Jump to content
AnkaKoch

Polisa na życie dla dojrzałej kobiety

Recommended Posts

AnkaKoch

Biorę kredyt na mieszkanie :) trochę późno ale lepiej późno niż...

Bank nie wymaga cesji z ubezpieczenia ale kredyt biorę sama i chciałabym zabezpieczyć w ten sposób spłatę całości. Jestem objęta ubezpieczeniem grupowym w pracy ale to za mało.

Rozmawiała z kilkoma agentami TU i wiem tyle, że nic nie wiem. Chciałabym wykupić polisę okresową ze zmniejszającą się składką ale... czy musi być tak drogo??? Składka około 350 zł/m-c to dla mnie za dużo. Może moglibyście zaproponować coś tańszego?

Wiek 45 lat, specjalista ds. administracyjnych, kredyt na 21 lat, suma ubezpieczenia 250 000.

Dziś pani z AXA zaproponowała mi polisę ze składką 150 zł/m-c za polisę co rok odnawianą. Czy to ma sens? Czy jest jakiś ukryty haczyk? Czekam aż mi prześle ofertę na maila, wtedy się wczytam, nie wiem czy skutecznie.

Z góry dziękuję

Share this post


Link to post
Adam DF

Dzień Dobry,

Polisy co roku odnawialne nie stanowią dobrego zabezpieczenia dla Pani ponieważ ich składka z roku na rok będzie rosła oraz posiadają z pewnością wiele wyłączeń - warto przeanalizować OWU.

 

Jestem doradcą finansowym z Poznania, mogę zaproponować Pani polisę na sumę ubezpieczenia 250 000 zł za składkę 77 zł w jednym z topowych towarzystw ubezpieczeniowych. Proszę o kontakt w wiadomości prywatnej.

Share this post


Link to post
AnkaKoch

Dziękuję za odpowiedź, napisałam wiadomość prywatną.

Z tego co poczytałam wynika, że polisy na życie (długoterminowe) wymagają wypełnienia ankiety medycznej.

Może powinnam od tego zacząć, bo moi rodzice zmarli na choroby nowotworowe w wieku 67 i 69 lat. Czy to nie wyklucza mnie w przypadku takiego ubezpieczenia? Jeśli tak to chyba pozostają mi tylko polisy corocznie odnawiane.

Share this post


Link to post
Adam DF

Ankieta medyczna jest wypełniana podczas procesu przystąpienia do ubezpieczenia. Choroby nowotworowe rodziców będą ważnym aspektem przy kalkulacji ryzyka, jednak nie wyklucza to Pani w 100% z możliwości przystąpienia do ubezpieczenia. Najlepszym sposobem aby się przekonać czy nas przyjmą*jest złożyć wniosek do towarzystwa.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.