Jump to content
Michał30

Problem ze spłatą kredytów w Alior Bank.

Recommended Posts

Michał30

Witam ma zadłużenia w Alior ze spłatą już na ponad 5000 zł rata miesięczna 1360 łącznie do spłaty prawie 100 000 złotych

Nie jestem w stanie spłacać tak wysokiej raty wszystko już prawie zrobiłem nawet przed zadłużeniem pisma wizyty w banku i nic nie chcieli współpracować nawet nie byłem w BIK teraz jestem.No niestety nie wiem co mogę jeszcze zrobić na chwilę obecną nie mam z czego zapłacić zaległości. Jak wygląda dalsza procedura bo wypowiedzenie umowy to już tylko chwila.

Linki
Chucky

skorzystaj z sankcji kredytu darmowego - w swoich umowach Alior Bank popełnia masę błędów.

Michał30

Czyli jak dokładniej miałbym to zrobić?

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Umowę z Aliorem podpisałem prawie 2 lata temu.

smutnyy

Spróbuj jeszcze się dogadać, jeśli tego nie zrobisz to szybko uzyskają nakaz zapłaty w EPU.

Michał30

Nie wiem czy cokolwiek już da się z nimi dogadać i rozumiem że z sankcji nie będę mógł skorzystać?

smutnyy

Możesz jeszcze się dogadać, na 100% zawita do Ciebie ktoś z banku z propozycją. Póżniej jeszcze windykator z np SAF lub innej firmy. Będą dzwonić nawet gdy sprawa będzie w EPU a po sprzeciwie w SR. Niestety nie powiem Ci co chcieli w ostatnich rozmowach bo nie wyrażam zgody na rejestrowanie rozmowy to się wyłączają.

Michał30

Dzięki wielkie za informacje był już pracownik z banku ale ciężko będzie się dogadać. A masz jakiś wzór sprzeciwu nakazu zapłaty co w nim napisać?

Michał30

Dzięki,a taki sam wzór w razie co mogę wysłać czy go zmienić,coś dodać do niego?

smutnyy

To jest wzór sprzeciwu do esądu, reszta jest opisana. Jeśli chodzi o Aliora to co możesz podać w uzasadnieniu?. Najprościej, że kwota się nie zgadza, póżniej odnajdż kogoś kto na umowach z Aliora się zna, sam nic nie zdziałasz jak i ja.

Michał30

Witam udało mi się restrukturyzacja kredytu czy będę mógł z korzstać z sankcji kredytu jak to zrobić?

Artur1_ut

Ja mam zaległość w jednej racie na 310 zł . Dziś dzwoniła do mnie pani z Aliora . Zadeklarowałem że tą zaległość spłacę do 24 marca i się nie zgodziła . Powiedziała że mam pożyczyć od rodziny i im spłacić w ciągu 2 dni . Mają jeszcze zadzwonić . Jak zadzwonią to co im powiedzieć . 22 marca tą zaległość spłacę ale wcześniej niedam rady . 

Chucky

Nie wiem, co mam Ci odpowiedzieć, ponieważ nie znam przyczyn dla których powstała zaległość w spłacie raty. Jeżeli jednak jesteś osobą zadłużoną, i po prostu nie stać Cię w chwili obecnej na opłacenie zaległej raty kredytu, mogę tylko podejrzewać, że nie będzie Cię stać w przyszłości. W takiej sytuacji, najgorszą rzeczą, którą mógłbyś zrobić to zapożyczać się gdziekolwiek, aby tylko spłacić bieżące zadłużenie. Sprawdź zapisy umowy pod kątem SKD. Pod tym kątem wzorce umowne Aliora to porażka. Jak coś znajdziesz, składaj oświadczenie Bankowi, o skorzystaniu z sankcji. Sprawdź, czy w umowie nie masz np. zapisu, że Alior może sprzedać Twoją wierzytelność na rzecz tylko innego Banku ( Alior znowu zaczął masowo sprzedawać swoje wierzytelności ).

Generalnie z Aliorem jest mnóstwo możliwości. Jeżeli jednak, masz nikłe pojęcie w kwestii, skutecznej obrony przed roszczeniami, bez pomocy specjalistów nie dasz sobie rady.

 

Artur1_ut

Ja część tej raty która wynosi u mnie 1009 zł ( być może nieprecyzyjnie się wyraziłem w poprzedniej wypowiedzi ) im w zeszłym miesiącu wpłaciłem tylko poprostu brakło mi wtedy kasy i dlatego powstała ta zaległość na 310 zł ale w tym miesiącu jestem w stanie zapłacić im całą ratę plus tą zaległość tylko że pieniądze dostanę 22 marca a oni domagają się już teraz .

Boję się że mogą mi wypowiedzieć całą umowę i zażądać spłaty jednorazowo całości zadłużenia a tego niebył bym w stanie spłacić .

Chucky

Weź swoją umowę, i sprawdź pkt., który reguluje kwestię wypowiedzenia umowy przez Bank. Zapewne taka możliwość istnieje dopiero po dwóch niezapłaconych ratach. Inną kwestią, jest, że jeżeli chodzi o Alior, to w swojej umowie nie znajdziesz przepisu, który by Tobie jako kredytobiorcy dawał możliwość wypowiedzenia. Poniżej wklejam Ci fragment moje pisma procesowego

Zróżnicowanie uprawnień powoda ( Banku ) i pozwanego ( konsumenta ) podobnej sytuacji – niewłaściwego wykonania umowy – w sposób nieuzasadniony narusza równowagę stron umowy. Postanowienia zawarte

w §9 niniejszej Umowy należy więc uznać za niedozwolone w rozumieniu art. 385§1 k.c. Należy bowiem pamiętać, że jedną z najważniejszych zasad prawa cywilnego jest zasada równorzędności stron umowy,

a w umowach zawartych z konsumentami, konsumentowi jako słabszej stronie- przyznawana jest szczególna ochrona. Reasumując, w całej Umowie Kredytowej nr Nr. .................. nie znajduje się ani jeden zapis umowny umożliwiający pozwanemu wypowiedzenie umowy. Biorąc pod uwagę, że umowa została zawarta na okres 10- lat, również pod tym względem Umowa jest sprzeczna z art.75a pkt 2 Prawa Bankowego.

 

Artur1_ut

Boję się że mogą mi wypowiedzieć całą umowę i zażądać spłaty jednorazowo całości zadłużenia a tego niebył bym w stanie spłacić .

Te ich telegony zaczynają mnie już denerwować . Wydzwaniają codziennie . Ja im mówię że zapłacę zaległość 22 marca a oni cały czas swoje że bank się nie zgadza i żebym im wpłacił odrazu całość lub 150 zł . Jakbym miał to bym wpłacił . Będę miał 21 marca to zapłacę całość . Czy można jakoś to załatwić żeby poczekali do tego 22 marca .

Artur1_ut

Te ich telegony zaczynają mnie już denerwować . Wydzwaniają codziennie . Ja im mówię że zapłacę zaległość 22 marca a oni cały czas swoje że bank się nie zgadza i żebym im wpłacił odrazu całość lub 150 zł . Jakbym miał to bym wpłacił . Będę miał 21 marca to zapłacę całość . Czy można jakoś to załatwić żeby poczekali do tego 22 marca . A codo wypowiedzenia umowy to zapisane tam jest tak

Należność niespłacona w terminie wynikającym z Umowyvlub sołacona w niepełnej wysokości stanowibw całości lub w części niespłaconej zadłużenie przeterminowane poczynając od dnia następnego poterminie spłatyvwynikającym z Umowy . O powstaniu zadłużenia  przeterminowanego Bank informuje Kredytobiorcę a także pozostałe osoby będącecdłużnikami Banku z tytułu prawnegobzabezpieczenia spłaty kredytu w pierwszej kolejności poprzez wiadomości wysyłane drogą elektroniczną (sms mail bankowość internetowa )oraz poprzez kontakty telefoniczne z kredytobiorcą . Bank ponadto wysyła monity pisemne . Pierwszy monit jest wysłany nie wcześniej niż w 2 dniu wystąpienia zadłużenia przeterminowanego . W sytuacji gdy zadłużenie przeterminowane nie zostanie uregulowane może zostać kolejny monit nie wcześniej niż w 31 dniu występowania zadłużenia przeterminowanego . W przypadku dalszego braku spłaty nie wcześniej niż w 60 dniu wystąpienia zadłużenia przeterminowanego Bank może wystawić kolejny monit . W sytuacji nieuregulowania zadłużenia pomimo działań podjętych przez Bank Bank ma prawo wypowiedzieć umowę.

Jest jeszcze ustęp Rozwiązanie Umowy  i jest tam ustęp 2 który brzmi . Bank ma prawo wypowiedzieć umowę w przypadku zaistnienia jednej z poniższych przesłanek :

1.niedotrzymanie przez Kredytobiorcę warunków udzielania kredytu .

2.utraty przez kredytobiorcę zdolności kredytowej .

3 .ujawnienia przedłożenia przez kredytobiorcę fałszywych lub nierzetelnych dokumentów .

4 złożenia przez kredytobiorcę fałszywych oświadczeń .

W przypadku wypowiedzenia umowy kredytobiorca jest zobowiązany do spłaty całości zadłużenia wraz z należnymi odsetkami i prowizji najpóźniej do ostatniego dnia okresu wypowiedzenia liczonegi od dnia doręczenia wypowiedzenia."

 

Najbardziej martwi mnie tu podpunkt drugi .

Chucky

Najpierw Bank musiałby udowodnić, że taką zdolność utraciłeś. Akurat ten punkt, jest mało istotny. Nie spotkałem się jeszcze, żeby Alior wypowiedział komuś umowę na podstawie ,, utraty zdolności kredytowej ''

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Bank PKO BP wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

   Witam. Dostałem pozytywną opinie z Banku PKO BP, czekam jeszcze na bank Millenium - na razie brak jakiejkolwiek odpowiedzi . Kredyt biorę na 30 lat i przeglądając umowę  banku PKO BP, mało jest informacji dotyczącej wcześniejszej spłaty kredytu.   Niby jest USTAWA z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym... [*] Jednakże konsument i kredytodawca w umowie mogą zastrzec rekompensatę z tytułu wcześniejszej spłaty [*]   jednak na umówię mam napisane:  

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Problem z kredytem na zakup domu

   Witam,  Widziałam, że ktoś tu nie dawno pisał o podobnym problemie. A mianowicie, kupujemy z mężem dom  za 380 tys, wkład własny 200 tys, kredytu potrzebujemy 180. Zdolność wszystko jest na spor większa sumę. Problem w tym. Dom leży na działce. Kupujemy działke z domem, oraz działkę sąsiadującą. Działka z domem jest w jednej księdze wieczystej a działka obok ma osobną księgę. Na początku złożyliśmy papiery do PKO, decyzja była negatywna, powiedzieli ze musimy obie działki przepisać do jedne

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Spłata karty kredytowej

   Witam czy opłaca się spłacić całość karty kredytowej,limit 8 tyś, zadłużenie 3,299 zł  Ma możliwość spłacić całość, ale czy się to oplaca i czy w bik nie stracę punktacji 

   in Karty kredytowe

  • Problem z otrzymaniem kredytu

   Piszę do Was z prośbą o pomoc i ocenę na czym wlasciwie polega moj problem. Na poczatku krotko o mojej wiarygodnosci finansowej. Prowadze dzialnosc od około 7 moesiecy. Wczesniej przez 13 miesiecy umowa o prace (staz po skoncoznej medycynie). Obecnie przychod okolo 13-14k, dochod około 10k miesięcznie. Od 3 mkesiecy splacam leasing 1500 zl. Nie posiadam zadnych kredytow. Otoz ostatnio probowalam wziac kredyt gotowkowy. Odmowa. Santander uzasadnil tp zbyt ktorkim okresem prowadzenia dzialnosci. O

   in Kredyty gotówkowe

  • Problem z zadłużeniami.

   Witam.  Istnieje instytucja lub firma, która mogłaby w moim imieniu kontaktować sie i rozmawiać z wierzycielami, ewentualnie komornikiem? Posiadam spore zadłużenie w kilku miejscach. Kredyty bankowe, Profi credit.. W grudniu 2018 roku wyjechalismy cala rodzina za granice, aby łatwiej nam było wszystko splacic i tak tez robimy. Niestety przez swoja glupote pogubilam sie juz w ilosci, co gdzie i jak... Boje sie odbierac telefony, nie potrafię rozmawiac o tym wszystkim. Chcialabym w koncu

   in Dla zadłużonych

 • Similar Content

  • Chucky
   By Chucky
   Długo to trwało, ale w końcu sprawiedliwości stało się zadość. Powództwo banksterów z Aliora oddalone w całości - 35 tyś pln zostaje w kieszeni. Broniłem się sam, ale wydedukowałem się z pomocą m. in tego forum
  • Semazum
   By Semazum
   Witajcie, mam problem, zadzwonił do Mnie dzisiaj windykator który twierdził że próbował się ze mną skontaktować i że jak do jutra nie przeleje pieniędzy (850zl) to moja umowa zostanie wypowiedziana i będę musiał spłacić kilkadziesiąt tysięcy na raz a jak nie to komornik do mnie zawita, dodam że faktycznie nie solacilem kilku rat, ale chciałem jakoś się dogadać, Windykator twierdzi że on nic już nie poradzi i mam czas do jutra a jak nie to wypowiedzenie umowy. Powiedzcie co w takiej sytuacji zrobić? Chciałbym się jakoś dogadać ale w obecnej chwili przerasta mnie ta kwota, mam na utrzymaniu żonę i dzieci... Pozdrawiam i dziękuję za pomoc 
  • Dorti1985
   By Dorti1985
   Mam kredyt w Skok Jaworzno od listopada 2017 roku. Rata wynosi 430zl. Moje pytanie dotyczy polityki Alior Bank. W skoku zawsze miałam 2 raty zaległe, ale nikt nie straszył wypowiedzeniem ani niczym innym. 28 każdego miesiąca splacam ratę, więc przez 3 dni do 31 każdego miesiąca zalegam tylko jedna ratę. Potem wchodzi następna rata i tak jakoś to ciągne. A jak do tego podchodzi Alior? Nie wypowie mi umowy? Macie jakieś doświadczenia?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.