Jump to content
borsuk2

Zakup mieszkania z hipoteką i jej wykreślenie z KW - dokumenty

Recommended Posts

borsuk2

Cześć wszystkim,

 

Mam nadzieję, że to właściwy dział, jeśli nie, to przepraszam i proszę moderatorów o przeniesienie we właściwe miejsce.

 

Jesteśmy z żoną w trakcie zakupu mieszkania obciążonego hipoteką. Akt notarialny jest już sporządzony i tak naprawdę czekamy na dwie rzeczy - klucze oraz dokument umożliwiający wykreślenie hipoteki z KW.

 

Czy ktoś ma może doświadczenie, jakie dane powinien taki dokument zawierać, uwzględniając, że KW prowadzi sąd Katowice-Wschód? (podobno różne sądy mają różne oczekiwania w zakresie dostarczanych dokumentów). Czy zawsze jest to jeden dokument, czy może więcej dokumentów i zależy to od banku?

 

Jednym takim dokumentem już dysponujemy, ale jest on podpisany przez pracowników banków, którzy nie są uprawnieni do reprezentowania spółki (mBank Hipoteczny) wg. KRS.

 

1. Jeśli dobrze rozumiem, to w takiej sytuacji powinniśmy też mieć pełnomocnictwa podpisane przez osoby widniejące w KRS?

2. Czy nie będzie problemów, jeśli w dokumencie jest stara nazwa ulicy, przy której jest siedziba (sprzed ustawy dekomunizacyjnej), podczas gdy w KRS jest nowa?

3. Jak wygląda procedura składania wniosku o wykreślenie hipoteki z KW? Czy pani/pan w okienku zweryfikuje dokumenty i od razu powie, jeśli coś będzie nie tak? Czy może być tak, że nikt nie zwróci uwagi na poprawność dokumentów, a potem po miesiącu albo dwóch decyzja sądu będzie odmowna?

 

Dziękuję za wszelkie informacje!

Linki
PlanFinance.pl

Dokument umożliwiający wykreślenie hipoteki czy zaświadczenie o kredycie? To dwa różne dokumenty.

 

1. Nie jest potrzebne.

2. Są inne dane identyfikacyjne np. KRS, REGON.

3. Pani zweryfikuje tylko kompletność i zgodność wniosku i kopii. Decyzję będzie podejmował sędzie lub referendarz. Wniosek jest raczej prosty więc trudno popełnić błędy. Nawet jeśli sądy zazwyczaj proszą o uzupełnienie/poprawę w ciągu 7 dni od daty otrzymania pisma.

 

https://blogkredytowy.pl/2011/09/jak-kupic-nieruchomosc-z-kredytem/

 

Jakiś czas temu napisałem wpis na ten temat.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt na zakup działki i budowę domu - wpis w BR

   Dzień dobry, Szanowni Państwo, temat ten powraca do mnie, jak boomerang.   Sprawa wygląda tak: Jestem w pisany do Bankowego Rejestru przez IDEA BANK (kredyt obrotowy w rachunku firmowym). W lutym tego roku zobowiązanie zostało spłacone. BIK mam wyczyszczony, KRD czysty. Są to sprawy z przeszłości - prowadziłem działalność gospodarczą w czasie studiów i przez kilka niefortunnych decyzji oraz zbiegów okoliczności zostałem z długami ok. 150 tys. zł - powoli wszystko reguluję.  

   in Kredyty mieszkaniowe

  • "Kredyt hipoteczny 200 000 zł na zakup domu z działką ok.60 km od Warszawy

   Witam Proszę o analizę i wskazanie najdogodniejszego kredytu w celu zakupu domu z działką w okolicach W-wy, za kwotę 200 tys. oraz 60 tys. na wykończenie domu(stan surowy zamknięty góra, dół stan deweloperski).Szczegóły poniżej, dziękuję i pozdrawiam.     1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 240 miesięcy 3.Wysokość kredytu - 260 000 PLN 4.Wkład własny - 15 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 200 000 PLN 6.Rynek pierwotny / ryn

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt Hipoteczny 300tys na zakup mieszkania

   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 300miesięcy 3.Wysokość kredytu - 270 000 PLN 4.Wkład własny - 30 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 300 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie/własność 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 60mkw 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - Dolny Śląsk/Świdnica 10.Obecny stan zaawansowania inwestycji - 100% 1

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt na zakup działki po zakupie mieszkania

   Interesuje mnie zakup działki budowlanej na wsi pod miastem.  Sprawę utrudnia fakt zaciągniętego niedawno kredytu mieszkaniowego, ale mieszkanie to po remoncie idzie pod wynajem.    1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 10 3.Wysokość kredytu - 38 tys  4.Wkład własny - 4 tyś 5.Wartość nieruchomości - 42 tys 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - pie

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w Poznaniu - do 300.000 zł, współfinansowany

   Dzień dobry,   szukam kogoś kto pomoże mi wyliczyć moją zdolność kredytową, a następnie przedstawi ofertę na zakup mieszkania w Poznaniu do kwoty 300.000 zł Aktualnie pracuję na UoP, ale zarabiam z pewnością zbyt mało (konkretne dane poniżej) bym sama posiadała zdolność kredytową, więc w danych poniżej podaję dwójkę moich rodziców, którzy mieliby zostać współkredytobiorcami.   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 20 - 30 lat 3.Wysokoś

   in Kredyty mieszkaniowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.