Jump to content
Michał30

Problem ze spłatą kredytów w Alior Bank.

Recommended Posts

Michał30

Witam ma zadłużenia w Alior ze spłatą już na ponad 5000 zł rata miesięczna 1360 łącznie do spłaty prawie 100 000 złotych

Nie jestem w stanie spłacać tak wysokiej raty wszystko już prawie zrobiłem nawet przed zadłużeniem pisma wizyty w banku i nic nie chcieli współpracować nawet nie byłem w BIK teraz jestem.No niestety nie wiem co mogę jeszcze zrobić na chwilę obecną nie mam z czego zapłacić zaległości. Jak wygląda dalsza procedura bo wypowiedzenie umowy to już tylko chwila.

Linki
Chucky

skorzystaj z sankcji kredytu darmowego - w swoich umowach Alior Bank popełnia masę błędów.

Michał30

Czyli jak dokładniej miałbym to zrobić?

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Umowę z Aliorem podpisałem prawie 2 lata temu.

smutnyy

Spróbuj jeszcze się dogadać, jeśli tego nie zrobisz to szybko uzyskają nakaz zapłaty w EPU.

Michał30

Nie wiem czy cokolwiek już da się z nimi dogadać i rozumiem że z sankcji nie będę mógł skorzystać?

smutnyy

Możesz jeszcze się dogadać, na 100% zawita do Ciebie ktoś z banku z propozycją. Póżniej jeszcze windykator z np SAF lub innej firmy. Będą dzwonić nawet gdy sprawa będzie w EPU a po sprzeciwie w SR. Niestety nie powiem Ci co chcieli w ostatnich rozmowach bo nie wyrażam zgody na rejestrowanie rozmowy to się wyłączają.

Michał30

Dzięki wielkie za informacje był już pracownik z banku ale ciężko będzie się dogadać. A masz jakiś wzór sprzeciwu nakazu zapłaty co w nim napisać?

Michał30

Dzięki,a taki sam wzór w razie co mogę wysłać czy go zmienić,coś dodać do niego?

smutnyy

To jest wzór sprzeciwu do esądu, reszta jest opisana. Jeśli chodzi o Aliora to co możesz podać w uzasadnieniu?. Najprościej, że kwota się nie zgadza, póżniej odnajdż kogoś kto na umowach z Aliora się zna, sam nic nie zdziałasz jak i ja.

Michał30

Witam udało mi się restrukturyzacja kredytu czy będę mógł z korzstać z sankcji kredytu jak to zrobić?

Artur1_ut

Ja mam zaległość w jednej racie na 310 zł . Dziś dzwoniła do mnie pani z Aliora . Zadeklarowałem że tą zaległość spłacę do 24 marca i się nie zgodziła . Powiedziała że mam pożyczyć od rodziny i im spłacić w ciągu 2 dni . Mają jeszcze zadzwonić . Jak zadzwonią to co im powiedzieć . 22 marca tą zaległość spłacę ale wcześniej niedam rady . 

Chucky

Nie wiem, co mam Ci odpowiedzieć, ponieważ nie znam przyczyn dla których powstała zaległość w spłacie raty. Jeżeli jednak jesteś osobą zadłużoną, i po prostu nie stać Cię w chwili obecnej na opłacenie zaległej raty kredytu, mogę tylko podejrzewać, że nie będzie Cię stać w przyszłości. W takiej sytuacji, najgorszą rzeczą, którą mógłbyś zrobić to zapożyczać się gdziekolwiek, aby tylko spłacić bieżące zadłużenie. Sprawdź zapisy umowy pod kątem SKD. Pod tym kątem wzorce umowne Aliora to porażka. Jak coś znajdziesz, składaj oświadczenie Bankowi, o skorzystaniu z sankcji. Sprawdź, czy w umowie nie masz np. zapisu, że Alior może sprzedać Twoją wierzytelność na rzecz tylko innego Banku ( Alior znowu zaczął masowo sprzedawać swoje wierzytelności ).

Generalnie z Aliorem jest mnóstwo możliwości. Jeżeli jednak, masz nikłe pojęcie w kwestii, skutecznej obrony przed roszczeniami, bez pomocy specjalistów nie dasz sobie rady.

 

Artur1_ut

Ja część tej raty która wynosi u mnie 1009 zł ( być może nieprecyzyjnie się wyraziłem w poprzedniej wypowiedzi ) im w zeszłym miesiącu wpłaciłem tylko poprostu brakło mi wtedy kasy i dlatego powstała ta zaległość na 310 zł ale w tym miesiącu jestem w stanie zapłacić im całą ratę plus tą zaległość tylko że pieniądze dostanę 22 marca a oni domagają się już teraz .

Boję się że mogą mi wypowiedzieć całą umowę i zażądać spłaty jednorazowo całości zadłużenia a tego niebył bym w stanie spłacić .

Chucky

Weź swoją umowę, i sprawdź pkt., który reguluje kwestię wypowiedzenia umowy przez Bank. Zapewne taka możliwość istnieje dopiero po dwóch niezapłaconych ratach. Inną kwestią, jest, że jeżeli chodzi o Alior, to w swojej umowie nie znajdziesz przepisu, który by Tobie jako kredytobiorcy dawał możliwość wypowiedzenia. Poniżej wklejam Ci fragment moje pisma procesowego

Zróżnicowanie uprawnień powoda ( Banku ) i pozwanego ( konsumenta ) podobnej sytuacji – niewłaściwego wykonania umowy – w sposób nieuzasadniony narusza równowagę stron umowy. Postanowienia zawarte

w §9 niniejszej Umowy należy więc uznać za niedozwolone w rozumieniu art. 385§1 k.c. Należy bowiem pamiętać, że jedną z najważniejszych zasad prawa cywilnego jest zasada równorzędności stron umowy,

a w umowach zawartych z konsumentami, konsumentowi jako słabszej stronie- przyznawana jest szczególna ochrona. Reasumując, w całej Umowie Kredytowej nr Nr. .................. nie znajduje się ani jeden zapis umowny umożliwiający pozwanemu wypowiedzenie umowy. Biorąc pod uwagę, że umowa została zawarta na okres 10- lat, również pod tym względem Umowa jest sprzeczna z art.75a pkt 2 Prawa Bankowego.

 

Artur1_ut

Boję się że mogą mi wypowiedzieć całą umowę i zażądać spłaty jednorazowo całości zadłużenia a tego niebył bym w stanie spłacić .

Te ich telegony zaczynają mnie już denerwować . Wydzwaniają codziennie . Ja im mówię że zapłacę zaległość 22 marca a oni cały czas swoje że bank się nie zgadza i żebym im wpłacił odrazu całość lub 150 zł . Jakbym miał to bym wpłacił . Będę miał 21 marca to zapłacę całość . Czy można jakoś to załatwić żeby poczekali do tego 22 marca .

Artur1_ut

Te ich telegony zaczynają mnie już denerwować . Wydzwaniają codziennie . Ja im mówię że zapłacę zaległość 22 marca a oni cały czas swoje że bank się nie zgadza i żebym im wpłacił odrazu całość lub 150 zł . Jakbym miał to bym wpłacił . Będę miał 21 marca to zapłacę całość . Czy można jakoś to załatwić żeby poczekali do tego 22 marca . A codo wypowiedzenia umowy to zapisane tam jest tak

Należność niespłacona w terminie wynikającym z Umowyvlub sołacona w niepełnej wysokości stanowibw całości lub w części niespłaconej zadłużenie przeterminowane poczynając od dnia następnego poterminie spłatyvwynikającym z Umowy . O powstaniu zadłużenia  przeterminowanego Bank informuje Kredytobiorcę a także pozostałe osoby będącecdłużnikami Banku z tytułu prawnegobzabezpieczenia spłaty kredytu w pierwszej kolejności poprzez wiadomości wysyłane drogą elektroniczną (sms mail bankowość internetowa )oraz poprzez kontakty telefoniczne z kredytobiorcą . Bank ponadto wysyła monity pisemne . Pierwszy monit jest wysłany nie wcześniej niż w 2 dniu wystąpienia zadłużenia przeterminowanego . W sytuacji gdy zadłużenie przeterminowane nie zostanie uregulowane może zostać kolejny monit nie wcześniej niż w 31 dniu występowania zadłużenia przeterminowanego . W przypadku dalszego braku spłaty nie wcześniej niż w 60 dniu wystąpienia zadłużenia przeterminowanego Bank może wystawić kolejny monit . W sytuacji nieuregulowania zadłużenia pomimo działań podjętych przez Bank Bank ma prawo wypowiedzieć umowę.

Jest jeszcze ustęp Rozwiązanie Umowy  i jest tam ustęp 2 który brzmi . Bank ma prawo wypowiedzieć umowę w przypadku zaistnienia jednej z poniższych przesłanek :

1.niedotrzymanie przez Kredytobiorcę warunków udzielania kredytu .

2.utraty przez kredytobiorcę zdolności kredytowej .

3 .ujawnienia przedłożenia przez kredytobiorcę fałszywych lub nierzetelnych dokumentów .

4 złożenia przez kredytobiorcę fałszywych oświadczeń .

W przypadku wypowiedzenia umowy kredytobiorca jest zobowiązany do spłaty całości zadłużenia wraz z należnymi odsetkami i prowizji najpóźniej do ostatniego dnia okresu wypowiedzenia liczonegi od dnia doręczenia wypowiedzenia."

 

Najbardziej martwi mnie tu podpunkt drugi .

Chucky

Najpierw Bank musiałby udowodnić, że taką zdolność utraciłeś. Akurat ten punkt, jest mało istotny. Nie spotkałem się jeszcze, żeby Alior wypowiedział komuś umowę na podstawie ,, utraty zdolności kredytowej ''

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Spłata chwilówek - plan i kolejność.

   Witam wszystkich, ciesze sie ze tu trafiłam, żałuję ze tak późno. W chwili obecnej mam kilka chwilówek i jestem w trakcie układania planu co po kolei spłacać. Proszę o opinie jak się do tego zabrać, co pierwsze spłacać  zeby było jak najmniej problemow. Ktore firmy się spieszą bardziej z windykacją, od których zacząć? Czego się spodziewac od tych firm i mniej więcej po jakim czasie? Póki co, nic nie jest opóźnione. Moja sytuacja:   Vivus 9000 Credit star 6700 (3 raty po 2230)

   in Dla zadłużonych

  • Wcześniejsza spłata kredytu a zwrot prowizji.

   Witam mam pytanie miałem kredyt hipoteczny na kwote 250 tys zł na 25lat  i spłaciłem go wcześniej bo już po 7 latach czy należą mi śię jakiś zwrot za ubezbieczenie albo za prowiżję ?

   in Dla zadłużonych

  • Problem z Halopożyczka.

   Mam nie splacona pożyczkę halopożyczka Duo finanse, obsługiwana jest przez Kaczmarski inkaso.  NIE otrzymałam, żadnej informacji o cesji.  Czy Kaczmarski moze sprawę oddać przekazać do sądu? Bo właśnie po długiej ciszy znowu mnie straszą  Proszę o pomoc 

   in Dla zadłużonych

  • Problem z chwilówkami.

   Cześć wszystkim, jestem tu nowa mam na imię Natalia i 30 lat w tym roku, jestem osobą pracującą na umowę o pracę na czas nie określony zarabiam 3036 zł na rękę i tak jak wszyscy zaplątałam się w spiralę chwilówek mam do spłaty w kilku firmach 45 tys., najbardziej to przedłużanie wpędziło mnie w długi, aby przedłużyć jedną brałam następną. Na razie mam w jednej 17 dni po terminie, inne 10 dni, 2 dni...…Proszę was o informacje czy te które przedłużałam np. w Kuki, lendon, extrapoetfel,  po prawie

   in Dla zadłużonych

  • Kredyt gotówkowy 6 tyś. Problem.

   Witam szukam informacji o tym gdzie moge najkorzystniejszej otrzymac kredyt, jest maly problem, otóż u obcecnego pracodawcy pracuje od kwietnia tego roku, z umowa na stałem od sierpnia. Ale w lipcu zmienilem pracodawce na miesiąc z podudek osobistych, po miesiacu wróciłem do strego pracodawcy. Bo dzwonil zebym wrocil na nowych warunkach. Czy przerwanie ciągłości pracy u 1 pracodawcy to problem dla banku przy udsielaniu kredytu? 

   in Kredyty gotówkowe

 • Similar Content

  • Rysik1
   By Rysik1
   Witam jak w temacie...
   Dziś odebrałem takie pismo Mam 2 niezaplacone raty 
   Pierwsza cała 1600
   Druga wpłaciłem 200 
   Kolejna zapłacona normalnie. Niestety te 2 wiszą...


   ------------------------------- dodano 1 minutę później -------------------------------

   Co to dla mnie oznacza?
   Panie Łukaszu, forumowicze proszę o pomoc w interpretacji 
  • ArCie
   By ArCie
   Witam. Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank 25 tysięcy złotych. Oprócz tego wziąłem nie dawno w Vivus 700zł bo trochę brakło do końca miesiąca.
   Trzecia rata w Alior Banku i pierwszy raz mam problem ze spłatą, nie mam od kogo pożyczyć. Miałem do zrobienia opłaty i brakło na ratę.

   Jak teraz wyjść z tej sytuacji? Dodam, że kontaktowałem się z Alior Bankiem w sprawie wakacji kredytowych ale odmówili mi, muszę najpierw spłacić 3 ratę i dopiero mogę z takich wakacji skorzystać.
    
   Rozmawiałem z pracownikiem Aliora, który mi kredyt udzielił i w tej sytuacji doradził mi abym wziął chwilówkę w tej sytuacji na spłatę raty kredytu. 
   Pracuje 2 miesiące w nowej pracy, ( Czechy, wypłaty w Koronach) po 3 miesiącach bank będzie mógł ponownie mi przeliczyć kredyt i skonsolidować tą chwilówkę w vivus i chwilówkę, którą bym wziął na spłatę raty kredytu.
    
  • Piotrczak
   By Piotrczak
   Witam serdecznie. Pisze tutaj ze sprawą którą borykam się już długi czas lecz niestety strach i brak pieniędzy nie pozwolił mi nic w tym kierunku zrobić
    
   Po 1 podkreślę że poszukuje osoby która poprowadziła by mnie jak sie z tym uborykac poniewaz ciezko samemu sie tym zająć. 
    
   Posiadam dług w Alior banku 60 000, dziś dostałem przesyłkę od komornika że wszczęto postępowanie, oczywiscie tez chcialbym to komus ukazac zeby wytlumaczyl mi co z tym robic.
    
   Nie wspomne o chwilówkach na równowartość 30 000
    
   Chciałbym coś w tym kierunku zrobić, posiadam dochody na umowe o prace 3000 netto, zadnego majatku.
    
   Proszę o pomoc, oczywiscie moge zaplacic, za nakierowanie oraz rade finansowa, nie ptorafie juz sobie z tym poradzić psychicznie wiec chyba czas z tym cos ruszyć, lepiej chyba pozno niz wcale.
    
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.