Jump to content
Nutcracker

BZWBK -> Vratislavia Lex -> GetBack -> Debito -> Komornik.

Recommended Posts

Nutcracker

Dzień dobry,

Chciałbym prosić kogoś kompetentnego o pomoc. Zapłacę, jeśli jest ktoś, kto zna się na rzeczy i poprowadzi moją sprawę.

A wygląda ona następująco:

 

W 2014 roku wziąłem kredyt w BZWBK na kwotę 40 000. Spłaciłem kilka rat i firma padła, co spowodowało brak możliwości spłaty kredytu. W 2015 roku wypowiedziano umowę kredytu, a od 2016 roku w jego sprawie próbowała się ze mną kontaktować kancelaria Vratislavia Lex. Nigdy jednak kontakt nie doszedł do skutku. Sprawa ucichła i w 2017 roku zostałem wpisany do BIK, a dług został sprzedany do GetBack. Otrzymywałem setki telefonów od GetBack - zawsze odmawiałem udzielenia jakichkolwiek wyjaśnień. Podobno wysyłali różnorakie monity na mój stary adres, pod którym nie mieszkam od co najmniej 2015 roku.

Kilka dni temu otrzymałem pismo od komornika o wszczęciu postępowania egzekucyjnego. Podobno wysyłał pisma na stary, nieaktualny adres.

Mój aktualny adres uzyskał z CEiDG, ponieważ w listopadzie 2018 założyłem działalność.

Z pisma dowiedziałem się, że BZWBK wystąpił w EPU o nakaz zapłaty, który oczywiście otrzymał w 2016 roku. Następnie w 2018 roku GetBack (Debito) wystąpiło do EPU o przepisanie nakazu na nich. Żadnego z tych nakazów nie otrzymałem (wysyłane były na nieaktualny adres).

 

Proszę o informację, w jaki sposób się bronić - od czego zacząć i jak to pociągnąć.

Jak pisałem na wstępie, jestem w stanie zapłacić osobie, która zna się na rzeczy i zajmuje się tego typu sprawami.

 

Z poważaniem.

Linki
lukaszb

Z pisma dowiedziałem się, że BZWBK wystąpił w EPU o nakaz zapłaty, który oczywiście otrzymał w 2016 roku. Następnie w 2018 roku GetBack (Debito) wystąpiło do EPU o przepisanie nakazu na nich. Żadnego z tych nakazów nie otrzymałem (wysyłane były na nieaktualny adres).

 

Masz konto w EPU?

Nutcracker

Kiedyś założyłem konto w e-sad. Jeśli to jest to samo to mam konto. Po otrzymaniu listu od komornika zalogowałem się i faktycznie nakaz jest. Żadnego powiadomienia na ten temat nigdy nie dostałem.

lukaszb
Kiedyś założyłem konto w e-sad. Jeśli to jest to samo to mam konto. Po otrzymaniu listu od komornika zalogowałem się i faktycznie nakaz jest. Żadnego powiadomienia na ten temat nigdy nie dostałem.

 

Trzeba zobaczyć co jest w E-sądzie. Możesz pobrać akta jednej i drugiej sprawy i podesłać na email?

Nutcracker

Poproszę o adres email.

lukaszb
Poproszę o adres email.

 

Podeślę Ci za chwilę na email.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Wypowiedzenie umowy kredytu w dawnym BZWBK.

   W dniu dzisiejszym dostałem wypowiedzenie umowy kredytu restrukturyzacyjnego w Santanderze dawne BZWBK. Jestem w takiej sytuacji że nie byłem w stanie od 6 miesięcy spłacać rat. Rata była na ponad 900 zł a moje wpłaty były po 100-200 zł.  Teraz mam do spłaty ponad 49 tys zł. W ciągu 30 dni. Pytanie czy warto udać się do banku i próbować jakoś się dogadać aby cofnąć to wypowiedzenie i podpisać ugodę? Kiedyś gdy brałem kredyt max okres był na 7 lat stąd taka rata. Teraz wiem że okres jest zna

   in Dla zadłużonych

  • Kredyt hipoteczny w Santander (BZWBK) a ubezpieczenie kredytu.

   W czerwcu ubiegłego roku wzięliśmy wspólnie z żoną kredyt na budowę domu w kwocie 299000 pln. Nie zaproponowano nam jednak żadnego ubezpieczenia na życie i chcielibyśmy wykupić teraz. Gdzie byłoby teraz najlepiej szukać oferty?   pozdrawiam

   in Ubezpieczenia

  • Refinansowanie kredytu Hipotecznego BZWBK/Santander

   Witam,   Będe procesował w ciągu 2 miesięcy refinansowanie Kredytu Hipotecznego w BZWBK zaciągniętego równe 3 lata temu.   Zabezpieczeniem Kredytu jest mieszkanie Warszawa Wartość ok 1MLN PLN   Kwota do spłaty 545K   Obecnie mam marże 2.1% i jestem po odmowie obniżenia marży przez BZWBK   Spłate całkowitą mam już teraz bezpłatnie,   Czy zna ktoś z kolegów warunki kredytów dla Grupy Zawodowej Etatowy Pracownik Banku   Znam narazie warunki 3 banków   PKO BP Marża 1.45% Pr

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Restrukturyzacja w BZWBK.

   Hej, bardzo proszę o radę. Dostałam decyzję pozytywną wnioskubo kredyt restrukturyzacyjny moich dwóch kredytów w bz wbk. Warunkiem jest że pokryje z własnych środków odsetki czyli kwotę okolo 5900zł. Nie mam takiej gotówki. Czy można negocjować te warunki podpisania umowy z bankiem jakoś?

   in Dla zadłużonych

  • Czy BZWBK wypowie umowę karty kredytowej?

   Dane są takie: Termin kk to koniec września. Nie miałem wielu opóźnień na karcie kredytowej, raczej starałem się regulować przynajmniej minimalne kwoty terminowo, ale... Z miesiąc temu miałem jakieś 3 tygodnie poślizgu. Dodatkowo mam na dziś termin kwoty minimalnej, a wiem, że będę mógł ją uregulować dopiero za 4 dni.   I teraz co gorsze - miałem niedawno w SKOK opóźnienie 33 dni na racie pożyczki gotówkowej, co oczywiście widać w BIK.   Czy powinienem się spodziewać wypowiedzenia umow

   in Dla zadłużonych

 • Similar Content

  • matpaf
   By matpaf
   Takie dziwne pytanie mam - jak często można oddawać sprawę do komornika?
   Załóżmy  komornik prowadzi sprawę egzekucji pod adresem x dowiaduje się że tam nie mieszka dłużnik, dłużnik nie ma konta, nie pracuje no i komornik umaża sprawę. 
   Czy za miesiąc wierzyciel może iść do komornika podać ten sam adres i próbować odzyskać swój dług?
    
  • samebledy
   By samebledy
   Dzień dobry,
   Piszę, ponieważ jestem na skraju załamania nerwowego i potrzebuje porady kogoś mądrego.
   Jakiś czas temu zaczęły się moje problemy z finansami. Najpierw kredyt w banku nie był spłacany - komornik wszedł na pensje. Zorgaizowałam pieniądze i wpłaciłam na konto komornika. Potem zadzwonili z banku w sprawie ugody... Niestety, wszystko co miałam przelałam na konto komornika, który nie przekazała ani tych pieniędzy do banku ani jednego ściągnięcia z wypłaty. Ale tu jeszcze jakoś sobie jestem w stanie poradzić.
    
   Najgorsze jest to, że dostałam pismo od komornika że w związku z zaległością należności we wspólnocie mieszkaniowej, planowana jest licytacja mojego mieszkania... Napisałam pismo do wspólnoty z prośbą o ugodę, że będę spłacac regularnie po 1000 co miesiąc. Dostałam odmowną decyzję. Komornik zapowiedział oszacowanie wartości mieszkania (pewnie inaczej nazywa się to fachowo) na 28.06... Mam do zapłaty 16 tyś., nie mam już oszczędności, jestem w ciemnej d...., na skraju załamania i nie wiem co robić, kogo prosić o pomoc bo tak na dobą sprawę nie mam nikogo.
    
   Co moge jescze zrobić? Czy jest jakieś rozwiązanie, wyjście z tej sytuacji????
   Błagam o pomoc
    
  • Semazum
   By Semazum
   Witam, jakiś czas temu siostra zaciągneła chwilówke którą spłacała, później przestała spłacać z powodu braku gotówki, sprawa trafiła do sądu. Teraz odezwał się do niej komornik z informacją o spotkaniu. Mam pytanie, siostra ma 2 dzieci, mąż pracuje, siostra znalazła dorywczo pracę, co zrobi komornik? Czy można się z nim dogadać o spłacie jakiś rat czy cokolwiek? Pozdrawiam 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.