Jump to content
Fialek89

Spłata u komornika a tu jeszcze jakaś firma.

Recommended Posts

Fialek89

Witajcie . Może u was coś się dowiem . Mianowicie miałem dług w t-mobile od długiego czasu komornik coś tam marudził i pima wysyłał . Ok zadzwoniłem do jego kancelarii dogadałem się na raty ok . Kilka miesięcy dług zapłacony przesłał mi zwrot nadpłaty jak i pismo ze na wniosek wierzyciela zakończył egzekucję przesłał rozliczenie opłat itp . Parę dni temu generuje se dokument BIK patrze a tam dług ok 1000 przez firmę Best S.A dodany w lutym tego roku . Ok żadnego pisma nic nie mam nic nie słyszałem . Dzwonie mówią że od roku są właścicielem długu i komornik im wysyłał pieniądze które jemu wysyłałem gdzie on  twierdzi że do t-mobile je wysyłał i na wniosek t - mobile zakończył egzekucję . W  załączeniu jego odpowiedź . Dodam że firma wysłała podobno tylko 1 pismo od roku a mają aktualne adresy że komornik o wszystkim wie był przy sprzedaży długu  . Do kogo uderzać o wyjaśnienie o co w tym chodzi 

2019-03-10 16.50.40.png

Linki
lukaszb
16 minut temu, Fialek89 napisał:

Do kogo uderzać o wyjaśnienie o co w tym chodzi 

 

To częsta praktyka T-Mobile. Bez zawiadomienia dłużnika sprzedaje dług dalej, ostatnio do Best NSFIZ. O całej sprawie dłużnik dowiaduje się przypadkowo np. od komornika.

 

Pamiętaj tylko żeby skarżyć klauzulę po ponownym wszczęciu egzekucji z wniosku Best NSFIZ. Często udaje się podważyć skuteczne przejście uprawnień z Operatora na Best. 

 

Fialek89
1 godzinę temu, lukaszb napisał:

Pamiętaj tylko żeby skarżyć klauzulę po ponownym wszczęciu egzekucji z wniosku Best NSFIZ. Często udaje się podważyć skuteczne przejście uprawnień z Operatora na Best. 

Czyli po prostu czekać aż Best da sprawę do sądu i czekać na ten papier . A teraz nie można gdzieś jakoś to zgłosić czy coś z tym działać 

lukaszb
16 minut temu, Fialek89 napisał:

Czyli po prostu czekać aż Best da sprawę do sądu i czekać na ten papier . A teraz nie można gdzieś jakoś to zgłosić czy coś z tym działać 

 

Nie bardzo. Jeżeli dług rzeczywiście istnieje możesz go spłacić.

Fialek89

To już nie ogarniam T-Mobile mówi spłacone komornik mówi spłacone a tu taki zonk 

lukaszb
5 minut temu, Fialek89 napisał:

To już nie ogarniam T-Mobile mówi spłacone komornik mówi spłacone a tu taki zonk 

 

To już musisz wyjaśnić na linii T-Mobile - Best - komornik. Gdyby jednak dług został zapłacony w egzekucji to egzekucja zostałaby umorzona z uwagi na zaspokojenie wierzyciela, a tytuł wykonawczy komornik pozostawiłby w aktach sprawy. Nie na wniosek wierzyciela.

 

Fialek89

Sory może jestem głupi albo ślepy ale mam w sumie 2 pisma prawdziwe z pieczęcią komornika i maila że postępowanie zostało umorzone na wniosek wierzyciela no chyba ze brakuje tej dopiski że wierzyciel zaspokojony jest . 

lukaszb
9 minut temu, Fialek89 napisał:

Sory może jestem głupi albo ślepy ale mam w sumie 2 pisma prawdziwe z pieczęcią komornika i maila że postępowanie zostało umorzone na wniosek wierzyciela no chyba ze brakuje tej dopiski że wierzyciel zaspokojony jest . 

 

Umorzenie na wniosek nie świadczy o zaspokojeniu wierzyciela.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Wcześniejsza spłata kredytu a zwrot prowizji.

   Witam mam pytanie miałem kredyt hipoteczny na kwote 250 tys zł na 25lat  i spłaciłem go wcześniej bo już po 7 latach czy należą mi śię jakiś zwrot za ubezbieczenie albo za prowiżję ?

   in Dla zadłużonych

  • Sprzedaż nieruchomości a spłata kredytu hipotecznego

   Witam,   w 2007 roku kupiłem na kredyt w CHF działkę budowlaną, gdzie zabezpieczeniem kredytu było moje mieszkanie. Obecnie przymierzam się do budowy domu, ale działka którą posiadam przestała mi odpowiadać, jest dla mnie po prostu za duża (35ar). Pomyślałem że sprzedam działkę i kupię inną w lepszej lokalizacji. I w związku z tym mam pytanie. Czy po sprzedaży działki, będę musiał automatycznie spłacić kredyt hipoteczny? Osobiście wolałbym mieć gotówkę w ręku i nadal spłacać raty. Czy

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Spłata chwilówek - plan i kolejność.

   Witam wszystkich, ciesze sie ze tu trafiłam, żałuję ze tak późno. W chwili obecnej mam kilka chwilówek i jestem w trakcie układania planu co po kolei spłacać. Proszę o opinie jak się do tego zabrać, co pierwsze spłacać  zeby było jak najmniej problemow. Ktore firmy się spieszą bardziej z windykacją, od których zacząć? Czego się spodziewac od tych firm i mniej więcej po jakim czasie? Póki co, nic nie jest opóźnione. Moja sytuacja:   Vivus 9000 Credit star 6700 (3 raty po 2230)

   in Dla zadłużonych

  • Zawiadomienie od komornika.

   No i stało się dostałam wezwanie od komornika dzisiaj poszłam i złożyłam wyjaśnienia. Teraz się boję że komornik może mnie odwiedzić w domu. Mieszkamy u teściowej nie chce żeby przychodził do jej mieszkania. 

   in Komornik, windykacja

  • Spłata kredytu przed terminem - zwrot prowizji

   Witam,   pytam akurat o przypadek BGŻ i mBank - czy jeżeli szybciej spłacę kredyt gotówkowy bank proporcjonalnie (jak ma to miejsce w przypadku odsetek) rozliczy również prowizję?   Sytuacja:   kredyt 25 tyś. zł na 60 rat prowizja 3180 zł   Spłacone 3 raty. Saldo obecnie wygląda tak:   zadłużenie z tyt. kapitału (i tu uwzględnia również prowizję) - 26.968 zł   Czy bank rozliczy prowizję jako koszt miesięczny, tzn. podzieli kwotę prowizji czyli 3180 na 60 m-cy, wówczas prowizja

   in Kredyty gotówkowe

 • Similar Content

  • Fibonacci9
   By Fibonacci9
   Na początku lipca 2019 r. po zalogowaniu się na moje konto w banku, z niemałym zdziwieniem zauważyłem, że na moich rachunkach jest zajęcie komornicze. Udało mi się na stronie banku uzyskać sygnaturę zajęcia i dane komornika, który go dokonał. Następnie podjąłem próbę kontaktu z komornikiem, żeby dowiedzieć się czego dotyczy zajęcie. Nie było opcji, żebym posiadał jakieś zadłużenie, o którym nie wiedziałem. Dodam także, że do dnia odkrycia zajęcia rachunku bankowego nie otrzymałem żadnego pisma z sądu ani od komornika. W międzyczasie okazało się, że egzekucji komorniczej zostało poddane również moje wynagrodzenie za pracę, a ja nadal nie wiedziałem czego dotyczy cała sprawa!!! Co więcej byłem i jestem przekonany, że nie mam żadnego długu. Po wizycie u komornika dowiedziałem się, że wierzycielem jest firma Best, która przejęła dług od innej firmy oraz, że wszystkie pisma komornik wysyłał pod adres, gdzie nigdy nie mieszkałem ani nikt mi znany tam nie mieszka. Wyrok, na mocy którego mam spłacać dług został wydany przez e-sąd w Lublinie. Otrzymałam też numer akt sprawy sądowej i to wszystko. Komornik nie przejął się tym, że wysyłał korespondencję pod błędny adres. Następnie skontaktowałem się telefonicznie z firmą Best, czyli wskazanym przez komornika wierzycielem, żeby uzyskać informację od jakiej firmy przejęli mój rzekomy dług. Okazało się, że jest to Provident, gdzie nigdy nie brałem pożyczki. Jednocześnie uzyskałem dostęp do akt sprawy na stronie e-sądu (nie ma tam nawet skanu umowy pożyczki z Providenta, którą rzekomo zawarłem), gdzie okazało się, że powiadomienie w tej sprawie były wysyłane na jeszcze inny adres niż posiadał komornik ale adres ten był również absurdalny, ponieważ nie zgadzał się z moim adresem zamieszkania. Reasumując, mam spłacać nie swój dług na mocy wyroku sądu, od którego nie miałem nawet szansy się odwołać, ponieważ nie miałem wiedzy, że w stosunku do mnie toczy się jakiekolwiek postępowanie. Proszę o poradę co teraz zrobić.

   ------------------------------- dodano 3 minuty później -------------------------------

   Dla mnie ta cala sytuacja to wielki absurd. Czuje się jak bohater powieści "Proces" F.Kafki
  • tomczi
   By tomczi
   3.07.2019 odbyła się rozprawa z powództwa T-mobile, na którą nie poszedłem. Do nia dzisiejszego nie otrzymałem wyroku, ani żadnego innego pisma z sądu. Czy to normalne? Kompletnie się nie znam, a nie chcę skończyć z komornikiem. Wcześniej dostałem pocztą jedynie informację o rozprawie, sąd nawet nie przysłał mi odpisu pozwu, czy innych dokumentów. Z góry dzięki za pomoc. 
  • Muszqa84
   By Muszqa84
   Zadłużenie w t-mobile należność główna 1851,08 z wszystkimi kosztami łącznie 5400. Wezwania były wysyłane pod adres zameldowania pod którym ktoś je odbierał niestety nie doszły do mnie. Od 10 lat mieszkam pod innym adresem nie mam dokumentów potwierdzających to. Chciałabym spłacić dlug komornik umorzył postępowanie w odp na moje pismo o braku dochodów itp co dalej czy po zapłacenia głównej należności dług nie będzie rósł? Czy jest szansa na umożenie czego kolwiek? Od czego zacząć rozmowę z t-mobile
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.