Jump to content
Marcinx

Aktualizacja raportu BIK

Recommended Posts

Marcinx

Witam,

 

spłaciłem przed czasem całą pożyczkę zaplo, poprosiłem o wysłanie aktualizacji do BIKu dnia 28.06.2018, dostałem odpowiedź:

 

7 dni od dnia wycofania zgody, a dane w powyższym rejestrze aktualizowane są w terminie nie dłuższym niż 7 dni od dnia otrzymania przez Biuro Informacji Kredytowej S.A.

 

Teraz nasuwa mi się pytaniem zaplo ma na myśli 7 dni roboczych czy 7 dni tygodnia?

 

Kolejno czy zdarzyła się sytuacja, że pomimo 14dni spłacone zobowiązanie dalej wisi w rapocie BIK to można kogoś pociągnąć do konsekwencji i coś ugrać na tym osobiście?

Czy tylko jakaś instytucja finansowa nakłada grzywnę na podmiot bank/bik?

Linki
Ekspert_Kredytowy

Zależy co chcesz uzyskać.

 

Czy pożyczka została spłacona - a widnieje jako otwarta? Czy po prostu widnieje? Masz raport? Mogę go zobaczyć?

 

Bank ma 7 dni kalendarzowych na przekazanie info do BIK, BIK ma kolejnych 7 dni na zaktualizowanie danych u siebie w systemie.

Marcinx

Pożyczka została spłacona.

 

W piątek mija 14 dni kalendarzowych od zamkniecia pożyczki w zaplo i wysłaniu maila z przeniesieniem do czesci statystycznej, powiedzmy jeżeli jeszcze w wtorek(16 dzien) po wygenerowaniu raportu pożyczka będzie widniała jako niespłacona(bez opóźnień) to czy mogę jakoś sądzić się z BIK/zaplo za nie wywiązanie się sie w terminie 7 dni?

 

Jest szansa na jakieś odszkodowania w tym przypadku czy składa się skargę do jakieś instytucji i to oni nakładają grzywnę na Zaplo/BIK?

maxdax

Ja mam to samo z extraportfel pożyczka spłacona, 3.07 i dalej wisi jako nie zamknięta. Zamknąłem debet w tym samym czasie w PKO i info było w BIKu za 3 dni. To samo tyczy mbank zamknięte 2 kredyty i info w BIKu na 2dzień. Dostaje Alerty z BIKu o wpłynięciu informacji. Dziś mamy 10dzień kalendarzowy i cisza.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.