Jump to content
wasylg

Kredyt hipoteczny CHF, licytacja 1/2 udziałów.

Recommended Posts

wasylg

Witam,

 

 

moja sytuacja wygląda następująco, mam z siostrą kredyt hipoteczny we frankach i udziały po 1/2 we własności mieszkania. Niestety siostra popadła w długi i jeden z wierzycieli postanowił zlicytować 1/2 wspólnego mieszkania (termin licytacji został już wyznaczony). Kredyt hipoteczny na tej nieruchomości jest spłacany przezemnie od samego początku i nie ma na nim zaległości, pozostało do spłaty ok 400 000zł, 1/2 mieszkania została wystawiona w cenie 150 000 zł jedynym chyba wyjściem w tej sytuacji wydaje się odkupienie na licytacji części siostry i tu pojawiają się pytania:

 

 

1. czy cała kwota uzyskana na sprzedazy 1/2 udziałów (pomniejszona o koszty komornicze) zostanie przeznaczona na spłatę kredytu zabezpieczonego hipoteką na tej nieruchomości ?

2. jak wysokie mogą być koszty komornicze ? (zobowiaznia wobec wierzyciela ktory rozpoczał windykacje wynoszą ok 60 000zł - ale wydaje mi się, że nie dostanie on ani złotówki ze sprzedaży)

3. czy mój bank tracąc 1/2 nieruchomości na której jest zabezpieczony wypowie mi umowę pomimo, że spłacam i zamierzam spłacać kredyt w CHF ?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.