Jump to content
Wanda321

Jak zlikwidować konto?

Recommended Posts

Wanda321

Witam wszystkich, mam problem: chciałabym zlikwidować konto w banku pekaosa. Mam tam kilka kredytów, wpływy na konto to tylko moje osobiste wpłaty. Chciałam spłacić szybciej jeden z kredytów, przelałam pieniądze z innego banku, ale pekaosa zwrócił wpłatę (nie przyjął spłaty kredytu). Co poradzicie w takiej sytuacji? Z góry dziękuję za pomoc.

Linki
Kredopl

Jeżeli chcesz zamknąć konto to najprawdopodobniej musisz wystąpić do banku o uruchomienie rachunków technicznych do spłat kredytów jeżeli były obsługiwane za pośrednictwem konta osobistego, wtedy możesz zamknąć konto. Odnośnie cofniętego przelewu to rachunek może być zamknięty, zablokowany lub dane odbiorcy się nie zgadzały.

Pozdrawiam

Wanda321

Jeżeli chodzi o przelew to wszystkie dane się zgadzały, zadzwoniłam na infolinię i zapytałam uprzejmego pana dlaczego cofnęli przelew skoro wcześniej tak robiłam i wszystko było w porządku. Pan odpowiedział, że takie są procedury i jeżeli chcę spłacić kredyt to muszę się pofatygować do banku. Po moim oświadczeniu, że jeżeli bank utrudnia życie klientom to zamknę konto, pan po prostu przerwał połączenie. :/

Kredopl

Jest to możliwe nie które banki nawet jeżeli zaksięgują wpłatę na koncie kredytu potrafią pieniądze przetrzymywać i pobierać raty zgodnie z harmonogramem zawsze bezpieczniej jest złożyć dyspozycję całkowitej spłaty pożyczki czy to w oddziale czy na infolinii.

marek31

Miałem taką sytuację ostatnio w BGŻ. Po konsultacjach z panią w banku przelałem pieniądze do splaty kredytu na konto na które mi powiedziała. Minęło parę dni a dalej kredyt nie zamknięty. Znowu poszedłem do banku i okazało się, że poprzednia pracownik nie dopełniła formalności i wysłała odpowiedniej dyspozycji do centrali. Dowiedziałem się też że takie rzeczy się zdarzają i to często - pieniądze wtedy zostajà na koncie i kredyt jest spłacany zgodnie z harmonogramem.

Wanda321

Ale w konsekwencji w ten sposób bank odmawia mi możliwości wcześniejszej spłaty kredytu...

Kredopl

Odmówić Ci nie mogą ale mogą postawić pewne warunki , jeżeli odbili przelew domyślam się że został wysłany na rachunek techniczny a nie na konto osobisty, w takiej sytuacji najpierw skontaktuj się z bankiem w jaki sposób możesz dokonać wcześniejszej spłaty ewentualnie złóż dyspozycję zamknięcia kredytu i poproś o informację na jaki rachunek masz dokonać przelewu i jaką dokładnie kwotę. Czasem banki udostępniają inny rachunek do wcześniejszej spłaty niż ten do opłacania rat zgodnie z harmonogramem .

 

Pozdrawiam

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.