Jump to content
RoxiIS

Wykreślenie z BIK, brak odpowiedzi z PKO BP.

Recommended Posts

RoxiIS

Witam.

 

W zeszłym roku kilkakrotnie prosiłam PKO BP o wykreślenie z BIK historii kredytu spłaconego z dużym opóźnieniem (status kredytu OD), jednak za każdym razem odpowiedź była odmowna.

Od stycznia do maja br próbowała swoich sił kancelaria finansowa jednak bez sukcesu. 27 czerwca 2018 roku wysłałam ponownie pismo o wykreślenie z BIK oraz BR, PKO BP odebrało pismo 29 czerwca, ja natomiast wysłałam kolejne 30 czerwca, następne 3 lipca, jeszcze następne 6 lipca i tak przez cały lipiec co 3 dni wysyłałam różne pisma do PKO Bp z tą samą prośbą, ostatnie 31 lipca. Biorąc pod uwagę fakt, że bank ma 30 dni na odpowiedź, więc najpóźniej 29 lipca powinien wysłać do mnie informację z odpowiedzią na pierwsze pismo, jednak do dnia dzisiejszego nic do mnie nie dotarło.

Czy bank miało prawo "olać mnie" ? :)

Linki
RoxiIS

Zapytam inaczej - czy jesli każde pismo dotyczyło tego samego to bank musi na każde z osobna odpisywać czy może odpisać 30go dnia na ostatnie pismo I to sprawę zamyka?

kpkf

Bank, pewnie uznał korespondencję jako spam i myślę, że na drodze prawnej obroniłby się spokojnie przed brakiem odpowiedzi, ponieważ została ona już udzielona i jest wiążąca. Co do całej sprawy to wpis w PKO BP jest nie do wykreślenia.

Grejcik

Bank nie mógł "potraktować Twojego wniosku jako spam", jeśli nie odpowie na pierwsze pismo w ciągu 30 dni z automatu Twoja reklamacja będzie uznana....no może nie tak z automatu, ale będziesz mogła to wywalczyć :)

 

Może być tak, że w odpowiedzi dostaniesz coś takiego "Uprzejmię zawiadamiamy, iż w odpowiedzi na pisma z dnia tego, tego i tego podjeliśmy decyzję....". Muszą odpowiedzieć na każdą reklamację, w ustawie nie ma limitu.

 

Powodzenia.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Słaby Bik - bez zgody współmałżonka

   Witam. Niestety wpadłem w mała pętle.  Chciałbym skorzystać z konsolidacji.  Na kwotę około 80 tys.  Chętnie podeślę raport z BIK pobrany wczoraj.  Ewentualnie jutro uzupełnię cały schemat około 20 pozycji  Zależy mi chociaż na konsolidacji części zobowiązań bez zgody współmałżonka.  Ostatnie wynagrodzenia około 3500 (przez wszystkie 3 miesiące) jest jakakolwiek szansa na konsolidacje z BIK 40/100?  Ostatnio trochę zapytań było   

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • Drastyczny spadek punktacji BIK

   Bik 3 mce temu 62 pkt. Wstępna decyzja pozytywna, niestety bank nie wyrobił się z decyzja ostateczna i trzeba aktualizować. Spełnione warunki banku- spłacone 3 kredyty przed czasem, jedynie znalazło się opóźnienie na 8 zł kilka dni. Dziś pobieram raport zadowolona, bo pewnie punkty skoczyły, a tam... 52 punkty. Serio, nie wiem co tym myślec i co teraz zrobi bank analizując zdolność. Zamknięcie zobowiązań spłacanych terminowo, doszły 3 zapytania ( w tym dwa w odstępie tygodnia z tego samego banku

   in BIK i BIG

  • Spłacone kredyty, a scooring BIK

   Witam,   W tym tygodniu spłaciłem 2 pożyczki i pobierając raport BIK widzę, że scooring się nie zmienił. Czy ktoś wie w jakim czasie scooring może wzrosnąć ?   Staram się o kredyt konsolidacyjny, na te chwilę mam 4 kredyty na 63 tyś.   Mój scooring to tylko 42pkt. Rzadkie opoznienia do kilkunastu dni. Sporo zapytań: Kwiecień 9 Maja 5 Czerwiec 2   Brak kart kredytowych .   Pozdrawiam.

   in BIK i BIG

  • wniosek do chwilówki o wykreślenie z BIK

   Witam  w raporcie  Bik  widnieje  informacja  o splaconych z opoxnieniem  chwilowkach  w vivus  netcredit  .Chwilowki są splacone  2017  i 2018  roku  pisac  do nich  dzwonic czy  wyslać  @ z prośbą o zaprzestanie przetwarzania w Bik .Bardzo proszę o odp 

   in BIK i BIG

  • Wpis bik lendon

   Szanowny Kliencie, W odpowiedzi na Pana wiadomość informujemy, że Pana dyspozycja nie zostanie zrealizowana. Podstawą prawna: Spłata nastąpiła 30 dni od daty wystawienia wezwania do zapłaty- zgodnie z  art. 105a ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. 1997 nr 140, poz. 939 z późn.zm.) wierzyciel - spółka Innovatio Risk Solutions - może przetwarzać dane po wygaśnięciu zobowiązania wynikającego z wyżej wymienionej umowy w celu oceny zdolności kredytowej i analizy ryzyka

   in BIK i BIG

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.