Jump to content
Miloszu

Problem ze zwrotem opłaty rezerwacyjnej.

Recommended Posts

Miloszu

Witam,

Mam dość nietypowy problem. W ubiegłym roku (2018) zdecydowalismy sie na zakup nieruchomości od dewelopera. Podpisalismy umowę rezerwacyjną, wplacilismy oplate rezerwacyjną i zaczęliśmy załatwiać formalności związane z kredytem. Niestety nie otrzymaliśmy kredytu i na poczatku 2019 roku zwróciliśmy się z wnioskiem o zwrot oplaty rezerwacyjnej. Deweloper nie robił problemów jednak zastrzegł że opłatę zwróci dopiero, gdy księgowa rozliczy mu i zamknie poprzedni rok. Podobno nie może zwrocic nam pieniedzy "od ręki" gdyż pieniądze zostaly wplacone w 2018 a o zwrot wystąpilismy już w 2019. Razem z żoną zastanawiamy się czy to prawda, czy deweloper zaczyna coś kręcić. Bardzo proszę Was o pomoc.

Lady Liberty

A jakie był zapis w umowie rezerwacyjnej ? Z mojego doświadczenia rezerwacja to rezerwacja i jest na kilka dni.Następnie podpisywana jest umowa przedwstępna w której są konkretne zapisy co do zaliczek/zadatków i potencjalnych zwrotów i odstąpień od umowy na wypadek nie uzyskania kredytu czy innych okoliczności.

Miloszu

Problem nie polega na tym że deweloper uchyla się od zwrotu. W umowie był zapis że jesli nie dostaniemy kredytu to cala wplacona kwota zostanie zwrócona i tak też zrobilismy. Tyle ze deweloper od ponad miesiaca środków nie zwraca tlumaczac sie, że księgowa musi najpierw rozliczyć ubiegly rok. Ciekaw jestem czy to tylko gra na zwłoke czy ma to jakies uzasadnienie.

Lady Liberty

Wyślijcie Państwo wezwanie do zapłaty i czekajcie i koniec z dzwonieniem do niego,w Sądzie operuje się papierami. Czy została wystawiona faktura na zaliczkę ? Jak nie,wezwanie do otrzymania zaległej faktury na rezerwację w jednym liście a w drugim z datą kolejnego dnia pismo o zwrocie opłaty rezerwacyjnej.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.