Jump to content
fermion45

Kredyt hipoteczny plus opłaty notarialne.

Recommended Posts

fermion45

Cześć,

Niedługo zaczne się starać o kredyt na mieszkanie. Rynek pierwotny. Mieszkanie 3-pokojowe w bloku. Wartość mieszkania 275 tyś. brutto.

Pytanie moje dotyczy opłat notarialnych i w szystkich innych opłat zwiazanych z kupnem mieszkania.

Banki wiedzą o tych formalnościach.

Czy kredyt , albo kwota kredytu może zostać powiększony o wysokośc tych opłat?

Chodzi mi o sytuacje,że mam wklad własny. Biore kredyt na kwotę ok. 250 tyś.

Wiem,że wszystkie dodatkowe opłaty to ok. 20 -23 tyś.

Czy bank może udzielić mi kredytu na 270 tyś? Tak,żebym miał też pieniądze na te wszystkie opłaty?

 

 

 

slawek2802

Skąd takie dodatkowe koszty? Im większy wkład własny tym większy jest wybór lepszych ofert.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • m4rcin0991
   By m4rcin0991
   Dzień dobry. Chciałbym przedstawić mój problem. Zdecydowałem się na kredyt hipoteczny w banku BNP Paribas. Kredyt na mieszkanie wypłacany w transzach. Pierwsze 2 transze wypłacone w terminie. Aktualnie, zgodnie z harmonogramem, ustalonym przez dewelopera (bank zaakceptował) powinna zostać wypłacona trzecia transza i mimo, że są już 2 dni po terminie, transza nadal nie została wypłacona przez bank. Dyspozycja została podpisana 18.09. W umowie kredytowej bank określił czas wypłacania transzy na 6 dni roboczych od daty podpisania dyspozycji. Ze swojej strony dopełniliśmy formalności, co potwierdziła doradca klienta, która zajmuje się naszym kredytem ale zaznacza, że nie ma wpływu na terminy realizacji transz przez administrację.
   Tak jak wspominałem są już 2 dni po terminie a deweloper nadal nie otrzymał transzy naszego kredytu. A zgodnie z ustawą deweloper może naliczać odsetki. Co w takiej sytuacji można zrobić?
  • Robsoniada1
   By Robsoniada1
   Witam, 
    
   Mam pytanie. Staramy się z żoną o kredyt w Pko s.a.który wymaga wyciągów z ostatnich 12 miesięcy 
   Lubię grać na zakładach bukmacherskich,  gdzie widnieje na wyciągu wiele transakcji Payu. Czy bank bierze to pod uwagę. Nigdy nie było żadnych debetów itp. Pozdrawiam 
  • Mod
   By Mod
   Informacja dla wszystkich, którzy zadają pytanie typu: "Który kredyt mieszkaniowy jest najlepszy? Jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę?"
    
   Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi gdyż, każdy kredytobiorca jest na ogół w innej sytuacji finansowej. Najwięcej zależy od Twojej zdolności kredytowej tj. czy Twoje dochody jako osoby wnioskującej o kredyt są wystarczające, by pokryć koszty związane z utrzymaniem osób pozostających na Twoim utrzymaniu oraz regularną spłatę raty kredytu i innych ewentualnych zobowiązań. Inne istotne rzeczy to np. wysokość wkładu własnego (czyli ile jesteś w stanie wyłożyć z własnych już posiadanych środków na zakup danej nieruchomości), długość okresu kredytowania, na jakiej formie zatrudnienia jesteś itp.
    
   Do orientacyjnego obliczenia zdolności kredytowej (na jak duży kredyt można liczyć), można wykorzystać kalkulator zdolności kredytowej.
    
   Najczęściej wybierane kredyty hipoteczne - Październik 2019:
    

    
    
   Warto złożyć wniosek do min. 2-3 banków by mieć porównanie i pole manewru w razie długiego oczekiwania na decyzje w jakimś banku. By złożyć wniosek wystarczy kliknąć na wybrany bank i wypełnić formularz kontaktowy. Złożenie takiego wniosku nie wymaga jakichkolwiek zobowiązań. Natomiast specjaliści hipoteczni banków oddzwonią, wyliczą dokładną zdolność kredytową oraz przedstawią symulację spłat rat kredytu - oczywiście wszystko bezpłatnie.
    
    
   Możesz także skorzystać z pomocy ekspertów hipotecznych udzielających się aktywnie na naszym forum. Tych najlepszych poznasz po jakości ich postów, randze oraz wskaźnikowi "Pomógł" (będącym informacją o liczbie przydatnych postów, za które otrzymał dany użytkownik podziękowania) przy profilu każdego użytkownika forum. Listę najbardziej fachowych i pomocnych doradców na forum znajdziesz w grupie Eksperci. Są to osoby kompetentne, które na bieżąco wykazują się wiedzą merytoryczną na temat kredytów hipotecznych. Informacje jak skontaktować się z danym ekspertem zobaczysz klikając w przycisk "Profil" znajdujący się u dołu każdego posta napisanego przez danego eksperta.
    
   Pamiętaj spotkanie z ekspertem kredytowym jest zupełnie bezpłatne i do niczego Ciebie nie zobowiązuje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.