Jump to content
Gocha19899

Nie wywiązanie się z umowy przedwstępnej kupna domu.

Recommended Posts

Gocha19899

Witam.

Wraz z mężem chcieliśmy kupić dom. Zapłaciliśmy opłatę rezerwacyjna. W grudniu podpisaliśmy umowę przedwstępną kupna domu ( nie notarialna) zobowiazalismy się do wpłacenia zadatku w ciągu 7 dni na konto sprzedającej. Jednak w ciągu tych 7 dni stwierdziliśmy że ten dom potrzebuje więcej środków finansowych niz myśleliśmy ( dom w stanie surowym otwartym) I nie zapłaciliśmy zadatku. Teraz dostaliśmy pismo od właścicielki domu z wezwaniem do zapłaty zadatku. Jak z tego wybrnąć? To nie mala kwota... To nasze oszczędności życia A wiemy już teraz ze wszystko było za pochopne.

Z góry dziękuję za pomoc

Lady Liberty

Postaraj się polubownie załatwić sprawę np wpłata 30 % danej kwoty.Niestety plany możemy zmieniać ale konsekwencje zostają.To że umowa nie ma formy aktu notarialnego to nie znaczy że jest nieważna. Jakie są zapisy na wypadek braku wpłaty ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • simao
   By simao
   Dzień dobry
   Potrzebuję pomocy przy umowie przedwstępnej sprzedaży mieszkania.
   Sprzedaję mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym. Cena sprzedaży to 265 tys. zł. Kwota kredytu pozostała do spłaty to 140 tys. zł. Kupujący będzie posiłkował się również kredytem hipotecznym. Umowa nie będzie sporządzana u notariusza. Ściągnąłem z internetu wzór umowy i niestety niektóre z jej zapisów nie są dla mnie do końca jasne. Szczególnie paragraf 4 dotyczący ceny.
   Czy ktoś z forum mógłby mi poradzić jakie kwoty i terminy wpisać w punkcie a, b i c, skoro kupujący będzie miał pieniądze dopiero wtedy gdy uzyska kredyt w banku. Dlaczego w punkcie "a" jest napisane "ze środków własnych". Czy zadatek wymieniony w punkcie "b" ma wynosić 140 tys. zł, skoro ma iść na spłatę zadłużenia w banku i wykreślenie hipoteki? Taką kwotę kupujący będzie miał dopiero wtedy gdy uzyska kredyt.
   Link do wzoru umowy:
   https://www.nieruchomosci-online.pl/porady/wp-content/uploads/2018/03/Przedwstępna_umowa_sprzedaży_mieszkania_z_hipoteką_na_kredyt_hipoteczny_Nieruchomosci-online_Kancelaria-Lubasz-i-Wspólnicy.pdf
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.