego bank skontaktował się z nami w sprawie zrobienia wyceny i z dniem około 8-9 lutego wycena była już gotowa. Zaraz po wycenie dowiedzieliśmy się że nasz wniosek do MDM został złożony z błędem na wniosku i że została wysłana korekta do BGK i że czekamy na zatwierdzenie tej korekty. dnia 21 lutego dostaliśmy informację od naszego pośrednika że BZ WBK przedłużyło nam środki z MDM (zarejestrowali wniosek u siebie) i dostałem potwierdzenie rejestracji z dnia 21 lutego, dwa dni później dostaliśmy informację że korekta wniosku MDM została zatwierdzona i czekamy już tylko na decyzję która powinna być na dniach.

 

W terminie od mniej więcej 22 lutego do 15 marca, ciągle słyszeliśmy że bank jest zawalony wnioskami i że na pewno lada dzień będzie ta decyzja. Dnia 15 marca, pośrednik przesłała nam informację z banku że wniosek został przeprocesowany i przekazany do decyzji ostatecznej. Od tego czasu znowu słyszymy to samo, że decyzja będzie lada chwila. Dwa razy musiałem przedłużać umowę przedwstępną z deweloperem, a nie wiem czy jest sens zgłaszać się do kolejnego banku w momencie takiego zaawansowania naszego wniosku w BZ WBK.

Oczywiście w oddziale nie mogę niczego się dowiedzieć, tak samo na infolinii, a moja doradczyni mówi ciągle to samo.

 

Pytanie moje brzmi, co mogę zrobić czy da się powołać na coś by skontaktować się bezpośrednio z bankiem. Po prostu chciałbym wiedzieć na czym stoję, czy dostanę ten kredyt czy nie. Za wszystkie rady z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Linki

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Vivus - 2 miesiące po terminie.

   Witam. Mam wziętą pożyczkę w vivusie, którą powinienem spłacić 10 marca. 16 dni minęło, póki co wydzwaniają do mnie kilka razy dziennie, no i piszą co jakiś czas maile. Problem polega na tym, że ja dług w pełni będę mógł spłacić dopiero 10 maja, czyli dwa miesiące po terminie. Co powinienem teraz zrobić, żeby nie oddali mnie do jakiejś zewnętrznej firmy, ani też nie robili żadnych spraw i takie tam. Myślałem, żeby wpłacać tygodniowo stówkę, czy nawet 50zł na poczet kapitału (czy jak to tam był

   in Chwilówki

  • Czas oczekiwania PEKAO

   Witam, ile czasu czeka się na decyzje z PEKAO?

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Bgz Paribas - czas oczekiwania na decyzje?

   Witam Ile sie teraz czeka na decyzje z tego banku? Wniosek zlozony mam 28marca 2019 i na ta chwile cisza

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Obecny czas oczekiwania na decyzję kredytową

   Jaki jest obecnie średni.czas oczekiwania na decyzję kredytową?   Planuje zmienić pracę. Czy w miesiąc jest to obecnie do zrobienia?   Czy analitycy w bankach są zapchani po korek w obecnej sytuacji na rynku?

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt 100 000 zł okres kredytowania 84 miesiące

   Witam serdecznie, Byłbym zainteresowany kredytem w wysokości 100 000 zł na okres 84 miesięcy.    Kwota kredytu: 100 000 zł Okres kredytowania: 84 miesiące Kwoty trzech ostatnich wynagrodzeń: 5400 zł, 5400 zł, 5400 zł Rozbicie dochodu: nie Źródło dochodów: umowa o pracę na czas nieokreślony Łączny okres zatrudnienia: od 2015 Nazwa banku: mBank Wiek kredytobiorcy : 29 lat Województwo: Mazowieckie Aktualna kwota kredytów pozostała do spłaty:

   in Kredyty gotówkowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.