Jump to content
Muminka123

Wezwanie do zapłaty BZ WBK.

Recommended Posts

Muminka123

Witam. Wzięłam kredyt w banku bzwbk i nie płaciłam go regularnie. Bank wypowiedział mi umowę. Próbowałam dojść z nimi do porozumienia ale niestety nie udało się. Sprawę przejął lindorff. Próbowałam negocjować ale lindorff był nie ugiety. Sprawa trafiła do e-sadu. Muszę napisać sprzeciw bo muszę grać na czas. Mam przygotowane 4000 do wpłaty i dalej zamierzam negocjować z bankiem. Tylko żeby grać na czas muszę napisać sprzeciw. Jest jeden podstawowy problem - nie mam pojęcia jakie zarzuty napisać. Błagam pomóżcie.

Linki
lukaszb
Witam. Wzięłam kredyt w banku bzwbk i nie płaciłam go regularnie. Bank wypowiedział mi umowę. Próbowałam dojść z nimi do porozumienia ale niestety nie udało się. Sprawę przejął lindorff. Próbowałam negocjować ale lindorff był nie ugiety. Sprawa trafiła do e-sadu. Muszę napisać sprzeciw bo muszę grać na czas. Mam przygotowane 4000 do wpłaty i dalej zamierzam negocjować z bankiem. Tylko żeby grać na czas muszę napisać sprzeciw. Jest jeden podstawowy problem - nie mam pojęcia jakie zarzuty napisać. Błagam pomóżcie.

Tu masz wzór sprzeciwu -> https://www.forum-kredytowe.pl/f145/wzor-sprzeciwu-do-e-sadu-108591.html

 

Ile masz łącznie do spłaty? Lindorff jest wierzycielem, czy dalej Bank?

Muminka123

Dziękuję bardzo. Zapoznałam się z tym linkiem już wcześniej tylko nie do końca wiedziałam cz mogę podnieść legitymację czynną procesową powoda.

 

Powód - bzwbk. Pozew wnosi lindorff.

 

Byłam dzisiaj w banku. Złożyłam pismo o możliwość spłacenia tego w ratach. Pani z banku dzwoniła przy mnie na infolinię banku i tam jej powiedzieli że najpierw muszę spłacić odsetki 2300 potem do lindorffa koszty wniesienia pozwu a dopiero po tych wplatach podpiszą ze mną ugodę na spłatę kapitału - pod warunkiem że bank się zgodzi. Na pozwie jest kwota 19 000. Dzisiaj wpłaciłam 2 000. Prosiłam Panią żeby w tytule wpisała,, spłata kapitału,,. Pani tak wpisała, stwierdziła jednak że bank to chyba przeniesie na konto do wplacania odsetek (bo mi takie otwarli).

lukaszb
Dziękuję bardzo. Zapoznałam się z tym linkiem już wcześniej tylko nie do końca wiedziałam cz mogę podnieść legitymację czynną procesową powoda.

 

Jak się zapoznałaś z linkiem to wiesz, że sprzeciw wnosisz bardzo ogólny, a ew swoje stanowisko procesowe rozszerzysz dalej po przekazaniu sprawy i uzupełnieniu przez powoda braków.

Muminka123

Czy jest tu ktoś kto był w podobnej sytuacji. Ktoś komu udało się dogadać z bankiem. Lub z lindorfem.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Nakaz zapłaty z sądu rejonowego w sprawie Eques Debitum.

   Witam,   17.05. 2019 otrzymałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z Sądu Rejonowego na kwotę 1.604,89. Pozew wniesiony przez EQUES DEBITUM 2 (cesja z Pożyczkomat). Chciałbym wnieść sprzeciw. Co mógłbym w nim zawrzeć?

   in Dla zadłużonych

  • Przedawnienie nakazu zapłaty.

   Witam. Prowadziłam działalność gospodarcza. W 2012 roku wzięłam telefon na abonament, którego nie spłaciłam. W 2013 roku został wydane wyrok w sądzie w Lublinie, a w 2014 roku nakaz zapłaty. Wczoraj dzwoniła do mnie firma windykacyjna. Czy po nowelizacji ustawy z art. 125 przedawnienie następnie po 3 latach czy po 6 latach? Z gory dziekuje za wszelkie pomocne informacje. 

   in Komornik, windykacja

  • Skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty do SR.

   Na wstępie zaznaczę, że chodzi o pożyczkę prywatną, a jedyne co chcę zyskać, to czas na uzbieranie środków do spłaty.   1. Nakaz otrzymałem na formularzu. Odebrałem, powinienem wnieść sprzeciw do 23.07   2. Wnioskowana kwota do zapłaty - 7000PLN (jest częścią całego długu - 18000PLN).   3. Dług uznałem w całości wystosowując do pełnomocnika powoda pismo ugodowe, które pozostało bez odpowiedzi.   4. Z którymi dowodami się nie zgadzam ? - pełnomocnik st

   in Dla zadłużonych

  • Nakaz zapłaty z sądu rejonowego w sprawie Ultimo.

   Witam, dostałem nakaz sadowy z sądu rejonowego (tryb upominawczy). Pierwotna umowa (5.04.2018) z Hapi Pożyczki: Kwota: 5000 zł Do oddania: 8321,67 zł Spłacone 2 raty: a) 555,13 zł b) 554, 78 zł   wypowiedzenie umowy: 23.08.2018 cesja: 28.09.2018   następnie cesja Ultimo Portfolio Investment i na nakazie zapłaty: 7178, 73 zł + ust. odsetki + 1279,50 zł koszty procesu   Ktoś mógłby pomóc w pisaniu sprzeciwu? W papierach jes

   in Dla zadłużonych

  • Nakaz zapłaty w sprawie Ultimo / Aasa.

   Dzien dobry, dostałem jak w temacie dokumenty z sądu. Prosiłbym o kontakt do Pana Łukasza, bądź kogoś innego. Chciałbym się poradzić, wysłać skany dokumentów. Proszę o kontakt

   in Komornik, windykacja

 • Similar Content

  • zielonawtym
   By zielonawtym
   Witam wszystkim, posiadam zadłużenia w kilku chwilowkach, na początku coś spłacałam, później brakło srodokow na spłatę , nie ruszałam niczego, chce się za to wziasc i pospłacać w końcu . Ale chciałabym zacząć od Chwilowkomatu , od Lutego nie spłacam nic, właśnie został złożony 13 Lipca pozew przez Duo Finance, w sprawie Chwilowkomatu w Epu, podpowiedzcie mi co dalej robić ? pierwszy raz jestem w tej sytuacji, i boje się najgorszego 
  • pawel25
   By pawel25
   Na wstępie zaznaczę, że chodzi o pożyczkę prywatną, a jedyne co chcę zyskać, to czas na uzbieranie środków do spłaty.
    
   1. Nakaz otrzymałem na formularzu. Odebrałem, powinienem wnieść sprzeciw do 23.07
    
   2. Wnioskowana kwota do zapłaty - 7000PLN (jest częścią całego długu - 18000PLN).
    
   3. Dług uznałem w całości wystosowując do pełnomocnika powoda pismo ugodowe, które pozostało bez odpowiedzi.
    
   4. Z którymi dowodami się nie zgadzam ?
   - pełnomocnik stwierdza, że nastąpiło wiele prób polubownego rozwiązania sprawy ze strony powoda. (nieprawda, jedyną próbą była moja propozycja ugody)
    
   - w informacji o mediacji jest wpis w którym pełnomocnik stwierdza, że po rozmowie telefonicznej i uznaniu długu pozwany nie dokonał deklarowanej wpłaty (nieprawda, żadnego telefonu, a tym bardziej rozmowy, nie było)
    
   5. Jeszcze przed otrzymaniem nakazu dokonałem dwóch wpłat po 500PLN, wg wysłanego przeze mnie harmonogramu spłat.
    
   Co chciałbym wiedzieć ?
   - Czy sprzeciw zgłaszam na formularzu w dwóch egzemplarzach ?
   - Jak duże koszta dojdą mi po ewentualnym przyjęciu sprzeciwu ?
   - Czy jest w ogóle sens się bronić, wobec uznania przeze mnie długu ?
   - Czy nie zakreślając kilku rubryk na formularzu sąd wezwie mnie do uzupełnienia braków ?
    
   - Jakie zarzuty podnieść, aby były skuteczne ?
   - Kiedy mogę spodziewać się komorasa, gdy sprzeciw nie będzie skuteczny ?
    
   Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. 😉
    
  • zyrafa58
   By zyrafa58
   Witam, otrzymalem elektronicznie w EPU takie postanowienie. W kwietniu zostalem pozwany, napisalem dobrze sprzeciw. Jakies 2 tygodnie po napisanu sprzeciwu (poczatkiem maja) spłaciłem całą należność powodowi wraz z kosztami procesu itp (wszystko, otrzymalem dodatkowe pieniadze to nie chcialem zwlekac z rozprawa, powód potwierdzil zakonczenie sprawy). Dzis odebralem takie pismo ze sprawa poszla do rejonu..Mieszkam za granicą, moja rodzina nie wie o zadłużeniach a sprawa trafila do SR gdzie mieszkaja moi rodzice- nie chce aby jakiekolwiek pismo tam trafilo z sądu. Moge jakos wstrzymac ten proces? 

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.