Jump to content
Ryba1123

Kredyt Hipoteczny na zakup i remont domu poniemieckiego

Recommended Posts

Ryba1123

Witam. Planuję zakup domu poniemieckiego. Dom jest stary ale w stanie dobrym jednak cały do remontu. Znajduje się on na działce o łącznej powierzchni 25ar. Z tym że ta cała nieruchomość składa się z kilku działek działka z domem budowlana ma ok15ar reszta jest podzielona na 3 mniejsze działki, które w księdze wieczystej są rolne ale w planie przestrzennego zagospodarowania z przeznaczeniem do zabudowy. Powierzchnia domu i tu jest problem bo mierząc całą bryłę domu ma ona 110m2 na zewnątrz tylko że w bryle domu zawarte jest pomieszczenie gospodarcze którego bank nie zaliczy jako metry użytkowe. Więc część mieszkalna łącznie z dwoma pokojami na górze wynosi ok90m2 metrów użytkowych. Muszę kupić całość ze względu na ukształtowania terenu. Cena zakupu całości to 160000zł i potrzebuję dobrać kredytu na wykonanie remontu kapitalnego całego domu. Myślałem żeby na remont starać się o jakieś 140000zł. posiadam 10% wkładu własnego więc kwota kredytu będzie jakieś 270000zł. Czy dam radę uzyskać taki kredyt, jakie banki polecacie i jakich warunków mogę się spodziewać. Czy można składać kilka wniosków do kilku banków. Dodam że średnia z trzech miesięcy na moim zaświadczeniu to ok 6000zł netto a z 12 miesięcy 5500zł około mam 2 dzięci żona nie pracuje. Jakie mam szanse?

 

- - - Uaktualniono - - -

 

zapomniałem dodać ze mam 35lat no i kredyt to raczej na 30 lat

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Posiadam konto w PKO BP wpływy przychodzą na konto, w razie zmiany banku przenoszę konto, historia kredytowa bogata, bik ok. Jedyny kredyt jaki posiadam to tel na raty gdzie zostało ok 10 rat po 40zł. Dochody z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony od 2005 roku w tym samym zakładzie.

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Proszę o pomoc w wyborze banku i o dobre rady.

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Miałem 2 kredyty hipoteczne na zakup mieszkania w banku pko bp wszystkie spłacone przed upływem 5 lat o rzeczach na raty i kredytach gotówkowych nie wspomnę historia bogata i wszystko spłacane jak trzeba albo przed czasem.

Linki
Mr Tomek

temat może być dosyć trudny

 

opisz dokładnie w jakim stanie jest nieruchomość

jakie ma instalacje?

co na dachu?

co zamierzasz zrobić w remoncie?

jak stary to dom?

 

zastosuj schemat

PORADNIK

http://www.forum-kredytowe.pl/f125/poradnik-dla-kredytobiorcy-przeczytaj-koniecznie-85500.html

 

Znajdziesz tam SCHEMAT który należy uzupełnić aby uzyskać odpowiedź na swoje pytanie

Ryba1123

1.Waluta kredytu PLN

2.Pożądana długość okresu kredytowania 360 miesięcy

3.Wysokość kredytu 270000zł

4.Wkład własny 30000zł

5.Wartość nieruchomości 160000zł

6.Rynek wtórny

7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności Dom poniemiecki nie wiem z jakiego okresu ale bardzo zdrowy

8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości 90m2

9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) dolnośląskie 3km od Polkowic

10.Obecny stan zaawansowania inwestycji do remontu kapitalnego

11.Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym 4

12.Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców 35lat

13.Aktualne obciążenia kredytowe (limity, karty kredytowe,chwilówki, wysokość rat) 40zł

14.Historia w BIK bogata i bez negatywów

15.Umowa o pracę: Średni dochód netto na rodzinę z 3 miesięcy -6000

16.Umowa o pracę: Średni dochód netto na rodzinę z 6 miesięcy -6000

19.Działalność gospodarcza NIE

20.Okres trwania obecnego dochodu w tył OD 2005 roku

21.Okres trwania obecnego dochodu w przód NIEOKREŚLONY

22.Wykonywany zawód Monter mechanik

23.Bank w którym posiadane jest konto - PKO BP

24.Wpływ z wynagrodzenia na konto - tak

Nieruchomość posiada instalację miedzianą chociaż starą była tam siła. Centralne ogrzewanie gazowe rury miedziane półroczny piec gazowy dwu funkcyjny. Jakieś 15 lat temu wymienione było poszycie dachu na to falowane tworzywo sztuczne nie pamiętam jak to się fachowo nazywa. W każdym razie jest zdrowe na tą chwilę ale i tak jest do wymiany.

To co ja będę robił (dodam że włąsnoręcznie więc wszystkie środki na remont pójdą praktycznie na materiały)to:

- wymian poszycia dachu na blachodachówkę

- modernizacja instalacji elektrycznej całej od a do z mam uprawnienia elektryczne i wszystko będę przerabiał sam

- instalacja wodno-kanalizacyjna

- modernizacja centralnego ogrzewania

- wymiana wszystkich okien i drzwi wew. i zew.

- wszystkie ściany i sufity w regipsach

- wentylację

- podłogi panele i płytki

- cała nowa łazienka

- cała nowa kuchnia

- elewacja (ocieplenie, tynk, malowanie)

- brakującą część ogrodzenia bo po bokach działki jest ogrodzenie a z tyłu i od strony wjazdu nie ma więc to też będę robił

Krótko mówiąc cały nowy dom. Więc myślę że to podniesie mocno wartość domu i bank chyba powinien wziąć to pod uwagę.

Mogę postarać się o 20% wkładu własnego ale to przysporzy mi trochę problemów.

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Dodam że patrząc na ceny działek w tej okolicy to chodzą po 70000zł za 10ar to czyli ja kupuję to za dobre pieniądze bo sama ta działka to 175000zł a ja jeszcze do tego mam dom.

 

- - - Uaktualniono - - -

 

a i zapomniałem napisać ę działka ma 25ar tylko że złożone z czterech działek tak jak napisałem na początku postu

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Działka z domem jakieś 15ar jest budowlana a 10 ar złożone jest z trzech małych działek rolnych z przeznaczeniem po zabudowę w planie przestrzennego zagospodarowania i muszę kupić wszystkie bo nie ma innej możliwości.

WMichal

Cześć,

dwa razy zamykałem taki temat starych domów (ostatnio w 2017 roku) i jest to jak najbardziej do zrobienia. Niemniej jednak kwota za jaką chcesz to zrobić może być nieco za niska (realnie i wg bankowych wskaźników). Może się zdarzyć (chociaż zależy jak zły stan jest tego domu), że bank będzie chciał policzyć taki generalny remont jak budowę domu, a w tym przypadku często koszt budowy metra oscyluje w granicach 2 000 PLN/m kw. Także finalna kwota musiałaby opiewać na ok 180 000 PLN. Z praktycznego punktu widzenia przy takich nieruchomościach dobrze jest wziąć wyższą kwotę kredytu i po remoncie ewentualnie nadpłacić kredyt.

 

Co do 4 działek pod nieruchomością to akurat to nie powinno być problemów, tak samo jak powierzchnia tych działek.

Ryba1123

Cześć. Dom ogólnie nie jest w złym stanie jest po prostu stary i nieodnawiany bo mieszkała tak starsza Pani która nie miała nato pewnie siły ani pieniędzy. Wszystko w środku jest po prostu stare okna drzwi ściany podłogi. Jeżeli chodzi o remont to ja wszystko robię sam więc te pieniądze będą tylko na materiały. i 140000zł spokojnie mi na to wystarczy. Tylko żeby dostać taki kredyt. A na wyższą kwotę kredytu nie wiem czy pozwoli mi wycena rzeczoznawcy. Jak myślisz?

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Dom się nie wali nie ma wilgoci mury zdrowe itp tylko odnowić jest tylko zapuszczona działka którą trzeba skosić i jest ładnie drzewa owocowe itd.

WMichal

Myślę, że Millennium będzie tutaj odpowiednie. Oni zdroworozsądkowo podchodzą do takich rzeczy. Niby nieznacznie tańszą opcją byłoby finansowanie w mBanku, ale ich dział analizy zabezpieczeń pewnie by się rozbił o tę nieruchomość (chociaż ręki uciąć sobie za takie stwierdzenie nie dam:P). Za Millennium przemawia fakt, że ćwiczyłem u nich generalny remont domu drewnianego ponad 100-letniego. Przeszło bez większych komplikacji i nadmiernej dokumentacji - chociaż było to już jakiś czas temu.

 

Nazwa banku: MIllennium

Całkowita kwota kredytu: 270 000 PLN

Liczba rat do spłaty: 360/30 lat

Oprocentowanie zmienne: 4% - składające się ze stopy procentowej WIBOR 3M 1,70% i marży 2,3%. Kredyt oprocentowany zmienną stopą procentową jest obarczony ryzykiem wzrostu oprocentowania. W konsekwencji tego może wzrosnąć rata oraz całkowity koszt kredytu.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: RRSO - 4,45%

Rata: 1 291 PLN

Wcześniejsza spłata: 0%

Całkowita kwota do zapłaty: 483 405 PLN

w tym:

Prowizja: 0%

Odsetki: 193 426 PLN

Kapitał: 270 000 PLN

Wycena nieruchomości: operat własny 800 PLN,

Ubezpieczenie na życie: 11 660 PLN składka 0,02% od salda kredytu, składka nr.1 54 PLN/mc składka malejąca wraz ze spłatą kapitału

Ubezpieczenie nieruchomości:7 200 PLN Koszt 0,08%/rok od wartości nieruchomości 240 PLN/rok. Bank oferuje droższe ubezpieczenie w porównaniu do ofert rynkowych. Przyjęto szacowany koszt do wykupu na rynku.

Ubezpieczenie niskiego wkładu: brak kosztu

Ubezpieczenie pomostowe – opłata 0,0833% od wartości kredytu do czasu wpisu w hipotece. Brak możliwości oceny kosztu na tym etapie

Produkty dodatkowe – Brak możliwości oceny kosztu na tym etapie

Wymóg posiadania konto i wpływu z wynagrodzenia w wysokości 80% dochodu uznane w liczeniu zdolności. Do tego karta bankomatowa i obrót 500 PLN/mc

 

Kredyt hipoteczny będzie wymagał zabezpieczenia na hipotece nieruchomości. Koszt wpisu (200 PLN), wykreślenia wpisu (100 PLN) i podatku PCC3 (19 PLN) wynosi 319 PLN

 

Wszystkie wyliczenia mają charakter orientacyjny. Nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Ryba1123

Czyli bank Millennium honoruje własnego rzeczoznawce a czy zdarza się żeby podważyli opinię rzeczoznawcy zewnętrznego? A co myślisz o banku ING? A czy zaszkodzi i czy w ogóle można złożyć wnioski do kilku banków jednocześnie? Możesz mi powiedzieć czy według Ciebie dom o powierzchni użytkowej 90m2 (cały jest dużo większy bo jescze pół strychu i zawarte na dole pomieszczenie gospodarcze) na 25 ar działce wycenią mi na tyle żebym mógł dostać ten kredyt? i czy jeżeli ta działka jest na mapie podzielona na kilka to czy będę musiał zlecać wycenę każdej działki osobno czy rzeczoznawca wyceni to wszystko w jednym operacie? Przepraszam że zadaję tyle pytań. Za około tydzień będę podpisywał z tym właścicielem umowę przedwstępną i będę musiał ruszyć po kredyt i kompletnie nie wiem co robić żeby to się udało.

 

- - - Uaktualniono - - -

 

A i jeszcze jedno co jeżeli w którymś miesiącu nie spełniłbym wymogu wpływu na konto w wysokości 80% liczone ze zdolności? Podwyższona rata w tym miesiącu co był nie spełniony warunek czy już na cały okres kredytowania?

lzalewski

Bank ma prawo zakwestionować opinię rzeczoznawcy. Swego czasu w Millennium praktycznie standardem była korekta operatu o kilka procent. Ostatnio nie zdarzało mi się to jednak w tym banku zbyt często.

W sprawie wyceny musisz rozmawiać z rzeczoznawcą. My nie jesteśmy w stanie podać wartości nieruchomości. Zależy ona nie tylko od powierzchni, ale również m.in. od lokalizacji, standardu.

 

Millennium weryfikuje spełnianie warunków promocji co kwartał. Jeśli w którymś miesiącu danego kwartału nie będzie wpływu na wymaganym poziomie, to bank podniesie na najbliższy kwartał marżę o 0,5p.p. Jeśli w kolejnym warunki promocji będą spełniane, to bank marżę obniży.

Ryba1123

A jak jest ze złożeniem wniosku w kilku bankach jednocześnie?

 

- - - Uaktualniono - - -

 

A czy ten minimalny wpływ to musi byc wpływ z wynagrodzenia czy liczą się łączne wpływy jakie wpływająna konto?

lzalewski

3 wnioski to tak na dobrą sprawę standard.

Zgodnie z zapisem w umowie Millennium jest to wpływ wynagrodzenia lub dochodu (w przypadku działalności).

Ryba1123

Ok a więc jakie jeszcze 2 banki oprócz millennium moglibyście zaproponować?

Ryba1123

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie banku millennium. czy biorąc kredyt na do i remont jest jeszcze jakaś możliwość żeby dostać u nich jeszcze 10000zł na cel własny?

Mr Tomek

jest ale akurat w mille marża przy takim rozwiązaniu jest średnioważona i krótko mówiąc będzie wyższa

lepiej wziąć więcej na remont

Ryba1123

Też tak myslałem ale dzisiaj byłem millennium sie zorientowac i powiedziano mi ze pieniadze ktore od nich dostane na remont beda kontrolowac i faktory za material i robocizne musza sie zgadzac z kwota wzieta na remont a jezeli zrobie cos taniej to roznice obetna w ostatniej transzy. Powiedziano mi terz ze jezeli wycena nieruchomosci bedzie wyzsza to ta roznica pomniejszy mi wklad wlasny. Czy to znaczy ze jezeli przy kredycie 300tys rzeczoznawca wyceni na 330tys to nie bede musial miec wkladu?

PlanFinance.pl

Musisz wpłacić wkład w wysokości 10% wartości transakcyjnej. Wyższa wycena co najwyżej obniży marżę, jeśli LTV wyjdzie poniżej 80%.

 

Nie musisz mieć faktur. W zależności od kwoty i stopnia wykończenia rozliczenie w Mille będzie trzeba zrobić foto lub inspekcja na zlecenie banku.

Ryba1123

A inspekcja zlecona przez bank polega na skontrolowaniu wykonania prac czy kontroli wydatków poniesionych na wykonanie tych prac?

Mr Tomek

na wykonaniu prac

Tylko w ekstremalnych przypadkach gdy nie widać postępu prac bank może chcieć zobaczyć faktury (opłacone)

Ryba1123

Proszę o informację jakie dokumenty muszę mieć od właścicieli przy składaniu wniosku o kredyt?

Ryba1123

A i jeszcze kolejna wazna rzecz jak jes t w millennium z nadpłatą kredytu i wcześniejszą spłatą?

PlanFinance.pl
Proszę o informację jakie dokumenty muszę mieć od właścicieli przy składaniu wniosku o kredyt?

 

To się zbiera po wyborze 3 banków.

 

A i jeszcze kolejna wazna rzecz jak jes t w millennium z nadpłatą kredytu i wcześniejszą spłatą?

 

Sprawdź ofertę Michała. Masz podane wszystkie parametry cenowe w tym warunki wcześniejszej spłaty.

Ryba1123

Mam podpisaną umowę przedwstepna. W poniedzialek wyruszam do banku

PKO BP, ING I MILLENNIUM.

Jakie dokumenty są mi potrzebne do złożenia wniosków?

PlanFinance.pl

NA jakiej podstawie chcesz składać wniosek do ING? Masz tylko 10% wkładu.

Ryba1123

A żeczywiście zapomniałem że tam jest minimum 20% w takim razie moze zamiast Ing to PKO SA

Ryba1123

Czy wystarczą

Wypis z rejestru gruntów

Mapa ewidencujna działki

Nr księgi wieczystej

Zaświadczenie o zarobkach

Umowa przedwstępna ?

Czy jeszcze jakieś dokumenty są potrzebne?

Ryba1123

Witam. Złożyłem wniosek na razie tylko do PKO BP.

Oprócz dokumentów wymienionych wyżej musiałem jeszcze złożyć wypis z planu przestrzennego zagospodarowania i akt notarialny właścicieli.

160000zł zakup

140000zł remont

10000zł kwota wolna

10% wkładu własnego czyli 280000zł kredytu

305000zł na tyle wyceniona nieruchomość

czekam już na ostateczną decyzję banku.

Jak oceniacie moje szanse na powodzenie?

Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Similar Topics

  • Kredyt hipoteczny - dochód z DG

   Witam serdecznie. Na początku maja planuje kredyt hipoteczny. Od 5 maja prowadzę DG (informatyka). Mam żonę pracująca w oparciu o umowy zlecenia/o dzieło. Zdaje sobie sprawę z tego że dochody żony nie będą brane pod uwagę (różni zleceniodawcy, nieregularne).   Mieszkanie jest już wybudowane i gotowe do wprowadzenia. Miasto Rumia (koło Gdyni).   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 360 miesięcy 3.Wysokość kredytu - 31

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt 239tys. dom szeregowy Słupsk

   Na chwilę obecną dokonaliśmy rezerwacji nieruchomości i mamy czas do końca maja na umowę deweloperską.   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 30 lat 3.Wysokość kredytu - 239 000 zł 4.Wkład własny 60 000 zł 5.Wartość nieruchomości - 299 000 zł 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - pierwotny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - dom w zabudowie szeregowej / po przeniesieniu pełna własność wraz z gruntem pod domem 8.Powierz

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt na zakup domu -270 tys

   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 25 lat 3.Wysokość kredytu - 180 tys 4.Wkład własny - 90 tys 5.Wartość nieruchomości - 270 tys 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - dom/własność 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 150m/kw 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - Małopolskie/Gorlice 10.Obecny stan zaawansowania inwestycji - 100% 11.Łączna liczba osób w

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Uwaga na firmę Karolina Szwajkowska Biznes Kredyt Partner

   Witam. Postępowanie ww. firmy jest podobne jak w przypadku firmy ABC Kredyty. Wysyłają mejla z umową, że dostaniesz np.10tys.zl, ale musisz wpłacić zaliczkę w wys.149zl na podane konto. Napisali, że kredyt będzie dostępny w ciągu 48h. Oczywiście kredytu nie ujrzysz nigdy. Strona to bizneskredytpartner.com. Firma ma siedzibe w Ostrów Mazowiecka ale telefonu nie podali. Odpisali mi na 2 mejle. A później cisza. Uważajcie!!! 

   in Pożyczki prywatne

  • Kredyt 100-150 tys. zł

   Typ kredytu: bez znaczenia Wysokość kredytu: 100-150 tys. zł Czy kredyt będzie zabezpieczony: nie Rodzaj zabezpieczenia kredytu: brak Wartość zabezpieczenia:brak Województwo: mazowieckie Waluta kredytu:PLN Pożądana długość okresu kredytowania: 120msc   Przychód 2017: 100 000 zł Dochód 2017: 45 000 zł Przychód 2018: 530 000 zł Dochód 2018: 32 000 zł   Przychód I kwartał 2019: 150 000 zł Dochód I kwartał 2019: 45 000 zł    

   in Kredyty dla firm

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.