Jump to content
myszo2

Zajęcie rachunku i wynagrodzenia.

Recommended Posts

myszo2

Dzień dobry!

 

Komornik zajął mi wynagrodzenie z tytułu wynagrodzenia o pracę, oraz konto.

W praktyce wyglądało to tak, że dostawałem na konto wynagrodzenie-część dla komornika czyli do dyspozycji miałem około 1500 zł.

 

Jednak w tym miesiącu komornik oprócz tego, że zajął część wynagrodzenia to dodatkowo zajął całą wypłatę, która przyszła na konto (na rachunku mam informacje blokada-zajęcie komornicze). Od czasu kiedy mam komornika nie przekroczyłem limitu 12 tysięcy wypłat i jest to moje jedyne konto na które otrzymuje wynagrodzenie z którego się utrzymuję.

 

W jaki sposób mogę odzyskać zablokowane pieniądze, które de facto są potrzebne na utrzymanie? :)

 

 

@edit

Doczytałem sobie przepisy i jeżeli dobrze rozumiem, kwota wolna od zajęcia odnawia się pierwszego każdego miesiąca. Czyli teoretycznie po nowym miesiącu powinienem tą wolną kwota już móc swobodnie dysponować? :)

Linki
lukaszb

Doczytałem sobie przepisy i jeżeli dobrze rozumiem, kwota wolna od zajęcia odnawia się pierwszego każdego miesiąca. Czyli teoretycznie po nowym miesiącu powinienem tą wolną kwota już móc swobodnie dysponować? :)

 

Kiedy wszczęto egzekucję? W tym miesiącu wypłaciłeś już kwotę wolną?

myszo2

Egzekucję wszczęto w styczniu

 

Także tak - na ten miesiąc kwota została wykorzystana. Zwykle wypłatę dostaję pierwszego co zbiega się z odnowieniem wolnej kwoty na dany miesiąc i zapomniałem, że jeszcze mamy marzec. Zakładam, że w od kwietnia będę mógł znowu dysponować tą kwotą.

lukaszb
Egzekucję wszczęto w styczniu

 

Także tak - na ten miesiąc kwota została wykorzystana. Zwykle wypłatę dostaję pierwszego co zbiega się z odnowieniem wolnej kwoty na dany miesiąc i zapomniałem, że jeszcze mamy marzec. Zakładam, że w od kwietnia będę mógł znowu dysponować tą kwotą.

 

Jeżeli wynagrodzenie wpłynie Ci w kolejnym miesiącu kalendarzowym bedziesz mogl wybrac kwote wolną. Jezeli tym - trafi do komornika.

paula299

Witam komornik przysłał mi informacje o zajęciu wynagrodzenia, następnie po tygodniu otrzymałam kolejną informację o zajęciu rachunku. Mój pracodawca przesłał informacje, że cała kwota zajęta zostanie przekazania z wynagrodzenia. Czy jeśli na konto , na którym jest 1000 zł debet wpłynie 1800 to bank zablokuje mi z tego jeszcze 300 zł. Czy dla komornika już nic nie starczy?

tombarr

paula299, z racji tego, że komornik otrzymuje już środki z Twojego wynagrodzenia za pracę bezpośrednio od pracodawcy, nie ma prawa potrącić Ci już ani złotówki, kiedy to wynagrodzenie wpłynie na zajęty rachunek bankowy. To że nie ma prawa, nie znaczy jednak, że tak się nie stanie. Musisz wystosować do komornika pismo wnioskując o zwolnienie z zajęcia środków pieniężnych wpływających na Twoj rachunek z tytułu wynagrodzenia, z którego to już dokonuje potrąceń. Szybszym doraźnie rozwiązaniem będzie otworzyć nowy rachunek w innym banku i uaktualnić u pracodawcy nr konta do przekazywania wynagrodzenia. Zyskasz na czasie aby spokojnie załatwić temat jak należy. Co do debetu, jeżeli nie wynika z Twojej umowy z bankiem, to jest to tylko zapis zajęcia egzekucyjnego, nie jest debetem w ogólnym rozumieniu tego słowa.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Zajęcie na rachunku bankowym.

   Witam, proszę o pomoc może ktoś też tak miał. Dostałam zajęcie komornicze gdy się tylko dowiedziałam od razu zadzwoniłam do komornika żeby ustalić cała sumę zadłużenia i spłacić. Dostałam informację że na dzień dzisiejszy  to sumie 9756zl. Wplacilam na konto pieniądze 11000 tys. Nie zdazylam zrobic przelewu a tu zostalo mi 600 zl. okazało się że mam zajęte konto bankowe na sumę 10tys 400zl. Po tygodniu dzwonie do komornika z pytaniem kiedy mogę spodziewać się zwrotu tej nadpłaty co mi wyliczyli

   in Komornik, windykacja

  • Zajęcie komornicze i pensji i rachunku bankowego?

   Witam, pracuje obecnie na umowę zlecenie, miałam zajęcie komornicze na rachunku i do tej pory wszystko było ok, dostawałam swoją pensje a ona na koncie była pomniejszana przez komornika (blokada kwoty). Toczą się wobec mnie inne postępowania, możliwe ze kolejna sprawa trafiła do komornika (nie wiem, nie mieszkam już na adresie na który mogła przychodzić korespondencja i nie mam możliwości odzyskania listow). Dziś będę dzwoniła do księgowości w mojej firmie gdyż nie wpłynęło moje wynagrodzenie na

   in Komornik, windykacja

  • Kredyt, a dawne zajęcie na koncie

   Witam, mam pytanie jak długo musi minąć czas od zajęcia na koncie aby dostać kredyt firmowy na spółkę w tym przypadku : zus zajęcie z 27 kwietnia na około 4 tysiące us zajęcie w styczniu na około 1500 zł . Na obecną chwilę wszystko spłacone i zaświadczenia o niezaleganiu można pobrać . Kredyt niewielki około 40 tysięcy .

   in Kredyty dla firm

  • Kancelaria Medius - zajęcie komornicze.

   Witam,   Dzisiaj wchodząc na konto zauważyłem, że mam zajęcie komornicze.  Sprawa dotyczy firmy Monedo. Dziś zalogowałem się do e-sadu. Widzę faktycznie nakaz zapłaty z tym, że jest tam podany mój stary adres, gdzie nie mieszkam prawie dwa lata. Czy można coś w tej sytuacji zrobić? Niestety nakaz się uprawomocnil 08/05/2019.   Dodam, że pracuje na umowę zlecenie dodatkowo się uczę i jest to Mój jedyny dochód. Co można w tej sytuacji zrobić?   Bardzo proszę o po

   in Komornik, windykacja

  • Zajęcie egzekucyjne

   Witam serdecznie,   Mam zajęcie egzekucyjne na kwotę 900 zł. Wiem nie jest to może ogromna kwota, ale jestem teraz w takiej sytuacji, że jak mi zabiorą z wynagrodzenia te 900 zł, to niewiele mi zostaje, a mam 2 Wyroki Sądowe i ustalone przez Sąd raty na poczet innych wierzycieli. Czy Komornik/Asesor mógłby mi rozłożyć tą zaległośc na 2 raty czy nie ma takiej możliwości jak już jest zajęcie?     Pozdrawiam 

   in Komornik, windykacja

 • Similar Content

  • agaf757
   By agaf757
   Witam Wszystkich. Na forum jestem częstym gościem, ale tylko czytam posty, a szczególnie odpowiedzi na nie  Sprawę jednak mam dość skomplikowaną. Moje długi 4 lata temu sięgały 80 tys złotych w sumie. Wiadomo - pożyczka, potem brak pracy, dzieciom trzeba dać jeść, no i pętla. Wczoraj dostałam list od komornika, że zamknął ostatnią sprawę. Łatwo nie było, ze względu na chorobę nie mogę za bardzo dorabiać, a i mieszkanie wynajmuję, a nie posiadam własne. Ale do rzeczy. Nastąpił zbieg egzekucji. I tu się zaczyna bajka. Komornicy, oczywiście wszyscy, zajęli moje dwa konta, a problem jest teraz taki, że przy zbiegu nie było informacji do banków o zmianie komornika (bądź banki taką informację zignorowały). Także pomimo zakończonej egzekucji nadal na kontach są zajęcia komorników, którzy już nie są właściwi do prowadzenia spraw. Komornik, który jako ostatni prowadził wszystkie sprawy, pozamykał je  (w ING fajnie wszystko widać, jest lista) . Skontaktowałam się z komornikami, dlaczego te zajęcia nadal są. Komornik nr 1 twierdzi, że komornik nr 2 powinien wysłać do banku informację o przejęciu sprawy. Komornik nr 2 twierdzi, że to zrobił, w banku kwitnie "stare" zajęcie. Bank Millenium - wyegzekwowana pożyczka - dalej jest nie zamknięta, mimo że w poprzednim piśmie od komornika o zakończeniu egzekucji jest Bank Millenium "do wiadomości". Także długa droga przede mną, żeby to wyprostować. Czasami nie mam już siły na pisanie pism. Może jakiś ekspert się wypowie, jak to załatwić raz, a dobrze? Moje drugie pytanie: Czy jeżeli zamknę konta "z zajęciami" i chciałabym w tym samym banku otworzyć nowe, to stare zajęcie mi wejdzie na konto? Czy muszę zmienić bank? Z góry dziękuję za odpowiedzi  Pozdrawiam
  • Vander
   By Vander
   Witam 
   Mam pytanie odnośnie kwoty wolnej od zajęcia, jak ona jest liczona.? , tzn jeżeli od 1 dnia danego miesiąca wypłaciłem przykładowo 2000 i dnia 20 komornik wszedł mi na konto to owa" kwota wolna" została już wykorzystana czy od momentu zajęcia  dopiero mi przysługuje? 
  • onlynow
   By onlynow
   Witam,
   dzisiaj dowiedziałem się o zajęciu konta bankowego przez komornika oczywiście od banku bo pisma do tej pory nie otrzymałem.
   Potrzebuje odpowiedzi ponieważ na koncie posiadałem sumę ok.15tys w informacji od banku otrzymałem że komornik kazał zablokować kwotę 12tys. , wolne środki jakie mi pozostały to 3tys .
   Domyślam się o jaką sprawę chodzi i nie zamierzam tutaj w żaden sposób polemizować,pytanie moje jest takie czy jeżeli komornik zablokował mi 12tys które jestem winny wierzycielowi to jaka jest szansa abym te środki odzyskał i mógł rozwiązać sprawę polubownie ratalnie? Po jakim czasie bank przeleje takie środki komornikowi? 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.