Jump to content
AnkaKoch

Czasowe zawieszenie alimentów - dług utrudnia życie byłemu mężowi.

Recommended Posts

AnkaKoch

Mam dorosłą pracującą od roku córkę, na którą jej ojciec powinien płacić alimenty od 2000r. Nigdy nie zrobił tego dobrowolnie. Najpierw ściągał mu komornik z pensji, potem zrezygnował z pracy, od tej pory pracuje na czarno, nie posiada majątku (ma rozdzielność majątkową z drugą żoną) i świetnie mu się powodzi.

Co roku otrzymuję od komornika "zawiadomienie wierzyciela o okolicznościach uzasadniających przypuszczenie, że dłużnik uchyla się od egzekucji" z informacją o aktualnej wysokości długu wraz z odsetkami (w chwili obecnej ponad 80000zł).

Były mąż uprzedził wczoraj córkę, że dostanie wezwanie do sądu o czasowe zawieszenie alimentów (na rok). Ma przez długi same problemy, nie może nawiązywać współpracy z kontrahentami.

Córka nie wie co zrobić. I tak pewnie nigdy na oczy nie zobaczy tych pieniędzy. Kocha ojca i chciałaby pójść mu na rękę.

A ja wręcz przeciwnie. Przez wiele lat sama utrzymywałam dziecko i było mi bardzo ciężko.

Czy mam jakąkolwiek możliwość zaprotestowania w takiej sprawie?

Linki
mariuszd31

Jak corka jest dorosla, to sama decyduje. Alimenty byly na nią, nawet jak jest niepelnoletnia to wystepujesz w imieniu dziecka.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Zawieszenie komornika.

   Witam ,w dniu 22.07.2019r. ZUS dostał pismo o zajęciu zasiłku macierzyńskiego od komornika . W lipcu nie zostało potrącone mi pieniądze dla komornika tylko dopiero  w tym miesiącu. W międzyczasie zawarłam ugodę z wierzycielem i wpłaciłam pierwszą ratę na rzecz tej ugody . Wierzyciel zobowiązał się o wysłanie do komornika pisma o zawieszeniu egzekucji komorniczej na ten czas co trwa ugoda. Mam więc pytanie czy jeśli wierzyciel wczoraj wysłał to pismo z datą 23.08.2019r to jest szansa że komorni

   in Komornik, windykacja

  • Jaki jest czas na zawieszenie egzekucji?

   W jakim czasie od wysyłki pisma z Sądu z orzeczeniem komornik ma obowiązek wstrzymać egzekucje? 

   in Komornik, windykacja

  • Zawieszenie raty

   Witam. Mam prośbę o pomoc. Mam kredyt w alior banku. Miesięczna rata 1890 złotych. Okres kredytowania 10 lat. Spłacam pół roku. W tymże banku miałem i mam także inne kredyty spłacane terminowo. Bik czysciutki. W obecnej sytuacji  w jakiej się znalazłem chciałbym próbować zawiesić najbliższą ratę przypadająca na 15 maja. Jak się do tego zabrać? Jak argumentowac i czy są jakieś szanse na to. 

   in Kredyty gotówkowe

  • kredyt mieszkaniowy Łódź a zawieszenie działalności

   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 15 Lat 3.Wysokość kredytu - 150 000 zł 4.Wkład własny - 100 000 zł 5.Wartość nieruchomości - 250 000 zł 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - rynek wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie/własność 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 45m2 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - Łódzkie / Łódź 10.Obecny stan zaawansowania inwestycji 11.Łączna liczba

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Zawieszenie postępowania.

   Witam, jakieś 9 miesięcy temu dostałem nakaz zapłaty w EPU. Tam sprawę umorzono i przekazano do Sądu Rejonowego. Dziś dzwoniłem aby się dowiedzieć czy wszytko w porządku bo przez tak długi czas nie mam od sądu żadnego pisma i się okazało, że sprawa jest w zawieszeniu:suspicion: Nic więcej nie chcieli mi powiedzieć. Co to oznacza? Ktoś wie? Mam się bać komornika już ? Czemu Sąd to zawiesił ?

   in Dla zadłużonych

 • Similar Content

  • Qwerty1989
   By Qwerty1989
   Witam. Posiadam zajęcie komornicze na koncie. Rozeszłam się z mężem. Nie mamy jeszcze ani rozwodu ani zasądzonych alimentów na dzieci. Mąż dobrowolnie wysłał mi w tym miesiącu kwotę 1500 zł alimentów. W tytule napisał że to alimenty za miesiąc  sierpień. I bank zablokował mi ponad 500 zl z tej kwoty bo przekroczylam kwote wolna. Bylam w banku ( wczesniej dzwonilam na infolinie i tam mi powiedziano ze w kasie mi to wypłaca) a pani mi powiedziała że muszę mieć wyrok sądu żeby mogła wypłacić mi zablokowane środki. Czy to prawda ? Co mogę zrobić w tej sytuacji ? Z góry dziekuje
  • pbi
   By pbi
   Witam,
   W dniu 23-07-2019 odebrałem zawiadomienie o wszczęciu egzekucji od komornika.
   wierzyciel: BNP Paribas Bank Polska SA
   reprezentowany przez: Maciej Panfil Radca Prawny Kancelaria Prawnicza
   należność 43539 PLN (w tym główna 34101 PLN koszty zastępstwa 3600, opłaty egzekucujne 3831 i inne.)
   uprzedzając pytania: wszystko wcześniej było bronione w sądzie ale przegrałem.
   Natomiast stan na dzień dzisiejszy jest taki:
   bank nie chce ze mną rozmawiać > przekierowuje mnie do Panfil-a >a oni dali mi dwa rozwiązania:
   albo spłacam min 20 000 i resztę mogą mi rozłożyć na "ludzkie" raty.
   albo raty po 1720 PLN (obydwie opcje dla mnie nie akceptowalne)> inaczej komornik co przeprowadzili sprawnie....
   Moja sytuacja na dzień dzisiejszy: zarobki umowy o pracę stałej ok 3400 PLN/mc
   Natomiast spłacam zasądzone alimenty 1600 pln/mc oraz 200 pln kosztów utrzymania mieszkania.(łącznie 1800 płacę osobiście żonie na konto)
   Dodatkowo mam kredyt w Getin (ok 32 000 do spłaty) 630 PLN/mc  (staram się nie mieć zaległości więcej jak 2 raty).
   Komornik wystawił zajęcie i na pensje i na konto co będzie skutkowało pozostawieniem mi tylko kwoty wolnej czyli 1600 PLN /mc...
   Co nie pozwoli mi wywiązywać się z zobowiązań alimentacyjnych nie wspominając o kredycie w Getin, czy środkach na utrzymanie.
   Przedwczoraj spotkałem się z komornikiem w celu wyjaśnienia tego tematu: Jedyną propozycją było zebranie ode mnie informacji majątkowych i złożenie do wierzyciela mojego podania o wstrzymanie egzekucji z konta i pensji z powodu alimentów w zamian za spłatę w ratach po 750 PLN.
   Nie wiadomo czy, kiedy i jaką dostanę odpowiedź...
   Ps. Podpowiedź bezpłatnej pomocy prawnej przy Urzędzie Gminy była : to niech żona idzie do komornika (czego też nie chcę) czyli żadna pomoc.
   Pytanie: Czy "ktoś" wie i pomógł by mi jak wstrzymać egzekucję komorniczą i doprowadzić do "ugody?", lub inne rozwiązanie, aby spłacać bezpośrednio wierzycielowi te 700-800 PLN/mc ....nie chcę psuć i tak słabych relacji z żoną...a chcę wszystko normalnie spłacać...
   Pozdrawiam
   Piotrek...
    
    
  • Dabrowski81
   By Dabrowski81
   Witam mam pytanie dotyczące alimentów, sprawa wygląda następująco żona ma dziecko za panny i jej były płaci alimenty, ale nie płaci to tak jak powinien czyli nie regularnie i nie w terminie, i chce iść do Komornika bo ma już tego dość, tylko pytanie jest takie jest na koncie bankowym komornik i czy jak będą wpływały alimenty na konto to komornik na poczet długu tego nie przejmie, jak to są dziecka pieniądze? Dziękuję za pomoc. 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.