Jump to content
Czarna39

Wniosek o zwrot ubezpieczenia kredytu

Recommended Posts

Czarna39

Moi Drodzy!

Mam pytanie. Chciałabym zwrocic sie do Banku Santander Bank Polska o zwrot ubezpieczenia kredytu, ktory wciaz trwa(spłacilam 16rat zostalo51rat). Moje pytanie jest "czy mogę wyslac wniosek do nich listem poleconym czy muszę fatygować sie osobiscie? Ktoś mi poradzi?

Linki
Kredopl

Możesz wysłać pocztą lub zadzwonić na infolinię lub przez aplikację tzn wideo konferencja. Wszystkie formy kontaktu są wiążące. Aczkolwiek pisząc list musisz zawrzeć tam swoje dane personalne , numer pożyczki A także wskazać nr rachunku do przelewu i czekać na odpowiedź. Ze swojej strony polecam infolinię szybko i sprawnie

Kredyty.Nest

Jeżeli na polisie Ubezpieczający jest osobą fizyczną to nie ma innej formy odstąpienia, jak pisemna, ponieważ do odstąpienia niezbędne jest dołączenie skanu DO...

Niezależnie od powyższego, nie będziesz musiała fatygować się osobiście

Czarna39

Dziękuję za informację. Dzwoniłam wczesniej na infolinie ale Pani powiedziala mi ze bede miec obnizona zdolnosc kredytowa i przelaczyla mnie do Pani ktora zajmuje sie konsolidacja ale niestety w moim przypadku to nie zagra. Co to oznacza ze bede miec obnizona zdolnosc?Czy beda znow sprawdzac mpja zdopnosc kredytowa? Ja i tak nie chce brac innych kredytow a tymi skladkami splacilabym 3 raty. BardO prosze o pomoc!

Kredyty.Nest

Jeżeli w umowie kredytowej nie ma zapisów o podniesieniu marzy w sytuacji rezygnacji z ubezpieczenia to straszenie obniżoną zdolnością brzmi, jak nieudolna starania odwiedzenia Cię od tej decyzji

Czarna39

Dziękuje bardzo. Mam dwa kredyty, w ktorych jeden 8000zl jest bez marzy a drugi kredyt na klik 9000 jest z marza i tutaj nie chce rezygnowac z ubezpieczenia bo slyszalam z czym to sie je.Bardzo serdecznie dziekuje za informacje!!!

Kredopl

Ubezpieczenia kredytu są koszmarnie drogie, lepiej jest kupić polisę w firmie ubezpieczeniowej nie powiązanej z bankiem

Kredyty.Nest

Bzdury, albo raczej naciągane, tendencyjne uogólnienie... Grupowe ubezpieczenie na życie do kredytów hipotecznych w aktualnej ofercie np. mBanku czy ING dla kredytobiorców - szczególnie tych w wieku 45+ - bywa korzystniejsze cenowo, niż najtańsza indywidualna polisa zewnętrzna.

Minia

Mam kredyt w mBanku

I nie wiem czy opłaca mi się rezygnacja z ubezpieczenia

Kredyt:

15000 zł kwota wypłacona na ręk

Razem do spłaty

23226,79zł w tym ubez,prowizja,odsetki

Prowizja:2850,03zł

Ubezpieczenie:842,28

Oprocentowanie kredytu

8,90 przy rezygnacji z ubezpieczenia wzrośnie o 4,0pp

Kredyt na 60miesięcy rata 402,00 zostało 30rat

Czy ktoś z Państwa mógłby mi to wyliczyć.

I czy lepiej zostawić ubezpieczenie? Czy jednak zrezygnować?

Kredyty.Nest

Nie widzę sensu odstępować

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.